Προς το περιεχόμενο

HDMI to usb


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ενα παλιό πισι που θέλω να συνδέσω με την τηλεόραση, να την χρησιμοποιώ ως οθόνη για να βλέπουμε ταινίες, σερφάρισμα, κτλ. Μέγα εμπόδιο η σύνδεση φυσικά. Υπάρχει καλώδιο που να έχει HDMI απο τη μια μεριά και usb απο την άλλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξήγησε μας λίγο καλύτερα τι θές να κάνεις.Αν προσπαθήσεις να βγάλεις εικόνα απο το usb του υπολογιστή αυτο δεν γίνεται.

Απο την άλλη άν θέλεις να βγάλεις εικόνα απο το hdmi της κάρτας γραφικών του υπολογιστή και να την στείλεις στο usb της τηλεόρασης ούτε αυτό γίνεται,μιας και το usb της TV δεν το έχει σαν είσοδο εικόνας,είναι ήτε service στις πιο παλιές είτε το media player στις πιο καινούριες.To PC σου απο τί αποτελείται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μὀνη σύνδεση που μπορεις να κάνεις είναι χρησιμοποιώντας κάποιον αντἀπτορα για να παρεις σήμα απο την vga. Η ποιοτητα όμως δε θα είναι και η καλύτερη..

Προκειμενου για ταινιες, καλύτερη λυση ειναι να πάρεις ενα android tv box το οποίο θα σου παιζει στην τηλεοραση τις ταινιες που ειναι στο πισι, ασυρματα μεσω wifi.. Θα μπορεις να κανεις και σερφιγκ και αλλα με άλλα προγραμματα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα παλιό πισι που θέλω να συνδέσω με την τηλεόραση, να την χρησιμοποιώ ως οθόνη για να βλέπουμε ταινίες, σερφάρισμα, κτλ. Μέγα εμπόδιο η σύνδεση φυσικά. Υπάρχει καλώδιο που να έχει HDMI απο τη μια μεριά και usb απο την άλλη;

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/varioushardware/487236-hdmi-to-vga-%CE%BC%CE%B5-%CE%AE%CF%87%CE%BF/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και παραπάνω που βλέπω στο link του mar10s, θέλεις έναν μετατροπέα vga σε HDMI male για εικόνα ΚΑΙ ένα 3.5mm headset male-male (ή καρφί-καρφί δλδ) για τον ήχο.

Γνώμη μου πάρε κάτι μέτριο, μη ψαρωσεις με επιχρυσωμενα.

Καλημέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο σιγουρη λύση αφου έχεις σταθερο PC είναι να βάλεις μια μικρη καρτα γραφικών με hdmi και να τελειώνεις. πχ εδώ

 

Οι ανταπτορες ακόμα και πιο ακριβοί βγάζουνε θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...