Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Οθονη!


2.1Ohm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπων εχω μια Lg flatron w2042s εδω και αρκετο καιρο και το τελευταιο διαστημα πρεπει να εχει χαλασει το βισμα εισωδου vga!
Και εξηγω, η εικονα κιτρινιζει ανα διαστηματα η αμα κουνιθει λιγο η οθονη και μετα κουνοντας δεξια αριστερα το βισμα που κουμπωνει στην οθονη ξαναεπανερχεται!
Το θεμα μ ειναι οτι δν υπαρχουν λεφτα για αντικατασταση και ειναι αρκετα ενοχλητικό αυτο υπαρχει τροπος να διορθωθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το εχω δοκιμασει και με αλλο καλωδιο το ιδιο κανει..

Και αλλο καλωδιο κ αλλαξα τις υποδοχες κ απο τις 2 πλευρες ιδιο εε δν νμζω να γινεται να ειναι προβληματικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pin out απο την πρίζα λίγο δύσκολο να χαλάσει ΑΝ είναι κουμπωμένο σωστά.

Τώρα..νομίζω πρέπει κάποιος να την ανοίξει εσωτερικά και να γίνει έλενχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σιγουρα κουμπομενο οσο κλτρα γινεται..
Αυτο φοβομουν και ηθελα να γλιτωσω αλλα μου φαινεται δεν την γλιτωνω..
Την κραταω ετσι οσο αντεξει και μετα δρομο δν αξιζει να πληρωσω ουτε 20ρικο για να την δουν απο την πρωτη μερα μου εσπασε τα νευρα εχει 1 καμμενο πιξελ και δν μ την αλλαξαν και καθε φορα πεφτει εκει το ματι μου εδω και ποσο καιρο

Τελος παντων ευχαριστω για την βοηθεια καλες γιορτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

απλά θέλει αλαγή του vga male που βγάζει ώς έξοδο η οθόνης σου, είναι λεποδουλειά η αλαγή του μα θα λύσει το πρόβλημα σου, βασικά το πρόβλημα σου είναι στο ίδιο το βίσμα και ας ακούγετε παράξενο αυτό, οι τρυπούλες που έχουν πάνω είναι τρείς σειρές απο 5 pins, και κάποια ή κάποιες απο αυτές έχουν μεγαλύτερο διάκενο απο όσο πρέπει γιαυτό δέ κάνει σωστή επαφή και χάνει τη συνδεσμότητα... οπότε απλά άλαξέ το άν μπορείς ή δώσε το να σου το αλλάξουν και τελείωσες

 

Σχετικά με το καμμένο pixel δέ μπορείς να κάνεις κάτι, άν ήταν ολόκληρρη γραμμή οριζόντια ή κάθετη θα σου πρότεινα λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...