Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση...


Dimitris3GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχουμε το ιδιο pc αλλα ειμαι 2 βήματα μπροστα σου οπότε...

 

αν έχεις καλές ραμ δεν αξιζει να βάλεις τα αλλα δυο γιγα. μικρη διαφορα θα δεις εκτος αν κάνεις πολλά πραγματα μαζι η τρεχεις κάτι βαρυ. με ssd θα δεις τεράστια διαφορα. ΤΕΡΑΣΤΙΑ. 

 

μην δωσεις καθόλου λεφτα σε αυτο το pc (εκτος απο τον ssd). θες καινουργιο. ενα κομματι να χαλασει και θα πρεπει να το αλλαξεις ολο οποτε ξεκίνα να χτίζει ενα νεο και κρατα το για 2ο, χαρισε το, πουλα το η κατι τέτοιο. ολο το pc σου ειναι κατω τω 100 ευρω μαζι με το κουτι.

 

εγω θα έκανα. ssd->gpu+psu για τωρα->mobo+cpu+ram πιο μετα που θα ειχα χρηματα.

 

για άμεσα με 200 ευρω και αν ειναι μονο για gaming θα έβαζα καρτα γραφικων+τροφοδοτικο+2 γιγα ραμ μονο αν το απαιτει το παιχνιδι μου.

 

δεν θα αγόραζα ΤΙΠΟΤΑ που να ειναι socket 775 η ddr2 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε το ιδιο pc αλλα ειμαι 2 βήματα μπροστα σου οπότε...

 

αν έχεις καλές ραμ δεν αξιζει να βάλεις τα αλλα δυο γιγα. μικρη διαφορα θα δεις εκτος αν κάνεις πολλά πραγματα μαζι η τρεχεις κάτι βαρυ. με ssd θα δεις τεράστια διαφορα. ΤΕΡΑΣΤΙΑ. 

 

μην δωσεις καθόλου λεφτα σε αυτο το pc (εκτος απο τον ssd). θες καινουργιο. ενα κομματι να χαλασει και θα πρεπει να το αλλαξεις ολο οποτε ξεκίνα να χτίζει ενα νεο και κρατα το για 2ο, χαρισε το, πουλα το η κατι τέτοιο. ολο το pc σου ειναι κατω τω 100 ευρω μαζι με το κουτι.

 

εγω θα έκανα. ssd->gpu+psu για τωρα->mobo+cpu+ram πιο μετα που θα ειχα χρηματα.

 

για άμεσα με 200 ευρω και αν ειναι μονο για gaming θα έβαζα καρτα γραφικων+τροφοδοτικο+2 γιγα ραμ μονο αν το απαιτει το παιχνιδι μου.

 

δεν θα αγόραζα ΤΙΠΟΤΑ που να ειναι socket 775 η ddr2 

βασικα εγω ηθελα για να γινει και 64bit για να μπορει να υποστηριζει και καποια παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εγω ηθελα για να γινει και 64bit για να μπορει να υποστηριζει και καποια παιχνιδια

μα έχεις ηδη 64μπιτο cpu. λειτουργικο πρεπει να αλλαξεις μονο. αλλα με δυο γιγα ραμ δεν θα στο προτεινα. καποιος αλλος ξερει καλυτερα ομως, αν θυμαμαι καλα θα αποδιδει χειροτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα έχεις ηδη 64μπιτο cpu. λειτουργικο πρεπει να αλλαξεις μονο. αλλα με δυο γιγα ραμ δεν θα στο προτεινα. καποιος αλλος ξερει καλυτερα ομως, αν θυμαμαι καλα θα αποδιδει χειροτερα...

αρα αποτι καταλαβαινω καλυτερα να εχω 4gb ram και εναν 120gb ssd και μετα βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα αποτι καταλαβαινω καλυτερα να εχω 4gb ram και εναν 120gb ssd και μετα βλεπουμε...

δεν ξερω τα σημερινα λειτουργικα αλλα τα παλιοτερα χ64 χρησημοποιούσαν περισσοτερη ραμ. εγω δεν εχω δει διαφορα στα χ64 γιατι δεν τρεχω εφαρμογες χ64 και εχω οπως εσυ ενα παλιο πισακι.

 

ο ssd ειναι μεγαλη αναβαθμιση αλλα δεν κανει τιποτα στα παιχνδια εκτος απο γρηγορο load εφοσον το παιχνιδι ειναι πανω του. παρε 256γιγα που ειναι πλεον value for money. εγω πηρα τον 850 evo 98€. 

 

αν θες να παιζεις νεοτερα παιχνιδια ξεκινα να χτιζεις. αυτο το πισι ειναι νεκρο. οχι οτι δεν μπορεις να το κλοκαρεις και να βαλεις καλυτερη καρτα αλλα δεν αξιζει να επενδυσεις πανω του. δλδ παρε μια καρτα γραφικων και βαλτη πανω μαζι με εναν σσδ και ενα τροφοδοτικο 550+ επωνυμο καλο. Σε δευτερη φαση παιρνεις mobo+cpu+ram. για προχειρα αν θες βρες αλλα δυο γιγα ραμ μετοχειρα να κανεις δουλεια. εγω παντως με 2 γιγα fatality 1066mhz εχω τις ιδιες επιδοσεις με 4 γιγα. δεν βλεπω σχεδον καμια διαφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...