Προς το περιεχόμενο

Οι αλλαγές που φέρνουν τα Windows 10 Mobile σε νέους και παλιούς κατόχους Lumia συσκευών


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

video κλήση μέσω του δικτύου κινητής θα μπορούν να κάνουν;

(και πριν λίγο καιρό κορόιδευα ένα φίλο με iphone που δεν μπορούσε να κάνει videoκληση...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και πως περιμένουμε όλοι αυτό το official wp10 update! Μπορεί να αργεί, αλλα κρίνοντας από το insider, πιστευω πως θα μας δικαιώσει. Αμάν πια όμως με αυτή την έχθρα ανάμεσα σε Androidάδες και WPάδες! Αλλά και αυτοί όμως μη δούν post με νέα για WP, αμέσως να μπουνε να κράξουνε! Και εγώ πρώην απογοητευμένος χρηστης android ειμαι κ έχω 2 χρόνια στο WP και full ικανοποιημένος, αλλα δε μπαίνω σε οποιο post δω για android να βγάλω τη χολή μου!

 

δεν είναι έχθρα απλά οι αντροιντ users δεν μπορούν να καταλάβουν πως αυτοί μειναν κολλημένοι σε κιτ κατ και στην χειρότερη τζελιμπιμ ενώ υπάρχουν εταιρείες που δίνουν αναβάθμιση στο σύνολο των συσκευών τους. το moto g 3rd gen(budget κινητο) έχω αλλά ξέρω ότι το πλήθος των αντροιντ users δεν εχουν ναυαρχίδες ή νεξους για να πάρουν αναβαθμίσεις για καμια 2ετια οπότε στηρίζονται στα αρνητικά των wp για να χαρούν. αν υπήρχαν εφαρμογές που χρησιμοποιώ καθημερινά και δυστυχώς δεν υπάρχουν στα wp θα έπαιρνα wp. α και marshmellow οι περισσότεροι θα το βλέπουν σε review στο youtube...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο ισχύει, αλλά μιλάς και skype κατευθείαν από τα μηνύματα χωρίς την εφαρμογή.

αυτο γινεται δηλαδη οπως το imessage?οποιος ειναι με w10m μπορει να μιλαει με "sms" μεσω skype και wifi/data?και εχει και ο συνομιλητης το ιδιο?διαβασα οτι εχει γινει intergrated η εφαρμογη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευετε οτι με την ελευση των windows 10 θα αρχισουμε να βλεπουμε περισσοτερες εφαρμογες

ήδη βλέπουμε

Ναι,μία από αυτές είναι ο Edge :P

Ακομα και ο edge που ακομα δεν είναι ολοκληρωμένος είναι περισσότερο lag-free από ολόκληρο το λογισμικό αντροιντ, όχι απλα τους browser του (:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευετε οτι με την ελευση των windows 10 θα αρχισουμε να βλεπουμε περισσοτερες εφαρμογες

Δε ξερω αν θα μας φερουν περισσοτερες εφαρμογες,αλλα ετσι οπως παμε γενικα με τα windows θα ψαχνουμε με τα κιαλλια,να βρουμε laptop και AIO,χωρις touchscreen οθονη!

Μπαινεις σ'ενα καταστημα και τα μισα windows laptops απο 11-17"+ εχουν touchscreen οθονες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν θα μας φερουν περισσοτερες εφαρμογες,αλλα ετσι οπως παμε γενικα με τα windows θα ψαχνουμε με τα κιαλλια,να βρουμε laptop και AIO,χωρις touchscreen οθονη!

Μπαινεις σ'ενα καταστημα και τα μισα windows laptops απο 11-17"+ εχουν touchscreen οθονες!

Μόνο θετικό είναι αυτό.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα βάλει την δοκιμαστική εκδοση των Windows 10 στο lumia 640 και τρέχει γρήγορα, έχει λίγα bugs ακόμα αλλά όχι κάτι το τρελό, τα δούλεψα για 2-3 μέρες μαζί με τον υπολογιστή που εχει Windows 10 και απλά είναι κορυφή, universal εφαρμογες με την ιδια εμφανιση και στις δυο συσκευες, οργανωμενα ολα, ενιαία εμπειρία χρησης δηλαδη, περιμένω πως και οως να έρθει αυτό τον μήνα η ενημερωση για το κινητο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...