Προς το περιεχόμενο

VDSL από KV ή Αστικό κέντρο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

στειλε email και ρωτα τι εγινε και αν χρειαζεται να κανεις κατι για επανπροωθηση.το email ειναι καλυτερο απο το τηλ.αν μα μου σου του τοτε αν εχεις κλεισει χρονο απλα καντην θα σου ελεγα.και να εχει ακυρωθει η αιτηση θα πρεπε να βλεπουν οτι εχει ακυρωθει.αλλο ακυρωθηκε αλλο δεν υπαρχει.επισης οι κλησεις θεωρητικα καταγραφονται ολες στο εκαστοτε προγραμμα της εταιρειας πχ siebel οποτε λιγο παραξενο να μην φαινεται οτι πηρες καν.email καλυτερα στειλε.θα το ψαξουν περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στειλε email και ρωτα τι εγινε και αν χρειαζεται να κανεις κατι για επανπροωθηση.το email ειναι καλυτερο απο το τηλ.αν μα μου σου του τοτε αν εχεις κλεισει χρονο απλα καντην θα σου ελεγα.και να εχει ακυρωθει η αιτηση θα πρεπε να βλεπουν οτι εχει ακυρωθει.αλλο ακυρωθηκε αλλο δεν υπαρχει.επισης οι κλησεις θεωρητικα καταγραφονται ολες στο εκαστοτε προγραμμα της εταιρειας πχ siebel οποτε λιγο παραξενο να μην φαινεται οτι πηρες καν.email καλυτερα στειλε.θα το ψαξουν περισσοτερο.

 

Δυστυχως εκανε ο πατερας μου ανανεωση συμβολαιου πριν κανα μηνα και το εχει πακετο με κινητη μαζι.

 

Και η αλλαγη σε VDSL θα γινοταν με νεα συνδεση ουσιαστικα, οχι μετατροπη, αλλα χωρις να πληρωσω κατι.. ετσι ειπαν..

 

Θα στειλω και email..

 

Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μην μπορουν να μου βαλουν VDSL;

Κάτι παρόμοιο που βρήκα..

 

https://blog.vrypan.net/2013/08/19/talaiporia-xwris-telos-apo-ote/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω VOIP, και ενημερωσα τον τεχνικο της VODAFONE οταν μιλουσαμε και μου ειπε δεν υπαρχει θεμα απλα αντε να αργησει 1-2 μερες παραπανω για να μετατρεψουν την γραμμη κλπ..

 

Τι να πω.. σε αυτη τη χωρα να κανεις τη δουλεια σου με ηρεμια δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα το blog.φαντασου οτι αυτος εβαλε και οτε οχι αλλο παροχο και ειχε αυτο το θεμα.απλα ελεος


Εχω VOIP, και ενημερωσα τον τεχνικο της VODAFONE οταν μιλουσαμε και μου ειπε δεν υπαρχει θεμα απλα αντε να αργησει 1-2 μερες παραπανω για να μετατρεψουν την γραμμη κλπ..

 

Τι να πω.. σε αυτη τη χωρα να κανεις τη δουλεια σου με ηρεμια δεν παιζει.

οτι εχεις voip δεν υπαρχει θεμα.εσυ ιντερνετ θες απο το Kv.το τι θα σηκωθει μετα πανω απο το ιντερνετ ειναι αλλη ιστορια.ετσι και αλλιως ο οτε ιντερνετ θα σου δωσει απο το Kv.αν υπαρχει tdm τηλεφωνια θα την παει απο το αστικο κεντρο απο τον παροχο.εκτος αν θες να γινει tdm η τηλεφωνια που παλι τον οτε δεν τον αφορα.εκτος αν δεν σε ειχαν βαλει σε οριο με tdm τηλεφωνια οποτε εκει πρεπει να γινει αλλαγη οριου που οκ ναι θα παρει μια δυο ημερες.αλλα παλι αυτο δεν ειναι προβλημα.η αλλαγη οριου μπορει να γινει και μετα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΕΡΙΞΑ ΚΑΤΙ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ HOL ΚΑΙ TH VODAFONE!!

 

Σημερα μετα απο 1+ μηνα (αιτηση vdsl 23/12/2015) και μετα απο 3 ακυρωμενες αιτησεις (!) για αγνωστο λογο, ΠΑΡΕΛΑΒΑ TO ROUTER, εκανα ολες τις συνδεσεις, τα παντα ολα, και μεσα λεει οτι συγχρονιζει σε ADSL!

 

Παιρνω τηλ, μιλαω με τεχνικο, και μου λεει οτι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕ VDSL..!!!

 

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΔΗΛΑΔΗ.

 

Μετα κλασσικα, θα το μεταφερω λεει εγω και θα σας παρουν πριν τις 5 γ@μω τα παντα.

 

Τι με προσωπικους συμβουλους μιλησα, τι με τεχνικους..

 

ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

 

P.S (εχθες μου ειχε κοπει το ιντερνετ και μετα συγχρονιζα λιγο παραπανω σαν ADSL παντα, και 5-6 μερες πιο πριν αλλαξε η τηλ. γραμμη απο VOIP που ηταν..) ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2+ χρόνια μετά κι ακόμα παιδεύουν τόσο πολύ για να γίνει η αλλαγή από ADSL A/K σε VDSL KV? ffs...

 

Τα ιδια περασες;

 

Εγινε χαμος στο τηλ, πηρε και ο πατερας μου..

 

Λενε οτι το συστημα τους βγαζει οτι εχει VDSL η περιοχη, αλλα στη πραγματικοτητα δεν εχει !! (και ειχα παρει αναλυτικη περιγραφη απο τεχνικο στο τηλ, πως θα παρω ιντερνετ, απο που, τι ταχυτητα θα πιανω κλπ!)..

 

Με τα πολλα μου εδωσαν ημερομηνια μεχρι 26/2/2016 οτι θα το εχουν κανει (πως δεν ξερω).. Το KV ειναι στα 50 μετρα απο το σπιτι μου, εχε γουστο να φερουν VDSL απο Τερψιθεα στα 1500 μετρα -.-

 

Μου εδωσαν και 2 μηνες 100% εκπτωση στο λογαριασμο του σπιτιου... -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι ευτυχώς ήμουν τρομακτικά τυχερός, ο kirileman νομίζω ότι παιδεύτηκε πολύ κι αρκετά άλλοι αν ψάξεις στο adslgr κι εδώ...

 

Δεν πιστεύω ότι είναι μόνο θέμα ΟΤΕ, δεν ψήνονται ιδιαίτερα κι οι εναλλακτικοί να παρέχουν VDSL μέσω χονδρικής (aka KV)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλεπει ο kirileman ας πει τι εγινε κλπ γιατι εψαξα θεματα παρομοια αλλα δεν βρηκα..

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μας ταλαιπωρουν.. Ας πουν δεν γινεται βρε αδερφε.. Στη περιπτωση μου χανουν λεφτα 2 μηνων, γιατι δεν το κανουν σωστα απο την αρχη λοιπον;

 

Τι να πω..

 

Εγω πιστευω οτι ειναι εντελως ασχετοι μερικοι και τρωει σκαλωματα το συστημα τους και δεν ενημερωνει τις υπηρεσιες που πρέπει..

 

Τι θα κανουν ενα μηνα ακομα για να μου βαλουν vdsl ενας θεος ξερει..

 

Πιστευω δεν θα βρω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλεπει ο kirileman ας πει τι εγινε κλπ γιατι εψαξα θεματα παρομοια αλλα δεν βρηκα..

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μας ταλαιπωρουν.. Ας πουν δεν γινεται βρε αδερφε.. Στη περιπτωση μου χανουν λεφτα 2 μηνων, γιατι δεν το κανουν σωστα απο την αρχη λοιπον;

 

Τι να πω..

 

Εγω πιστευω οτι ειναι εντελως ασχετοι μερικοι και τρωει σκαλωματα το συστημα τους και δεν ενημερωνει τις υπηρεσιες που πρέπει..

 

Τι θα κανουν ενα μηνα ακομα για να μου βαλουν vdsl ενας θεος ξερει..

 

Πιστευω δεν θα βρω ακρη.

 

Δε φταίει η HOL ή η WInd (που πήγα εγώ) κλπ. Καθυστερεί την προώθηση των αιτημάτων ο ΟΤΕ, είναι καρατσεκαρισμένο, μιλούσα τότε απ' ευθείας με τους τεχνικούς του ΟΤΕ στην Ηλιούπολη και μου τα είχαν πει, δεν είχε φτάσει στα χέρια τους τίποτα από τα κεντρικά για όλο το διάστημα που εγώ έβριζα τον πάροχό μου. 2μιση μήνες μου πήρε τελικά εμένα για να δω vdsl. Αν θυμάμαι καλά, μπορεί ο πάροχος να σε γυρίσει σε adsl για να έχεις ίντερνετ μέχρι να σε συνδέσει ο ΟΤΕ.

Άρα, ή κάνεις υπομονή (μια και τον έφαγες το γάϊδαρο) ή πας ΟΤΕ και ξεμπερδεύεις σε μια βδομαδούλα!!! Σε άλλη τιμή, βέβαια...

 

edit: Και νομίζω ότι είχα φάει και εγώ 2-3 απορρίψεις των αιτημάτων που είχε στείλει η WInd.

 

edit: Παίρνουμε ως δεδομένο ότι μπορείς να πάρεις vdsl από kv, έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edit: Παίρνουμε ως δεδομένο ότι μπορείς να πάρεις vdsl από kv, έτσι;

 

Ναι μου ειχε πει ο τεχνικος της HOL που φαινοταν οτι ηξερε και καπου το εβλεπε, οτι θα παρω τηλεφωνικη γραμμη απο την Τερψιθεα στο κεντρο, και VDSL απο το καινουριο KV διπλα μου και μαλλον θα αγγιζω το 50αρι..

 

Τι να πω, τωρα μου λενε σε 1 μηνα θα μου βαλουν..

 

Λετε να παρω και ΟΤΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

P.S (εχθες μου ειχε κοπει το ιντερνετ και μετα συγχρονιζα λιγο παραπανω σαν ADSL παντα, και 5-6 μερες πιο πριν αλλαξε η τηλ. γραμμη απο VOIP που ηταν..) ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΟΥΝ?

το πρωτο που μπορω να φανταστω να εγινε ειναι να σε αλλαξαν οριο απο οριο που ηταν σκετο adsl(voip) σε οριο που δινει και adsl και tdm.τωρα λογικα εφοσον μιλαμε για adsl απο Kv θα πρεπει ο οτε να σε ενεργοποιησει απο το kv.το πρωτο βημα οσο καταλαβαινω σωστα εγινε και σωστα εχεις adsl αφου μετα θα παρεις απο το Kv οποτε το adsl της hol θα κοπει.

Τα ιδια περασες;

 

Εγινε χαμος στο τηλ, πηρε και ο πατερας μου..

 

Λενε οτι το συστημα τους βγαζει οτι εχει VDSL η περιοχη, αλλα στη πραγματικοτητα δεν εχει !! (και ειχα παρει αναλυτικη περιγραφη απο τεχνικο στο τηλ, πως θα παρω ιντερνετ, απο που, τι ταχυτητα θα πιανω κλπ!)..

 

Με τα πολλα μου εδωσαν ημερομηνια μεχρι 26/2/2016 οτι θα το εχουν κανει (πως δεν ξερω).. Το KV ειναι στα 50 μετρα απο το σπιτι μου, εχε γουστο να φερουν VDSL απο Τερψιθεα στα 1500 μετρα -.-

 

Μου εδωσαν και 2 μηνες 100% εκπτωση στο λογαριασμο του σπιτιου... -.-

δεν γινεται vdsl στα 1500 μετρα .ουτε 24 δεν θα πιανες.

Όχι ευτυχώς ήμουν τρομακτικά τυχερός, ο kirileman νομίζω ότι παιδεύτηκε πολύ κι αρκετά άλλοι αν ψάξεις στο adslgr κι εδώ...

 

Δεν πιστεύω ότι είναι μόνο θέμα ΟΤΕ, δεν ψήνονται ιδιαίτερα κι οι εναλλακτικοί να παρέχουν VDSL μέσω χονδρικής (aka KV)

απο την αλλη δεν τους συμφερει να μην σε γυρισουν γιατι θα σε χασουν απο πελατη απο ολα.τηλεφωνια ,Iptv και οτι αλλο δινει ο καθε παροχος.αλλωστε δινεις παραπανω λεφτα για vdsl .εκτος αν μπορουσε να σου δωσει vdsl απο το αστικο κεντρο .

Αν βλεπει ο kirileman ας πει τι εγινε κλπ γιατι εψαξα θεματα παρομοια αλλα δεν βρηκα..

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μας ταλαιπωρουν.. Ας πουν δεν γινεται βρε αδερφε.. Στη περιπτωση μου χανουν λεφτα 2 μηνων, γιατι δεν το κανουν σωστα απο την αρχη λοιπον;

 

Τι να πω..

 

Εγω πιστευω οτι ειναι εντελως ασχετοι μερικοι και τρωει σκαλωματα το συστημα τους και δεν ενημερωνει τις υπηρεσιες που πρέπει..

 

Τι θα κανουν ενα μηνα ακομα για να μου βαλουν vdsl ενας θεος ξερει..

 

Πιστευω δεν θα βρω ακρη.

Λογικα πιστευω τωρα θα κανουν την αιτηση στον οτε για να δωσει vdsl απο το Kv αφου εγινε η αλλαγη οριου.

Ναι μου ειχε πει ο τεχνικος της HOL που φαινοταν οτι ηξερε και καπου το εβλεπε, οτι θα παρω τηλεφωνικη γραμμη απο την Τερψιθεα στο κεντρο, και VDSL απο το καινουριο KV διπλα μου και μαλλον θα αγγιζω το 50αρι..

 

Τι να πω, τωρα μου λενε σε 1 μηνα θα μου βαλουν..

 

Λετε να παρω και ΟΤΕ;

τηλεφωνια θα συνεχιζεις να παιρνεις κανονικα απο τον παροχο σου απο το αστικο κεντρο και ιντερνετ πλεον απο το Kv αφου το splitter ειναι μεσα στο Kv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...