Προς το περιεχόμενο

ξαφνικο πρόβλημα με win10


billstamaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ενα samsung laptop ενω όλα δούλευαν ρολόι εδω και δυο μερες δεν λειτουργει το start button το πατας δηλ και δεν κάνει τίποτα. Επιπλέον έχουν πάψει να λειτουργεί η αναζήτηση και δεν ανοίγει τις φωοτγραφίες (δείχνει να φορτώνει αλλά δεν κάνει τίποτα ), τα υπόλοιπα αρχεία όπως word ,pdf τα ανοίγει κανονικά. 


Καμία ιδέα ; 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να φτιαξεις καινουριο γιουζερ ακαουντ και δες αν δουλευουν εκει
επισης σε κομαντ προμπτ ως αντμιν γραψε sfc /scannow και dism /online /cleanup-image /restorehealth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω παθει δυο τρεις φορες και μου εβγαζε μηνυμα: ''Κρισιμο σφαλμα - Η εναρξη και η cortana σταματησαν να αποκρινονται'' αλλα με ενα restart φτιαχνεται σε μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το θεμα με την εναρξη το εκανε και εμενα κατι παρομοιο δε λειτουργει η εναρξη και δειχνει μονο το εικονιδιο γωνια αριστερα της οθονης και το αλλο με τις ειδοποιησεις αλλα τα κουμπια  ctrl alt delete  δουλευαν
αυτο φτιαχνει με επανεκκινηση, , το αλο παλι με τη κορτανα δεν το υποστιριζει σε ολους, και αγγλικα να το βαλεις και επαθα και προβλημα με εφαρμογες και παιχνιδια με το να αλλαζω γλωσσες για να λειτουργισει η κορτανα,   μεχρι στιγμης τα 10 πανε καλα πιο γρηγορα απο τα 7 εκτος αν ειναι η ιδεα μου, 
το μονο προβλημα αυτο με την εναρξη καποιες φορες το εχει κανει και εμενα, οποιος βρηκε τπτ λυση ας μπει στην κουβεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για το χρόνιο πρόβλημα της έναρξης βρήκα μία λύση στο ίντερνετ που δουλεύει καλά μέχρι στιγμής.

 

Πας Έναρξη->Ρυθμίσεις->Διευκόλυνση Πρόσβασης->Άλλες Επιλογές->Απενεργοποιείς την αναπαραγωγή εφέ κίνησης των Windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το χα αυτο το θέμα.

Έκανα παραπάνω από 10 επανεκκινήσεις και ακόμα τίποτα.

Και κατέληξα στο να μην μου ανοίγει ο υπολογιστής χάρη ασε αυτό το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...