Προς το περιεχόμενο

Δεν δινει ρευμα


Alex-V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εχω ενα λαπτοπ το οποιο δεν αναβει καν. Δεν δινει ρευμα. Δυστυχως οσα τροφοδοτικα εχω, δεν εχουν το σωστο βυσμα για να δοκιμασω, αλλα σε volt ειναι μια χαρα. 19.5 Πως μπορω να δω αν εχει προβλημα το τροφοδοτικο αν δεν εχω πολυμετρο? Υπαρχει καποιο κολπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διάφορα κόλπα αλλά σε συμφέρει (από θέμα χρημάτων, χρόνου και ρίσκου) να αγοράσεις ένα μικρό πολύμετρο, που σίγουρα θα σου χρειαστεί και σε άλλες περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δίνει ή δεν δίνει ρεύμα..λιγότερο ή περισσότερο δεν το έχω δει ποτέ! Με τη γλώσσα το βλέπεις! Αν τσιμπάει έχει ρεύμα!

Μακάρι να μη δουλεύει αυτό παρά να έχει χαλάσει η εισαγωγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι πρεπει να αγορασω σιγουρα πολυμετρο γιατι θα μου χρειαστει, αλλα προς το παρον μεχρι να το παρω δεν μπορω να κανω κατι ε?

Να το συνδεσεις σε σλλη συσκευη, που να ταριαζει βεβαια, για ναδεις αν λειτουργει.

Το πολυμετρο ομως θα το χρειαστεις.

Απο 4 ευρω , θα βρεις κατι https://www.skroutz.gr/c/1591/psifiaka_polymetra.html?from=catspan&keyphrase=πολυμετρο+ψηφιακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο ειναι το θεμα, φοβαμαι μηπως εχει φαει την εισαγωγη μεσα! Ενταξει παιδια ευχαριστω πολυ :)


Δοκιμασα αυτο με την γλωσσα. Με το που το εβγαλα απο την πριζα το εκανα. Τιποτα δεν ενιωσα. Μαλλον τροφοδοτικο. Μηπως πρεπει να το εχω στην πριζα και να το κανω? Δεν ειναι επικινδυνο?

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μηπως πρεπει να το εχω στην πριζα και να το κανω? 

Από αυτά που διαβάζω, σου προτείνω σφόδρα να αγοράσεις ένα πολύμετρο. 

(επισης οταν το μετρησεις με το πολυμετρο να εχεις το μετασχηματιστη στην πρίζα)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alex-V αυτό δεν γίνεται εκτός και αν έχεις πλαστική γλώσσα! Πάρε πολύμετρο! Δεν έχεις πολυγλώσσα!

(Α! δοκίμασε το τροφοδοτικό σε άλλη πρίζα..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Μεγειες! Τον μουτσο κλαιγανε. Το dc jack τελικα! Μετρησα σε 2 καταστηματα με πολυμετρο και ειναι μια χαρα και το πηγα σε ενα πισαδικο για αλλαγη jack. 50 ευρω το κουστουμι μαζι με την δουλεια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...