Προς το περιεχόμενο

Cemu WiiU Emulator


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετά σταθερή μου φαίνεται η 1.7.5 μπορείς να τερματίσεις τ zelda έτσι όπως ειναι η έχει bugs στα οποία δεν μπορείς να τερματίσεις; Μην τ αρχίσω κ ξενερώσω μετά...

Περιμενε λιγο ακομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια σημερα εβαλα δοκιμαστικα την τελευταια εκδοση του CEMU (1.8.1b?) για 1η φορα.

 

Το μηχανημα μου ειναι i3-6098 με 16gb RAM και GTX 1060.

 

Περασα λοιπον το Zelda για δοκιμη. Εβαλα και precache shaders (8 gb) και οτι ρυθμισεις λενε στα φορα για το ini.

 

Τρελαθηκα! Παιζει με 29 fps σε εξωτερικους χωρους, με μικρες πτωσεις μεχρι τα 25!! Τα γραφικα, αν και δεν τα εχω δει σε original Wii U, εξαιρετικα χωρις να παρατηρησω κανενα glitch.

 

Πραγματικα δεν το περιμενα απο εναν τοσο ταπεινο επεξεργαστη οπως ο i3! Σχεδον θα ορκιζομουν οτι ειναι native pc game, αν εξαιρεσεις τα 30- fps!

 

Το μονο προβλημα ειναι οτι μου φανηκε τοσο καλο παιχνιδι μια ωρα που επαιξα που κοιταζω τον τραπεζικο μου λογαριασμο να παρω Switch. Το θεωρω κριμα να παιξει θειος σε τετοιο αριστουργημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος φίλε. Μπορείς να δώσεις κανένα ινφο για τις αλλαγές στο ini που λες? Γιατί εμένα με i5 και 970 τρέχει κολλημένα στα 20 fps, ενώ στα 30 μόνο οταν κοιτάω τον Link από τέρμα ψηλά. Και όταν λες τα precache shaders τι εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο προβλημα ειναι οτι μου φανηκε τοσο καλο παιχνιδι μια ωρα που επαιξα που κοιταζω τον τραπεζικο μου λογαριασμο να παρω Switch. Το θεωρω κριμα να παιξει θειος σε τετοιο αριστουργημα.

Ε αγόρασε το παιχνίδι μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αγόρασε το παιχνίδι μόνο...

Δεν ξερω βρε συ αν δουλευει σωστα μεχρι το τελος emulated. Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι θα εχει διαφορες απο το προτοτυπο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με wii/wiiu emulation, αλλά διαβάζω ότι μπορείς να το τερματίσεις κανονικά πάντως πλέον το zelda.Εντάξει, άμα ξύνεσαι μη σε βαστάμε βέβαια! ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος φίλε. Μπορείς να δώσεις κανένα ινφο για τις αλλαγές στο ini που λες? Γιατί εμένα με i5 και 970 τρέχει κολλημένα στα 20 fps, ενώ στα 30 μόνο οταν κοιτάω τον Link από τέρμα ψηλά. Και όταν λες τα precache shaders τι εννοείς?

Δες λιγο εδω: https://www.reddit.com/r/cemu/comments/633x0u/cemu_zelda_fps_guide/

 

Για precache shaders κανε ενα search στο goole και κατεβασε ενα πακετο αναλογο της μνημης που εχεις. Εγω πχ που εχω 16 κατεβασα το 8ρι.

 

Στην συνεχεια πας στο directory του cemu ..\cemu_1.8.0b\shaderCache\transferable και βρισκεις αντιγραφεις εκει την cache που κατεβασες. Στην συνεχεια κανεις copy το filename της cache που εχει δημιουργησει το cemu ηδη για το Zelda και μετονομαζεις την καινουρια που αντεγραψες (αφου σβησεις την παλια) με το ιδιο ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λιγο εδω: https://www.reddit.com/r/cemu/comments/633x0u/cemu_zelda_fps_guide/

 

Για precache shaders κανε ενα search στο goole και κατεβασε ενα πακετο αναλογο της μνημης που εχεις. Εγω πχ που εχω 16 κατεβασα το 8ρι

 

Τα τσέκαρα αυτά αλλά διαφορά δεν είδα. Και εγώ το 8100 έχω με 8GB RAM. Πρέπει να βρω άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τσέκαρα αυτά αλλά διαφορά δεν είδα. Και εγώ το 8100 έχω με 8GB RAM. Πρέπει να βρω άλλο?

Αν εχεις 8gb γενικα δεν προτεινουν να κατεβασεις cache γιατι πιανει πολυ μνημη. 

 

Το disableGPUFence = true το εχεις περεσει στο ini του Zelda?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδου και ενα video που μολις ανεβασα (προς το παρων 360p γιατι γινεται processing ακομα)

 

https://www.youtube.com/watch?v=RAB7SCdhdak


Ναι το πέρασα. Το Cemu που έβαλα είχε ήδη μέσα τα 8.1Κ Shaders. Πως τα αφαιρώ?

Λογικα απλα τα σβηνεις. απο το directory. Ψαξε για 5κ η μικροτερα. Στην αρχη οταν πρωτοδοκιμαζα πηγαινε χαλια γιατι εκανε cache τους shaders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδου και ενα video που μολις ανεβασα (προς το παρων 360p γιατι γινεται processing ακομα)

 

https://www.youtube.com/watch?v=RAB7SCdhdak

Λογικα απλα τα σβηνεις. απο το directory. Ψαξε για 5κ η μικροτερα. Στην αρχη οταν πρωτοδοκιμαζα πηγαινε χαλια γιατι εκανε cache τους shaders.

 

Δυνατό το βίντεο. Όταν λες από το directory εννοείς του παιχνιδιού ή του Cemu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...