Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση


POUARO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλε έναν XEON E5440 περνάς και ένα mod BIOS και με έναν ssd θα δώσεις στο μηχάνημα άλλη πνοή. Θες όμως και κάρτα αλλά δεν φτάνουν τα χρήματα.

Που θα βρω mod bios και πως θα το περασω? 

Ταιριαζει αυτος ο επεξεργαστης στΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε εσύ έναν 160GB δίσκο(δηλαδή παλιό και πάν αργό)για το λειτουργικό στον δικό σου και τα ξανά λέμε.

Ο SSD άλλωστε θα του μείνει.

Ωραία. Θα φορτώνουν τα Windows σε πιο ανθρώπινο χρόνο και δε θα κάνει αιώνες να ανοίξει το Firefox. Ε, ΚΑΙ; Ο άλλος ρωτάει και για κάρτες γραφικών κλπ. - δηλαδή ψάχνεται και για παιχνίδια. Θέλεις να μου πεις ότι με 10 αλχημείες παραπάνω θα μπορέσει να περαστεί για gaming σύστημα rig με C2D, το 2016; Προτιμότερο δεν είναι να κρατήσει τα χρήματα του και να μην χάνουν την αξία τους, ώστε να πάρει το καλύτερο στο δεδομένο πόσο ΟΤΑΝ αναβαθμίσει; Τι του λέτε δηλαδή; "Ναι, ναι. Πάρε, θα φτιάξει!" και να πάρει μια από τα ίδια; Και όταν αποφασίσει την έρμη ριζική αναβάθμιση, να είναι στο 1/3 των τιμών ότι έχει πάρει, παρωχημένα, αλλά αυτός να τα έχει πληρώσει και full price και υποδεέστερα, πλέον; Διπλή χασούρα, έτσι; Ε, όχι δεν συμφωνώ...

 

Και κάπου, νομίζω, η παλαιοντολαγνεία έχει μείνει ανακλαστικό απωθημένο ορισμένων... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα βρω mod bios και πως θα το περασω? 

Ταιριαζει αυτος ο επεξεργαστης στΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ?

Ναι ταιριάζει αλλά θα χρειαστεί μοντάρισμα και ο CPU και να περάσεις το mod BIOS. Από εκεί που θα το αγοράσεις (αν αποφασίσεις τελικά) πες του να σου έχει έτοιμο το cpu. Για το mod BIOS υπάρχει έναν σαιτ. Δεν το θυμάμαι τώρα. Το έχω στα αγαπημένα αλλά είμαι σε άλλο pc αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Θα φορτώνουν τα Windows σε πιο ανθρώπινο χρόνο και δε θα κάνει αιώνες να ανοίξει το Firefox. Ε, ΚΑΙ; Ο άλλος ρωτάει και για κάρτες γραφικών κλπ. - δηλαδή ψάχνεται και για παιχνίδια. Θέλεις να μου πεις ότι με 10 αλχημείες παραπάνω θα μπορέσει να περαστεί για gaming σύστημα rig με C2D, το 2016; Προτιμότερο δεν είναι να κρατήσει τα χρήματα του και να μην χάνουν την αξία τους, ώστε να πάρει το καλύτερο στο δεδομένο πόσο ΟΤΑΝ αναβαθμίσει; Τι του λέτε δηλαδή; "Ναι, ναι. Πάρε, θα φτιάξει!" και να πάρει μια από τα ίδια; Και όταν αποφασίσει την έρμη ριζική αναβάθμιση, να είναι στο 1/3 των τιμών ότι έχει πάρει, παρωχημένα, αλλά αυτός να τα έχει πληρώσει και full price και υποδεέστερα, πλέον; Διπλή χασούρα, έτσι; Ε, όχι δεν συμφωνώ...

 

Και κάπου, νομίζω, η παλαιοντολαγνεία έχει μείνει ανακλαστικό απωθημένο ορισμένων... :P

Του είπα του ανθρώπου ότι δεν θα κάνει τίποτα στα games ο ssd,έχω τρέξει και windows από 160άρι δίσκο και για αυτό και ξέρω πόσο αξίζει να βάλει ssd.

 

Αν πάλι είναι οκ με τον δίσκο που έχει τώρα και δεν τον πειράζει τότε ναι ας τα κρατήσει τα λεφτά για τον ssd για να φτιάξει μελλοντικά gaming Η/Υ ...... χωρίς ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...