Προς το περιεχόμενο

Συνδικαιουχοι σε τραπεζικο λογαριασμο


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφαίρεση επιτρέπουν.

 

Πριν 2-3 μήνες έγινε η επίμαχη ερώτηση στην Εθνική τράπεζα, η απάντηση ήταν αρνητική, καμία προσθήκη/αφαίρεση συνδικαιούχου δεν μπορεί να γίνει όσο ισχύουν τα cc εκτός και αν εμπίπτεις σε κάποια εξαίρεση.

 

Άλλαξε κάτι στο μεταξύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν 2-3 μήνες έγινε η επίμαχη ερώτηση στην Εθνική τράπεζα, η απάντηση ήταν αρνητική, καμία προσθήκη/αφαίρεση συνδικαιούχου δεν μπορεί να γίνει όσο ισχύουν τα cc εκτός και αν εμπίπτεις σε κάποια εξαίρεση.

 

Άλλαξε κάτι στο μεταξύ?

 

Δεν ξέραν την τύφλα τους. Απαγορεύεται η προσθήκη, πουθενά δεν λέει για αφαίρεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις τράπεζες δεν ξερουν τι τους γινεται για νεους λογαριασμούς . Ειχε η κορη μου Εθνικη αλλα ο εργοδότης ηθελε Πειραιως

 

Υπαρχει νομοθετικη ρυθμιση που το επιτρεπει με την πρυποθεση δυο υπευθυνων δηλωσεων  μια σε κάθε τραπεζα ότι θα αντελει χρηματα από ένα λογαριασμο αλλα στην Πειραιως δεν το ...ηξεραν

 

Τελικα της ανοιξαν γιατι ειχε κωδικο πελατη από παλια από αιτηση για φοιτητικη visa χωρις να εχει λογαριασμο . Την αλη μερα βρηκα την νομοθετικη ρυθμιση και την εστειλα με email στην ασχετη υπαλληλο αλλα τσιμουδιά από αυτή .

 

 

http://www.hba.gr/main/trapezikiargia15.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από επίσκεψη σήμερα σε κατάστημα της Alpha bank, μου είπαν ότι δεν γίνεται αφαίρεση συνδικαιούχου αλλά μόνο άνοιγμα νέου λογαριασμού, ώστε να είναι κάποιος μοναδικός δικαιούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέραν την τύφλα τους. Απαγορεύεται η προσθήκη, πουθενά δεν λέει για αφαίρεση.

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος για αυτό.

 

Αλλά έστω πως έχεις δίκιο, πως δεν απαγορεύεται η αφαίρεση, ποια η διαφορά? Μπορείς να υποχρεώσεις με κάποιο τρόπο την τράπεζα να κάνει αφαίρεση ονόματος από κοινό λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος για αυτό.

 

Αλλά έστω πως έχεις δίκιο, πως δεν απαγορεύεται η αφαίρεση, ποια η διαφορά? Μπορείς να υποχρεώσεις με κάποιο τρόπο την τράπεζα να κάνει αφαίρεση ονόματος από κοινό λογαριασμό?

 

Τί δεν είσαι σίγουρος, βρες μου πού λεει οτι απαγορεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί δεν είσαι σίγουρος, βρες μου πού λεει οτι απαγορεύεται.

 

Δεν έκατσα να διαβάσω όλη την ΠΝΠ, για αυτό και δεν είμαι σίγουρος.

 

Εσύ μπορείς να απαντήσεις αυτό που ρώτησα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκατσα να διαβάσω όλη την ΠΝΠ, για αυτό και δεν είμαι σίγουρος.

 

Εσύ μπορείς να απαντήσεις αυτό που ρώτησα?

 

Μπορείς αν συμφαινεί και ο συνδικαιούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεκφεύγεις, άλλο ρώτησα.

 

Τι πράγμα;

Σου είπα μπορείς να την υποχρεώσεις μόνο αν συμφωνεί και ο άλλος αφού δεν απαγορεύεται απο τις ΠΝΠ. Πόσο πιο ξεκάθαρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά ποστ παραπάνω γράφω ότι πήγα στην τράπεζα και δεν επιτρέπουν την αφαίρεση συνδικαιούχου. Μπορείς μόνο να ανοίξεις νέο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά ποστ παραπάνω γράφω ότι πήγα στην τράπεζα και δεν επιτρέπουν την αφαίρεση συνδικαιούχου. Μπορείς μόνο να ανοίξεις νέο λογαριασμό.

 

Το οτι στο είπαν κάτι άσχετοι τύποι που δεν ξέρουν τίποτα στα ταμεία δεν σημαίνει οτι δεν γίνεται. Ούτε καν στο δικαιολόγησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πράγμα;

Σου είπα μπορείς να την υποχρεώσεις μόνο αν συμφωνεί και ο άλλος αφού δεν απαγορεύεται απο τις ΠΝΠ. Πόσο πιο ξεκάθαρα;

Δες ξανά:

 

Αλλά έστω πως έχεις δίκιο, πως δεν απαγορεύεται η αφαίρεση, ποια η διαφορά? Μπορείς να υποχρεώσεις με κάποιο τρόπο την τράπεζα να κάνει αφαίρεση ονόματος από κοινό λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...