Προς το περιεχόμενο

Προσφορές φορητών με πληκτρολόγια άλλων γλωσσών


planetman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές τις μέρες βλέπω κάποιες προσφορές σε φορητούς με πληκτρολόγια π.χ. γαλλικά ή Νορβηγικά, Τσέχικα κτλ. refurbish σε πολύ δελεαστικές τιμές. Η ερώτησή μου είναι: Το π.χ. γαλλικό πληκτρολόγιο σημαίνει πως τα γράμματα είναι απλώς στα γαλλικά ή ότι έχουν και διαφορετική διάταξη; Αν ισχύει και το 2ο, φτιάχνει με κάποια ρύθμιση μέσα από τα windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα windows δεν σε απασχολεί εκτος οτι νομίζω οτι φτιάχνει με ρύθμιση μπορείς να κάνεις και format ξανα περνάς windows αγγλικά και εισαι οκ , συνήθως πάντως αναφέρεται σε φορητούς με γαλλικά επάνω στο πληκτρολόγιο κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διάταξη βλέπω πως είναι ελαφρώς διαφορετική. Αν βάλω αγγλικά windows η διάταξη αυτή αλλάζει έτσι απλά; Δηλαδή αν βάλω Windows αγγλικά ή τέλοσπάντων ρύθμιση διάταξης αγγλικών και πχ. 2-3 στίκερς στα διαφορετικά πλήκτρα για να με διευκολύνει, είναι το ίδιο σαν να είχα αγγλικό πληκτρολόγιο;

post-49456-0-54294000-1451638431_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ να εχεις δίκιο ειναι διαφορετικά τα πλήκτρα αλλα ως προς τα sticker ομως ... νομίζω χωρίς να ειμαι σίγουρος οτι λύνεται αυτο απο θέμα software δηλαδή με ρύθμιση στα windows ή με αγγλικά windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όλο το πληκτρολόγιο; Αν βάλω 2 αυτοκόλλητα στα διαφορετικά πλήκτρα και αλλάξω τη διάταξη μέσα από Windows, δε φτιάχνει το πράγμα; Αυτή είναι η ερώτησή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όλο το πληκτρολόγιο; Αν βάλω 2 αυτοκόλλητα στα διαφορετικά πλήκτρα και αλλάξω τη διάταξη μέσα από Windows, δε φτιάχνει το πράγμα; Αυτή είναι η ερώτησή μου

 

Με 2 αυτοκόλλητα δεν λύνεται το πρόβλημα.

Ειδικά με τα σημεία στίξης και τα σύμβολα, που είναι αλλού αντί αλλού.

 

Έχεις 2 επιλογές:

- είτε στις ρυθμίσεις του λειτουργικού βάζεις το πληκτρολόγιο που έχεις και το συνηθίζεις,

- είτε με κόστος 20-30€, αντικαθιστάς το πληκτρολόγιο με US (Ελληνικό δύσκολα θα βρείς) και με 3-4 αυτοκόλλητα προσθέτεις τα Ελληνικά γράμματα (αν και εγώ δεν το βρίσκω απαραίτητο).

 

Εγώ θα προτιμούσα την δεύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχουν διαφορετικό πληκτρολόγιο Εγώ έχω ενα λαπτοπ Τούρκικο και είχα πρόβλημα στην αρχή με το πληκτρολόγιο ώσπου έβαλα ένα εξωτερικό που είχα και το έλυσα  :-D  Πάντως άμα θες αλλάζεις και όλο το πληκτρολόγιο με ενα Ελληνικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτοκολλητα το λεει

 

πριν λιγες μερες πηρα αυτον απο αμερικη στα 130 με μεταφορικα κ δασμους κλπ grade a , αμερικανικο πληκτρολογιο

 

με εναν ssd, αναβαθμιση μνημης κ παρελκομενα θα ερθει πολυ φθηνοτερα απο αυτα τα refurbish k ειναι αρκετα γρηγοροτερο κ ποιοτικοτερο μηχανημα

 

http://www.ebay.com/itm/141863175088

 

δειτε το καταστημα του κατα καιρους βαζει καλα μηχανακια σε καλες τιμες

 

επισης ειχα δει εναν dell refurbished παρομοιας κλασης με ssd 160gb 8gb ram i5 2520m στα 250 τελικη shipped 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...