Προς το περιεχόμενο

Corsair 900D Owners


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Τα πάντα περι Corsair 900D.Στησίματα,mods,υδρόψυξη,φωτογραφίες από το δικό μας κουτί τα πάντα όλα.Οποιοσδήποτε έχει ιδέες τις λέει φυσικά είτε έχει ή όχι το κουτί

post-244051-0-13680300-1451393875_thumb.png

post-244051-0-36732400-1451393895_thumb.png

post-244051-0-42080300-1451393898_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ξεκινω με ενα σαιτ που εχει τα παντα για το 900D 

 

 

To δικο μου 900D ειναι σε αυτην την κατασταση.

 

PC290644.jpg

 

Αυτα π εχω κανει προς το παρων ειναι που ξηλωσα τα 5,25 drives.Οσο και αν φαινεται δυσκολο δεν ειναι αφαιρεις την μπροστινη προσοψη η οποια βγαινει πανευκολα απο ξεβιδωνοντας την βιδες που το συγκρατουν,Τωρα για το 5.25 drive με ενα τρυπανι αφαιρεις τα πριτσινια... εγω ακουλουθησα αυτον τον οδηγο οπου ειναι κατατοπιστικο

 

 

Aπο θεμα mod 2 πραγματα θα κανω

  • Προσθηκη καλυπτρας τροφοδοτικου φτιαχμενο απο πλεξιγλας (κοστος 25€)
  • Και ολο το κομματι της μητρικης θα κλειστει με ενα εννιαιο πλεξιγκλας σε χρωμμα μαυρο ματ
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα το ξέρω από τότε που πήρα το 900αρι και συνέχεια όλο είμαι στο τσακ να παραγγείλω κάποια πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγο τσιμπημενα παντως 40 ευρω για την καλυπτρα πατωματος ενω εγω την εφτιαξα με 25 ευρω...Ελπιζω οι ιδεες μ να βοηθησουν και να μπριζοσουν κατοχους 900D η μη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μου άρεσε πολύ το μπροστινό καπάκι που έχει με το hex για να αεριζεται καλύτερα το κουτί και γενικά έχει Πολ ωραία κομμάτια το site αν ξεκινήσω με το μπροστά αναγκαστικά θα πάρω και όλα τα άλλα κομμάτια σε hex για τεριαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι ειναι πολλα τα μεταφορικα και οι φοροι...και δεν ξερουμε αν περναει η paypal γτ με εμβασμα το ξεχναμε....

Εγω προσωπικα προτειμω να το φτιαξω μονος ναι θα παιδευτω αλλα θα νε κατι δικο μου και με πολυ μικροτερο κοστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ένα κομμάτι plexi σε laser που θα ετοιμάσω για την δικιά μου κατασκευή 42χ17 με hex αρκετά μεγάλα βγαίνει κοντά στα 25 χωρίς ΦΠΑ ένα κομμάτι για το πλαινο κάτω πχ με τόσο μικρό hex pattern θα φτάσει το 40 αρι σίγουρα

Δεν κοίταξα ακόμα τι μεταφορικά έχει πάντως Ανάλογα τα μεταφορικά θα κριθεί αν αξίζει η όχι

Όσο για paypal με κάρτα Eurobank ότι αγορά έχω κάνει πέρασε κανονικά, με κάρτα εθνικής κόβουν πάρα πολλές αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο εγω λογικα θα εχω την καλυπτρα πατωματος και το motherboard tray cover...αλλιως απο Δευτερα ας ελπιζουμε να ερθει νωρις ο Αγιος Βασιλης...Η διπλη λουπα πολυ χρημα 80 ευρω για ρες+αντλια 30 για ρακορ..Αυτο το κουτι φωναζει για διπλη λουπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...