Προς το περιεχόμενο

περιεργός θόρυβος μετά απο format


spyrid0n4s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.Εχω ενα λαπτοπ dell inspirion 5521 και του εκανα format την προηγουμενη βδομαδα.Καταλαθος εσβησα και οτι driver ειχε απο μονο του και τους περισσοτερους και γενικα οτι βρηκα στο site της dell τους εβαλα.(το αναφερω μηπως εχει καποια σχεση με το παρακατω προβλημα).Δουλευει μια χαρα εκτος απο εναν θορυβο που ακουγεται οταν σβηνει η οθονη ειτε για εξοικονομηση μπαταριας ειτε για οταν ετοιμαζεται να απενεργοποιηθει ο υπολογιστης.Γενικα δηλαδη με το που γινει μαυρη η οθονη και το λαπτοπ ειναι ακομα σε λειτουργια ακουγεται ο θορυβος.Eπισυναπτω μια ηχογραφηση του θορυβου.Αν ξερει κανεις τιποτα ας ενημερωσει παρακαλω! Σας ευχαριστω πολυ

Laptop.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοιο θόρυβο έχουν τα αντιγραφικά, μήπως έχεις κανά cd μέσα; :P (Δύσκολο βέβαια να πέφτει πάνω στην ώρα που σβήνει η οθόνη αλλά ποτέ δεν ξέρεις..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cd δεν υπαρχει μεσα.Εχω βεβαια προσπαθησει να κανω install απο το "θειο" τα office με virtualclone κλπ (τα οποια δεν καταφερα να ενεργοποιησω ενω πριν τα ειχα βαλει κανονικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ποιο πολύ για πρόβλημα υλικού μου κάνει έτσι όπως το σκέφτομαι αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.....

Προσπάθησε να καταλάβεις από που έρχεται ο ήχος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετρεξα και με το προγραμμα που ειπε το παιδι και βγαζει το παρακατω μηνυμα:"Η κατάσταση του σκληρού δίσκου είναι ΤΕΛΕΙΑ. Δε βρέθηκαν προβληματικοί ή αδύναμοι τομείς και δεν υπήρξε σφάλμα κατά το spin up ή τη μεταφορά δεδομένων . 

 

Δεν χρειάζεται καμία ενέργεια."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε ο δίσκος σου είναι κομπλέ. Ίσως ο θόρυβος να έρχεται από ανεμιστηράκι.... Σε κάθε περίπτωση καλύτερα να το πας σε τεχνικό γιατί τέτοιου είδους προβλήματα δεν λύνονται εύκολα χωρίς την παρουσία ειδικού. 

Εμείς αυτή τη στιγμή μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...