Προς το περιεχόμενο

Μηνυμα κατα την προσπαθεια επιδιορθωσης εκκινησης windows


vaggelis7172

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους!!Παω με το dvd των windows να κανω επιδιορθωση εκκινησης με το bootrec /fixmbr κ.λ.π αλλα μου βγαινει ενα μηνυμα μολις παταω επιδιορθωση του υπολογιστη σας οτι η επιλογη αποκαταστασης που επελεξα δεν ειναι συμβατη με το λειτουργικο συστημα που θελω να επιδιορθωσω.Τι μπορει να φταιει?Εχω γνησια windows 7.Edit:Εχω dual boot τα windows με τα ubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε συμβει κατι παρομοιο. Εγω για να το προσπερασω αυτο το προβλημα και να παω κατευθειαν στο command prompt πατησα εκει που λεει να φορτωσεις drivers. Επειτα θα σου βγαλει οτι δεν βρηκε τιποτα και πατας ακυρο και θα σε βαλει στο menu που μπορεις να επιλεξεις το command prompt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε συμβει κατι παρομοιο. Εγω για να το προσπερασω αυτο το προβλημα και να παω κατευθειαν στο command prompt πατησα εκει που λεει να φορτωσεις drivers. Επειτα θα σου βγαλει οτι δεν βρηκε τιποτα και πατας ακυρο και θα σε βαλει στο menu που μπορεις να επιλεξεις το command prompt.

Το εκανα.Εγραφα bootrec /fixmbr το εκτελουσε κανονικα αλλα το /fixboot δεν το επαιρνε,μου εβγαζε ενα σφαλμα για τον τομο οτι δεν τον εντοπιζε.Τελικα εκανα restore ενα image με το AOMEI Backupper και ολα καλα!!Καλη χρονια με υγεια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...