Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση pc


ChaniaExpress

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και ευχαριστω οποιον ηρθε.Εχω ενα pc του 2010 με 6g ραμ και επειδη τα παιχνιδια σημερα ειναι και πολυ βαρια και απαιτητικα αποοφασισα να κανω μια αναβαθμιση.Κατεβασα ενα προγραμμα αναγνωρισης hardware και μου λεει τα εξης για τις ram μου:

 

Type DDR3
Size 6144 MBytes
Channels # Triple
DRAM Frequency 532.9 MHz
CAS# Latency (CL) 7 clocks
RAS# to CAS# Delay (tRCD) 7 clocks
RAS# Precharge (tRP) 7 clocks
Cycle Time (tRAS) 20 clocks
Command Rate (CR) 1T
 
 
Αν οχι ποιες να βαλω?
 
Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτές που έχεις αλλά και πάλι αν οι μνήμες δεν είναι ίδιες κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά ότι θα ταιριάξουν. Το καλυτερο φυσικά είναι να πουλήσεις τις υπάρχουσες περίπου 25-30 ευρώ και να πάρεις αυτές και δεν θα έχεις πρόβλημα παρά μόνο αν έχεις πολύ χαμηλή ψύκτρα γιατί δεν είναι εντελώς low-profile μνήμες. Αν όμως τις βάλεις στις άσπρες υποδοχές δεν θα έχεις πρόβλημα. ούτε σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα αυτό που σου είπαν (πάνω από 8GB) αλλά το "μεγάλο προβλημα σου" είναι η vga. (δεν αν μπορείς να βάλεις 3χ4GB αντί για 3χ2GB για να έχεις triple channel όπως τώρα)

 

ΑΝ πάρεις την 970/4 θα έχεις λίγο μπουκάλι σε ορισμένα σύγχρονα παιχνίδια αλλά θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά και πιθανότατα να μην χρειαστείς αναβάθμιση όσο παίζεις σε 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα θα αναβαθμιστει σιγουρα αλλα τωρα δεν πεζει μια ισα ισα για καινουριες ram μονο.Δηλαδη δεν μπορει κανενας να μου πει κανενα σετακι 6g ram που να ταιριαζει με το συστημα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια θελω βοηθεια ,δεν θελω να πουλησω τις παλιες ram απλα να βαλω καινουργιες triple channel και θελω να μου πειτε οποιεςδηποτε triple που να κανουν,

Type DDR3

Size 2048 MBytes
Manufacturer Kingston
Max Bandwidth PC3-10700 (667 MHz)
Part Number 9905403-079.A00LF
Serial Number 3038670821
Week/year 32 / 10
SPD Ext. XMP
 
3 τετοιες εχω δηλαδη στο συστημα μου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...