Προς το περιεχόμενο

Η Coleco θα κυκλοφορήσει το Chameleon, μια κονσόλα που θα δέχεται cartridges


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ανδροιδ θα "έσωζε" και καλά την OUYA; lol.. Εγώ πιστεύω γι'αυτό πάτωσε.

 Οχι το Android... Το KODI εκανε ανεκτη την κατοχη της εν λογο κονσολας..

 

Σαν παιχνιδομηχανη ηταν αθλια με το χειροτερο χειριστηριο σε θεμα Lag ever. Αλλα 1.5 χρονο δουλεψε τιμια σαν media player με KODI..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to retro gaming yparxei. Ego akoma paizo retro NES/C64/ Arcade titles alla den brisko logo na agorasei kapoios aftin tin xontropatata. Palia texnologia sti sygxroni epoxi den tha petyxei. edo den petyxe to Wii U pou paizei tosous classical titlous. lypamai alla tin blepo na janaxreokopei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτωσε το Retro VGS και είπαν να κολήσουν το όνομα της Coleco μήπως και τσιμπήσει κανένας χάνος. Α-Π-Α-Τ-Ο εντελώς!

 

Βγάλτε ξανά καινούρια τα MEGADRIVE και τα SNES με ολοκαίνουρια cartridge να δείτε πωλήσεις, δεν θα προλαβαίνουν να τα βάζουν στα κουτιά τους για να τα πουλήσουν, έξω από το εργοστάσιο θα γίνεται ουρά και θα κατασκηνώνουν όπως κάνουν στην Apple!

Αν δεν το λες ειρωνικά δε νομίζω να είναι και πολύ έτσι...δώσε στα πιτσιρίκια μου μεγάλωσαν με ps3-ps4 να παίξουν megadrive να δεις ποιο θα διαλέξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το λες ειρωνικά δε νομίζω να είναι και πολύ έτσι...δώσε στα πιτσιρίκια μου μεγάλωσαν με ps3-ps4 να παίξουν megadrive να δεις ποιο θα διαλέξουν...

Καμια ειρωνια φιλε μου. Βασικα τα πιτσιρικια που μεγαλωσαν με ps3-ps4 εχουν γονεις που μεγαλωσαν με megadrive και snes. Αν μπορεις να μου απαντησεις ποιος εχει το χρημα απο τις δυο αυτες γενιες, θα ξερεις και που θα θελουν να το ακουμπησουν για να ξαναζησουν τις ενδοξες στιγμες του παρελθοντος! ;)

 

Το ονομα της Coleco ετσι και αλλιως σε αυτες τις ηλικιες στοχευει, οχι στα πιτσιρικια των ps3-ps4.

 

Σκεψου το: επανακυκλοφορια του Megadrive και SNES με διπλα joypad στα ιδια κουτια με τοτε (φτιαγμενα ακριβως οπως τοτε και οχι καμια μοντερνια) παρεα με 20 cartridge remakes οπως ακριβως δινονταν τοτε, με κουτι και οδηγιες, ολα τα ιδια. Και σκεψου αυτο το πακετο να το εδιναν 250-300 ευρω, την κονσολα δηλαδη και 20 τιτλους ολα φτιαγμενα οπως τοτε (με τιτλους οπως Sonic, Street Fighter, Strider, Golden Axe, Double Dragon και ολες τις αλλες παιχνιδαρες), οπως και να ειχες και επιλογη ακομα 30-40 τιτλους προς αγορα. Πες μου ειλικρινα ποιος 35-45αρης δεν θα το αγοραζε? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ειρωνια φιλε μου. Βασικα τα πιτσιρικια που μεγαλωσαν με ps3-ps4 εχουν γονεις που μεγαλωσαν με megadrive και snes. Αν μπορεις να μου απαντησεις ποιος εχει το χρημα απο τις δυο αυτες γενιες, θα ξερεις και που θα θελουν να το ακουμπησουν για να ξαναζησουν τις ενδοξες στιγμες του παρελθοντος! ;)

 

Το ονομα της Coleco ετσι και αλλιως σε αυτες τις ηλικιες στοχευει, οχι στα πιτσιρικια των ps3-ps4.

 

Σκεψου το: επανακυκλοφορια του Megadrive και SNES με διπλα joypad στα ιδια κουτια με τοτε (φτιαγμενα ακριβως οπως τοτε και οχι καμια μοντερνια) παρεα με 20 cartridge remakes οπως ακριβως δινονταν τοτε, με κουτι και οδηγιες, ολα τα ιδια. Και σκεψου αυτο το πακετο να το εδιναν 250-300 ευρω, την κονσολα δηλαδη και 20 τιτλους ολα φτιαγμενα οπως τοτε (με τιτλους οπως Sonic, Street Fighter, Strider, Golden Axe, Double Dragon και ολες τις αλλες παιχνιδαρες), οπως και να ειχες και επιλογη ακομα 30-40 τιτλους προς αγορα. Πες μου ειλικρινα ποιος 35-45αρης δεν θα το αγοραζε? 

Ακόμα πιστεύω ότι δεν θα είχε επιτυχία κάτι τέτοιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα πιστεύω ότι δεν θα είχε επιτυχία κάτι τέτοιο...

Μπορει ναι, μπορει οχι, αλλα σιγουρα εχει περισσοτερο λογικη ενα τετοιο επιχειρημα παρα αυτο το κατασκευασμα που εχει το ονομα της Coleco που ουτε στην εποχη της δεν καταφερε να πιασει αγοραστικα. Sega και Nintendo ειχαν και εχουν φανατικο κοινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ναι, μπορει οχι, αλλα σιγουρα εχει περισσοτερο λογικη ενα τετοιο επιχειρημα παρα αυτο το κατασκευασμα που εχει το ονομα της Coleco που ουτε στην εποχη της δεν καταφερε να πιασει αγοραστικα. Sega και Nintendo ειχαν και εχουν φανατικο κοινο.

To μόνο που βλέπω ότι μπορεί να έπιανε είναι να κυκλοφορούσε συγκεκριμένος αριθμός πακέτων (ας πούμε 10 χιλιάδες) με τη μορφή του συλλεκτικού. Το να κυκλοφορήσουν σε αριθμούς εκατομμυρίων όπως τα ps4 και one το βλέπω απίθανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι το RetroN 5 είναι η καλύτερη κονσόλα για retro. Γιατί παίζει σχεδόν όλα τα βιντεοπαιχνίδια και έχει VFX που αλλάζει το τα γραφίκα δηλαδή να μην φένονται τα pixels.

 

Πάντως θα ήταν πολύ ωραίο να υπήρχε μια κονσόλα που να πάζει ολοκληρωτηκά τα πάντα από βιντεοπαιχνίδια. Δηλαδή εκτός από τις κασέτες να παίζεις και τα CD μέχρι. Ας πούμε μέχρι του Dreamcast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...