Προς το περιεχόμενο

Η HP ετοιμάζει για το MWC το “Falcon”, ένα Windows 10 phone με Snapdragon 820


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτοχος windows phone έχω τις εξής εφαρμογές: ειδήσεις αθλητικά καιρό από τη Bing πολύ καλά ενημερωμένα το amna windows central insomnia sofascore paok rss από κοινωνικά δίκτυα έχω Viber what's app Instagram fb skype . Meteotube YouTube tubecast musick shazzam mp3 tube για να βάζω τα τραγούδια ως ήχο κλίσεις.moovit skroutz findship pics art tv guide Greece Bing χάρτες όλα τα excels translator από παιχνίδια έχω sims tiny trooper1 2 asphalt sniper fury wort bilgs volleyball .aida64.συν τις εφαρμογές που σου δίνουν τα ,windows όπως αριθμομηχανή αφύπνιση OneDrive κλπ τι παραπάνω έχετε που δεν έχω εγω;;;;

Sent from my RM-1118_15207

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως τα wphones ειναι πισω ,η αναβαθμιση των 10 δεν ερχεται ποτε,οι εφαρμογες messenger,viber δεν εχουν βιντεοκληση,αγορασα πριν 2 χρονια το 520,τωρα το 640xl ,απλα δεν μπορει να συγκριθει με το android,σε νεους αγοραστες ουτε ουτε ουτε για πλακα,μπορει να μη κολλαει το λειτουργικο αλλα τι να το κανει καποιος οταν δεν εχει καποια στανταρ πραγματα;μακριααααααααα

Και γω ρε φίλε έχω το 640 XL με Windows 10 (10586.29 όχι Technical preview) και εκτός ότι πάει σφαίρα και όλα δουλεύουν ρολόι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν συγκρίνετε με android ; Επειδή δεν έχει βιντεοκλίσεις ο messenger ή το viber; Έχει το skype !!!

Όπως σου λέει και ο hyperspaced o messenger είναι εφαρμογή του Facebook . Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Και τα android  δεν έχουν όλα τα καλά του Office και τι μ αυτό; Θα μου πεις ότι έχεις ένα Playstore ... Ok , όμως υπάρχουν πολλοί που  δεν χρειάζονται όλα αυτά τα apps. Εγώ πχ έχω διαφορετικές ανάγκες στο κινητό μου από την κόρη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος windows phone έχω τις εξής εφαρμογές: ειδήσεις αθλητικά καιρό από τη Bing πολύ καλά ενημερωμένα το amna windows central insomnia sofascore paok rss από κοινωνικά δίκτυα έχω Viber what's app Instagram fb skype . Meteotube YouTube tubecast musick shazzam mp3 tube για να βάζω τα τραγούδια ως ήχο κλίσεις.moovit skroutz findship pics art tv guide Greece Bing χάρτες όλα τα excels translator από παιχνίδια έχω sims tiny trooper1 2 asphalt sniper fury wort bilgs volleyball .aida64.συν τις εφαρμογές που σου δίνουν τα ,windows όπως αριθμομηχανή αφύπνιση OneDrive κλπ τι παραπάνω έχετε που δεν έχω εγω;;;;

Sent from my RM-1118_15207

Σίγουρα τα Windows έχουν πολλές ..."κλίσεις", αλλά αν θέλεις εφαρμογές πχ. SONY, FUJI, PANASONIC, CANON κτλ. για έλεγχο άλλων συσκευών ήχου και εικόνας, εκεί bad luck.

Οπότε, άσ' το καλύτερα, δεν σώζεται η κατάσταση ούτε με το 950 σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά, αλλά με 1gb ram ;;;; Είναι καλά μέχρι midrange αλλά ο 820 δεν ταιριάζει με 1gb ram.... Βάλε 2 έτσι να υπάρχουν εκτός και αν έχει κάτω από 400€.

 

Επίσης 1GB σε Windows Phone δεν είναι το ίδιο με 1GB σε Android, το WP τρέχει πολύ καλά και με 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ρε φίλε έχω το 640 XL με Windows 10 (10586.29 όχι Technical preview) και εκτός ότι πάει σφαίρα και όλα δουλεύουν ρολόι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν συγκρίνετε με android ; Επειδή δεν έχει βιντεοκλίσεις ο messenger ή το viber; Έχει το skype !!!

Όπως σου λέει και ο hyperspaced o messenger είναι εφαρμογή του Facebook . Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Και τα android  δεν έχουν όλα τα καλά του Office και τι μ αυτό; Θα μου πεις ότι έχεις ένα Playstore ... Ok , όμως υπάρχουν πολλοί που  δεν χρειάζονται όλα αυτά τα apps. Εγώ πχ έχω διαφορετικές ανάγκες στο κινητό μου από την κόρη μου.

Tι εννοεις εχεις την 10586.29 και δεν ειναι ΤP; Αφου ακομα δεν βγηκαν τα Windows 10 για τα υπολοιπα κινητα εκτος απο Lumia 950&950XL, 550 που ειναι out of the box with Windows 10 Mobile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το αγοράσεις και μετά να πας να δεις STAR WARS φορώντας αυτά:

 

2575_20140129190619_16.jpg

Τα Nike δεν γλιστρανε - Υποχθονιος (στο κομμάτι Pacman)

Σίγουρα τα Windows έχουν πολλές ..."κλίσεις", αλλά αν θέλεις εφαρμογές πχ. SONY, FUJI, PANASONIC, CANON κτλ. για έλεγχο άλλων συσκευών ήχου και εικόνας, εκεί bad luck.

Οπότε, άσ' το καλύτερα, δεν σώζεται η κατάσταση ούτε με το 950 σου...

Δεν διαφωνώ αλλα το 90% των κατόχων αντροιντ συσκευών δεν χρησιμοποίει καμία από αυτες τις εφαρμογες. Γιαυτό και έρχονται σε δεύτερη μοίρα

--------------

--------------

Yo,

Και για να μην καταλήξει και αυτό το θεμα wp vs android:

Όσοι δεν γουστάρετε μην αγορασετε πότε wp

Όσοι γουσταρετε να αγοράσετε

Πάψτε να κανετε σαν γκομενες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ αλλα το 90% των κατόχων αντροιντ συσκευών δεν χρησιμοποίει καμία από αυτες τις εφαρμογες. Γιαυτό και έρχονται σε δεύτερη μοίρα

Μπορεί να είνια και έτσι. Αλλά το πρώτο μου smartphone ήταν ...δύο: Ένα Windows και ένα Android. Και θυμάμαι που κοιτούσα ...λιγωμένος εφαρμογές που υπήρχαν τότε μόνο για iOS. Στην πορεία το Android υποστηρίχτηκε, αλλά όχι τα WP8. Και είναι κρίμα γιατί 3 επιλογές είναι καλύτερες από δύο. Και αυτό είναι σφάλμα της microsoft που ποτέ δεν (φαίνεται να) είδε τα Windows Phones σαν αυτόνομες συσκευές, αλλά περισσότερο σαν "κράχτη" για το δικό της οικοσύστημα και εφαρμογές. Απόδειξη γι' αυτό το continuum. Και για μια φορά ακόμη στην τεχνολογία δεν θα επικρατήσει το καλύτερο, αλλά το πρακτικότερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είνια και έτσι. Αλλά το πρώτο μου smartphone ήταν ...δύο: Ένα Windows και ένα Android. Και θυμάμαι που κοιτούσα ...λιγωμένος εφαρμογές που υπήρχαν τότε μόνο για iOS. Στην πορεία το Android υποστηρίχτηκε, αλλά όχι τα WP8. Και είναι κρίμα γιατί 3 επιλογές είναι καλύτερες από δύο. Και αυτό είναι σφάλμα της microsoft που ποτέ δεν (φαίνεται να) είδε τα Windows Phones σαν αυτόνομες συσκευές, αλλά περισσότερο σαν "κράχτη" για το δικό της οικοσύστημα και εφαρμογές. Απόδειξη γι' αυτό το continuum. Και για μια φορά ακόμη στην τεχνολογία δεν θα επικρατήσει το καλύτερο, αλλά το πρακτικότερο...

Anyway,

Ολα θα φανούν στην πορεία και πιστεύω τα 10 είναι μια καλή αρχή

Μετά θα ακολουθήσει 99,9% surface phone η κάτι σαν αυτό ωστε να ακουστεί το ονομα αρκετά και να φέρει κάτι πρωτοπόρο και τα Lumia θα είναι ισως η φθηνή γκαμα των κινητών

Μετά έχουμε τo project islandwood (ισως και το Astoria).

Την βελτίωση του continuum

Την Κορτανα να βρίσκεται παντού ακομα και στις ειδησεις να λεει τον καιρό (ξεκινησε ήδη στην κίνα, και από το 16 θα ξεκινήσει και στην Αμερική)

 

 

Γενικα υπάρχει μια στρατηγική από πίσω που επιδιώκουν με πολλους τρόπους να κλέψουν μερίδιο στα κινητά, μακάρι να πετύχουν γιατί πριν τα wp δεν ήμουν ποτε τοσο ευχαριστημένος με τα κινητα γενικότερα. (ενω με τα λουμια: φθηνά, καλά, αναβαθμίσιμα, καμεράρες, και σουπερ γρήγορα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που προσπαθούν οι κάτοχοι Lumia να πείσουν όλους τους υπολοίπους ότι τα Windows 10 είναι ισάξια ή καλύτερα του Android σε όλα.
Λέγετε το μπας και το πιστέψετε τουλάχιστον εσείς οι ίδιοι.
Τα πράγματα είναι απλά κύριοι. Τα Windows είναι στρωμένο λειτουργικό αλλά η ανυπαρξία μερικών - και η κακή ποιότητα κάποιων άλλων - εφαρμογών είναι ένα τεράστιο μείον απέναντι στον ανταγωνισμό.
Αλλά το βασικό πρόβλημα είναι ότι η Microsoft δεν κάνει ότι περνάει από το χέρι της για να καταργήσει αυτό το μείον. Είναι σαν να επιδιώκει να παραμείνει πίσω από τον ανταγωνισμό.
 

Δεν ξέρω αν το εχεις αντιληφθεί αλλα... ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ και εσύ θες να ωριμάσουν;
Πως;


Πάντως τούμπανο το κινητό.

Θα έπρεπε να έχουν κυκλοφορήσει.
Υπάρχουν previews και δεν είναι ικανοποιητικές.

 

σχολιάζεις συσκευή που θα έχει εγκατεστημένα τα 10
και προτείνεις μακριά με βάση κινητά που έχουν τα 8

μάλλον άκυρος

Και στα 10 προς το παρόν δεν αλλάζει κάτι απ όσα λέει.

 

Τί σου φταίει η MS αν το Facebook ή όποιος άλλος φτιάχνει το Messenger ή το Viber δεν έχει βάλει βιντεοκλήση στην εφαρμογή του;

Στείλε τους ένα μήνυμα με παράπονα, αντί να κάθεσαι να κλαίγεσαι εδώ και να κατηγορείς ένα ολόκληρο λειτουργικό σύστημα για μια εφαρμογή τρίτου... Έλεος δηλαδή...

Όταν πουλάς 2.5% παγκοσμίως, έχεις ένα σκασμό χρήμα και υποτίθεται ότι θέλεις να προλάβεις τους υπόλοιπους, δεν κάθεσαι και κοιτάς.
Τα σκας και παίρνεις τις ζωτικές εφαρμογές που χειάζεσαι για να μη γελάει ο κόσμος με τις πωλήσεις σου.

 

Και γω ρε φίλε έχω το 640 XL με Windows 10 (10586.29 όχι Technical preview) και εκτός ότι πάει σφαίρα και όλα δουλεύουν ρολόι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν συγκρίνετε με android ; Επειδή δεν έχει βιντεοκλίσεις ο messenger ή το viber; Έχει το skype !!!
Όπως σου λέει και ο hyperspaced o messenger είναι εφαρμογή του Facebook . Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Και τα android  δεν έχουν όλα τα καλά του Office και τι μ αυτό; Θα μου πεις ότι έχεις ένα Playstore ... Ok , όμως υπάρχουν πολλοί που  δεν χρειάζονται όλα αυτά τα apps. Εγώ πχ έχω διαφορετικές ανάγκες στο κινητό μου από την κόρη μου.

Αστεία επιχειρήματα... Όταν ο άλλος θέλει να σε κάνει μία βίντεοκλήση από το messenger καθώς μιλάτε δεν θα του πεις να κατεβάσει, ετοιμάσει, ανοίξει skype.
Το ότι εσύ δεν έχεις αυτή την ανάγκη δεν μου λέει τίποτα. Ο μέσος χρήστης θα το χρειαστεί έστω και μία φορά και τότε θα νιώσει ο φτωχός συγγγενής των android & ios.
Το πόσους νοιάζει και πόσους όχι φαίνεται από τις πωλήσεις των windows.

Υ.Γ:

Εντυπώσεις από την τελευταία preview των 10 σε Lumia 535: Το κινητό πλέον είναι αργό, πράγμα που δεν παρατήρησα ποτέ στα 8άρια. Η εφαρμογή των κλήσεων αργεί να αποκριθεί περίπου 1 δεύτερο, σε κάθε κίνηση. Υποθέτω θα λυθεί σύντομα αλλά τώρα είναι απάλευτο, μιας και είμαι συνηθισμένος από την τάχιστη απόκριση των 8..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Νεο μου microsoft Lumia 950 XL ειναι υπεροχο. Θελει πολλες βελτιωσεις δεν λεω, αλλα ειναι μεχρι στιγμης πολυ καλο και με τρομερη ΚΑΜΕΡΑ. Τωρα για HP μπα δεν νομιζω.

Παντως ειδικα το viber, facebook, facebook messenger, instagram πρεπει να τα φτιαξουν ΑΜΕΣΑ.

Το Skype στα windows mobile 10 σε σχεση με του iOS - android ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ ομως (η αληθεια να λεγεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ αρέσει που προσπαθούν οι κάτοχοι Lumia να πείσουν όλους τους υπολοίπους ότι τα Windows 10 είναι ισάξια ή καλύτερα του Android σε όλα.

Εντυπώσεις από την τελευταία preview των 10 σε Lumia 535: Το κινητό πλέον είναι αργό, πράγμα που δεν παρατήρησα ποτέ στα 8άρια. Η εφαρμογή των κλήσεων αργεί να αποκριθεί περίπου 1 δεύτερο, σε κάθε κίνηση. Υποθέτω θα λυθεί σύντομα αλλά τώρα είναι απάλευτο, μιας και είμαι συνηθισμένος από την τάχιστη απόκριση των 8..

1. Δεν υπάρχει καλύτερο η ισάξιο.

Σε κάποια πράγματα τα windows ναι είναι καλύτερα. Άσε να το ξέρουμε εμείς που έχουμε περάσει από όλα τα os.

Το αντροιντ είναι φουλ παραμετροποιησημο, πιο πλούσιο στορ κλπ κλπ

Τα wp πιο γρήγορα, δεν χρειάζονται 3gb ραμ για να τρέξουν ομαλά, αναβαθμίζονται κλπ κλπ

 

2.

Στο 535 του αδερφού μου όλα πάνε τέλεια, νόμιζε oτι του πέρασα τα official 10. Ναι έχει κάνα χαζό μπαγκ που και που αλλα όχι τόσο τραγικά οσο τα παρουσιαζεις. Όπως και να χει απλα μια preview είναι :)

 

Υγ: Μου αρέσει που σε καθε θεμα που αφορα τα Windows Phone, οι αντροιντακιδες έρχονται πρώτοι πρώτοι να μας πείσουν ότι το αντροιντ είναι καλύτερο.

Παιδια, ευχαριστηθείτε εσεις το υπέρτατο αντροιντ και αφηστε μας εμας στα ταπεινά μας λουμια. Δεν ειμαστε αρκετα έξυπνοι ώστε να βαζουμε hello kitty launchers, και να ψάχνουμε ρομς για updates που δεν θα πάρουμε ποτε. Oh, wait...

 

 

To Νεο μου microsoft Lumia 950 XL ειναι υπεροχο. Θελει πολλες βελτιωσεις δεν λεω, αλλα ειναι μεχρι στιγμης πολυ καλο και με τρομερη ΚΑΜΕΡΑ. Τωρα για HP μπα δεν νομιζω.

Παντως ειδικα το viber, facebook, facebook messenger, instagram πρεπει να τα φτιαξουν ΑΜΕΣΑ.

Το Skype στα windows mobile 10 σε σχεση με του iOS - android ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ ομως (η αληθεια να λεγεται).

Χάρις τα 10αρια btw, ολες οι από πάνω εφαρμογες θα φτιαχτούν universal σύμφωνα με τις εταιρίες που τις έχουν.

 

Το σκαιπ από ότι έχω ακούσει, θα αλλάξει αρκετά. Αυτό που έχουν τα 10 είναι απλα κάτι προσωρινό μέχρι να βγουν τα 10 Official

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τη λες και αξιόπιστη στις συσκευές της πλέον την HP!!!

 

Ενδιαφέρον συσκευή και πιστεύω ότι θα μπορούσε να σταθεί τώρα που δεν υπάρχει η ανωτερώτητα των Nokia Lumia που είχαν καλύτερες εφαρμογές (τις Lumia) σε σύγκριση με την HTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας λέει ότι τα preview δεν είναι ικανοποιητικά,εγώ που την έχω σε 640 εδώ και ενα μήνα είμαι από άλλον πλανήτη που μου λειτουργεί τέλεια ο άλλος λέει ότι το skype είναι ΤΡΑΓΙΚΟ προφανώς εγώ χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή βαφτισμένη σε skype...ποσα ακόμα θα πείτε χωρίς να ξέρετε δεν μπορώ να φανταστώ,απλα μην ασχολείστε με wp δεν υπάρχει λόγος αφού είναι τόσο τραγικά και μείνετε στα Android απλα τα πράγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα θα θα θα θα της MS έχουν σταματήσει να απασχολούν την πλειοψηφία του κόσμου.

Όταν ΘΑ βγουν τα Windows 10 για κινητά επίσημα,και μετά οταν ΘΑ βγουν τα universal η όπως τα λένε apps,και οταν ΘΑ βαλει extensions στον browser της,οταν ίδιες εφαρμογές ΘΑ είναι ισαξιες με τους εαυτούς τους στα άλλα OSs και οταν ΘΑ κάνει όλα αυτά που τάζει τόσα χρόνια ΘΑ ξανα-παρω Windows Phone.

Με λίγα λόγια ωραίο ακουγεται το HP αλλά μάπα το καρπούζι γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...