Προς το περιεχόμενο

Huawei P8


xristinat7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι αναμεσα σε p8 και xiaomi mi4c,

Τωρινος χρηστης lgg2 και hongmi,

Ξερω πως η miui με καλυπτει σε οτι ζηταω αλλα με εψηνε το p8 λογω σχεδιασμόυ.

Πως τα παει απο αποδοση το p8?

Ευκολια root και λειπων πειραγματων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεκτη η γνωμη σου αλλα αν θες εξηγησε μου το γιατι ;;; :-)

Επειδή έχει περίπου ίδια χαρακτηριστικά με S6, G4 και ζητάει 100€ παραπάνω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει περίπου ίδια χαρακτηριστικά με S6, G4 και ζητάει 100€ παραπάνω.

Ιδια χαρακτηρηριστικα το οτι εχει πολυ καλυτερη κατασκευη απο G4;καλυτερη μπαταρια;card slot απο το s6;αδιαβροχοποιηση;stereo πολυ καλα ηχειακια;;πιο φρεσκο στην αγορα;(οταν το s6 ηταν φρεσο στην αγορα γιατι ζητουσε εναν σκασμο λεφτα ;)),καλυτερη λειτουργια απο samsung;Ολα αυτα να μην τα χρεωσει;;Γιατι οχι;επειδη δεν εχει το marketing της samsung;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια χαρακτηρηριστικα το οτι εχει πολυ καλυτερη κατασκευη απο G4;καλυτερη μπαταρια;card slot απο το s6;αδιαβροχοποιηση;πιο φρεσκο στην αγορα;καλυτερη λειτουργια απο samsung;Ολα αυτα να μην τα χρεωσει;;Γιατι οχι;επειδη δεν εχει το marketing της samsung;;;

Καταλαβαίνεις ότι το Z5 έχει 100€ ακριβότερο από το S6? Με αυτά τα χρήματα παίρνεις IPhone. Η Sony μια χαρά marketing έχει. Ας τα χρέωνε 20€ παραπάνω. Εσύ δηλαδή θεωρείς ότι αυτά τα πλεονέκτηματα έπρεπε να τα χρεώσει 100€?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνεις ότι το Z5 έχει 100€ ακριβότερο από το S6? Με αυτά τα χρήματα παίρνεις IPhone. Η Sony μια χαρά marketing έχει. Ας τα χρέωνε 20€ παραπάνω. Εσύ δηλαδή θεωρείς ότι αυτά τα πλεονέκτηματα έπρεπε να τα χρεώσει 100€?

Ποιο iphone παιρνω στα 550;;το iphone 6 (4,7/16gb);;χαχαχ ενταξει ανοιξαμε ενα μετωπο μην ανοιξουμε κ αλλο.Εγω την γνωμη μου ειπα με επιχειρηματα, ο καθενας λεει την γνωμη του σε φιλικο επιπεδο παντα ¨)

Ναι θεωρω οτι αξιζει τα 100 επιπλεον γιατι εχει ενα σωρο επιπλεον χαρακτηριστικα το Ζ5 κ η σονυ ειναι μαγαζι που δεν κανει τσιγκουνιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε p8 και xiaomi mi4c,

Τωρινος χρηστης lgg2 και hongmi,

Ξερω πως η miui με καλυπτει σε οτι ζηταω αλλα με εψηνε το p8 λογω σχεδιασμόυ.

Πως τα παει απο αποδοση το p8?

Ευκολια root και λειπων πειραγματων?

Το mi4c ειναι πολυ ευκολο στις customιες αλλα επειδη το εχει ενας φιλος θα σου πω οτι παρολο που εχει δυνατα χαρακτηριστικα και γενικα παει σφαιρα εμενα με ενοχλησε πολυ η κακη ποιοτητα οθονης (ισως να συνηθισα το g4 μου και να μου κακοφανηκε) και το πλαστικο δεν μου φανηκε καθολου καλο (nexus 5 που ειχα και g4 Που εχω ειναι πλαστικα αλλα εχουν πολυ γερη κατασκευη και βγαζει κατι premium). Αν θες ρουτ και customιες παρε mi4c, αν δεν σε νοιαζει τοσο νομιζω το p8 ειναι μια καλυτερη επιλογη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αναμεσα σε galaxy s6, p8 kai z5, με ενδιαφερει πολυ η καμερα, gia to z5 διαβασα οτι βγαζει καποια προβληματα, εχει κανεις εμπειρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αναμεσα σε galaxy s6, p8 kai z5, με ενδιαφερει πολυ η καμερα, gia to z5 διαβασα οτι βγαζει καποια προβληματα, εχει κανεις εμπειρια?

Τι προβληματα να βγαζει. Μια χαρα ειναι το z5. Την καλυτερη καμερα λενε πως την εχει το z5. Οποιο σου αρεσει περισσοτερο απο τα s6-z5 αυτο να επιλεξεις (εμφανισιακα δηλαδη γιατι και τα δυο ειναι αψογες συσκευες). Το p8 δεν νομιζω οτι εχει να δώσει κατι παραπανω απο αυτα τα 2.. Τωρα αν ενδιαφερεσαι κοιτα και προς g4 που αν μαθεις να χρησιμοποιεις το manual camera μπορεις να βγαλεις φανταστικες φωτογραφιες (και φυσικα κατεχει θεση στην πενταδα των πρωτων ως προς την καμερα γενικα!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παίζει ρόλο πολυ η διαφήμιση, όσο ναναι το z5 δεν ακούγεται σε εισαγωγικά πολυ, για αυτό κ το φοβάμαι, δεν το είχα ψάξει πολυ σαν χαρακτηριστικά, παλι s6 ωραιαο δε λέω αλλά ήθελα να ξεφύγω λίγο απο Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παίζει ρόλο πολυ η διαφήμιση, όσο ναναι το z5 δεν ακούγεται σε εισαγωγικά πολυ, για αυτό κ το φοβάμαι, δεν το είχα ψάξει πολυ σαν χαρακτηριστικά, παλι s6 ωραιαο δε λέω αλλά ήθελα να ξεφύγω λίγο απο Samsung

Τοτε πηγαινε στο z5. Δεν υπαρχει περιπτωση να σε απογοητευσει!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ακουγονται τα samsung κ τα iphone δεν ακουγετε κανενα,αυτο ομως δεν ειναι λογος για να μην αγορασεις οτιδηποτε αλλο .

Οπως εγραψα κ πιο πανω θα δωσεις μεν 100 παραπανω αλλα θα εχεις τα παντα (μην τα αναλυσω παλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το z5 σε χαμηλό φωτισμο τα παει καλά στις φωτο? γνωρίζετε? παντως τυπωσα φωτο απο s6 edge και τυπωμενες δε μου αρεσαν τοσο οσο οταν τις ελεπα στο κινητο, μηπως η οθόνη σε ξεγελαει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το z5 σε χαμηλό φωτισμο τα παει καλά στις φωτο? γνωρίζετε? παντως τυπωσα φωτο απο s6 edge και τυπωμενες δε μου αρεσαν τοσο οσο οταν τις ελεπα στο κινητο, μηπως η οθόνη σε ξεγελαει?

Εξαρτάται και από την ποιότητα της εκτύπωσης αλλά ναι στην amoled ξεγελάει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το z5 σε χαμηλό φωτισμο τα παει καλά στις φωτο? γνωρίζετε? παντως τυπωσα φωτο απο s6 edge και τυπωμενες δε μου αρεσαν τοσο οσο οταν τις ελεπα στο κινητο, μηπως η οθόνη σε ξεγελαει?

Καλά εννοείται ότι η οθόνη του κινητού boostαρει τις φωτογραφιες που βγαίνουν από αυτό. Και καλά κάνει δηλαδή γιατί η κάθε εταιρία θέλει να δώσει ότι έχει μέσα από μια συσκευή. Το z5 έχει φανταστική κάμερα. Μην το φοβάσαι σε δυσκολίες. Άλλωστε αν ήταν καλό μόνο στα εύκολα δεν θα είχε τέτοια φήμη για την κάμερα. Εδώ να πω ότι με το g4 σε 0 φως βγάζεις πολύ καλές φωτο Χωρίς φλας με 30s exposure και μάλιστα με σχετικά χαμηλό iso (+1 στο manual της lg!!!)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...