Προς το περιεχόμενο

Cemu WiiU Emulator


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαβάζω ότι το cemu δεν υποστηρίζει ακόμα multithread επεξεργαστές και ότι του αρέσουν τα GHz,

με έναν Intel G3258 στα 4.5-4.7GHz θα κάνω δουλειά? 

επίσης με 6GB DDR3 είμαι οκ?

Τέλος, με τι κάρτα θα μπορώ να χαζοπαίζω σε 4k ανάλυση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

διαβάζω ότι το cemu δεν υποστηρίζει ακόμα multithread επεξεργαστές και ότι του αρέσουν τα GHz,

με έναν Intel G3258 στα 4.5-4.7GHz θα κάνω δουλειά? 

επίσης με 6GB DDR3 είμαι οκ?

Τέλος, με τι κάρτα θα μπορώ να χαζοπαίζω σε 4k ανάλυση? 

1. Ναι θα κάνεις δουλειά,τα περισσότερα παιχνίδια βέβαια δεν χρειάζονται τόσα πολλά Ghz.

2.Ναι φτάνουν τα 6Gb...για της περισσότερες περιπτώσεις,αν κάποιο παιχνίδι έχει τεράστιο shader pack τότε μόνο δεν θα φτάνει.

3.Με αρκετά μικρή,τα παιχνίδια του wiiiU δεν έχουν και τίποτα τρελά γραφικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ναι θα κάνεις δουλειά,τα περισσότερα παιχνίδια βέβαια δεν χρειάζονται τόσα πολλά Ghz.

2.Ναι φτάνουν τα 6Gb...για της περισσότερες περιπτώσεις,αν κάποιο παιχνίδι έχει τεράστιο shader pack τότε μόνο δεν θα φτάνει.

3.Με αρκετά μικρή,τα παιχνίδια του wiiiU δεν έχουν και τίποτα τρελά γραφικά.

Οταν λες αρκετα μικρή τι εννοείς? Θα ηθελα να κανω htpc για την 4k TV μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Θελω να παιξω το super mario odyssey αλλα δεν εχω wii u, και επειδη βλεπω πως εχει ανοιχτει θεμα με emulator ειπα να ποσταρω εδω, υπαρχει η δυνατοτητα μεσω του cemu ή καποιου αλλου emulator να παιξω στο pc? Ακομα και για αγορα με καποιο τροπο, θελω να παιξω οπωσδηποτε το συγκεκριμενο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2018 στις 8:15 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Θελω να παιξω το super mario odyssey αλλα δεν εχω wii u, και επειδη βλεπω πως εχει ανοιχτει θεμα με emulator ειπα να ποσταρω εδω, υπαρχει η δυνατοτητα μεσω του cemu ή καποιου αλλου emulator να παιξω στο pc? Ακομα και για αγορα με καποιο τροπο, θελω να παιξω οπωσδηποτε το συγκεκριμενο game.

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2018 στις 8:15 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Θελω να παιξω το super mario odyssey αλλα δεν εχω wii u, και επειδη βλεπω πως εχει ανοιχτει θεμα με emulator ειπα να ποσταρω εδω, υπαρχει η δυνατοτητα μεσω του cemu ή καποιου αλλου emulator να παιξω στο pc? Ακομα και για αγορα με καποιο τροπο, θελω να παιξω οπωσδηποτε το συγκεκριμενο game.

 

22 λεπτά πριν, xavier είπε

οχι

ίσως είναι εφικτό με τον yuzu emulator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 3/10/2018 at 8:15 PM, giorgosmcmc said:

Θελω να παιξω το super mario odyssey αλλα δεν εχω wii u, και επειδη βλεπω πως εχει ανοιχτει θεμα με emulator ειπα να ποσταρω εδω, υπαρχει η δυνατοτητα μεσω του cemu ή καποιου αλλου emulator να παιξω στο pc? Ακομα και για αγορα με καποιο τροπο, θελω να παιξω οπωσδηποτε το συγκεκριμενο game.

Και Wii U να είχες πάλι δεν θα μπορούσες να το παίξεις. Αν θες να το παίξεις οπωσδήποτε πάρε Switch. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τον yuzu φαίνεται να τρέχει, αλλά όχι και στο καλύτερο performance. Βέβαια δεν το έχω δοκιμάσει για να το επιβεβαιώσω. 

 

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Τρέχω κανονικά Mario odyssey με yuzu αλλά θέλει λίγο δουλειά ακόμα. 

οι ιδιοι οι developers το εχουν ως great οποτε δεν νομιζω να ασχοληθουν μαζι του για πολυ καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EliasM108 είπε

οι ιδιοι οι developers το εχουν ως great οποτε δεν νομιζω να ασχοληθουν μαζι του για πολυ καιρο

Τωρα κατεβαζω την τελευταια canary θα γραψω αναλυτικα. Πριν 3 βδομαδες που ειχα δοκιμασει ειχε θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Τωρα κατεβαζω την τελευταια canary θα γραψω αναλυτικα. Πριν 3 βδομαδες που ειχα δοκιμασει ειχε θεματα.

παρακολουθα την συμβατοτητα του παιχνιδιου απο 'δω https://yuzu-emu.org/game/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...