Προς το περιεχόμενο

windows,mac ή linux;;;;


blackm76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε.

η ερωτηση απλη,ποιο λειτουργικο συστημα ειναι καλυτερο;;;;

 

windows,mac ή linux;;;;

 

εγω εχω εμπειρια απο windows kai linux.

Πρωτο Το linux κατεμε ειναι το καλυτερο απο ταχυτητα και ασφαλεια αλλα απο επαγγελματικες εφαρμογες και msoffice υστερη.αν τα ειχε και αυτα θα ηταν οτι ποιο τελειο.

 

Δευτερο βαζω τα windows που τα εχει ολα απο πλευρας εφαρμογων αλλα δεν ειναι τοσο ασφαλες και γρηγορο οσο το linux.

 

και τωρα θελω να ρωτησω.

τα macintosh σε τι θεση τα κατατασουμε αναμεσα τους;;;;

δεν ξερω τιποτα για αυτα.

ειναι καλυτερα απο windows kai linux;;;;

μπορεις να βαλεις msoffice;;;;

free προγραμματα να φανταστω υπαρχουν και για αυτα.

αξιζει καποιος να πληρωσει ωστε να αποκτησει εναν υπολογιστη της apple για να εχει mac σε σχεση με τα αλλα 2 λειτουργικα;;;;

εχει τοσο ακριβα service οσο ακουω;;;;και υπαρχουν ανθρωποι που μπορουν να τα κανουν service;;;γιατι ακουω πολλους που δεν τα αναλαμβανουν.

και γενικα ποιο απο τα 3 λειτουργικα θεωρειτε το καλυτερο;;;;

 

και κατι ακομα αν και αυτο που θα ρωτησω δεν ειναι σωστο.
σπασμενα προγραμματα μπορει να βαλει καποιος σε mac οπως σε windows;;;;;

 

περιμενω την απαντηση σας και ευχαριστω πολυ προκαταβολικα για την βοηθεια σας γιατι ξερω σιγουρα οτι θα ειναι πολιτιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου πως αυτά τα "ποιο είναι καλύτερο" ανήκουν στο 2000, όπου όλα τα λ/σ έπασχαν και κάπου. Πλέον όποιο λειτουργικό και να διαλέξεις θα έρθεις αντιμέτωπος με κάτι ώριμο, γρήγορο, ασφαλές και πλήρες. Οι διαφορές που θα δεις προέρχονται από τη φιλοσοφία του κάθε λειτουργικού, και πραγματικά, θα πρέπει να τις αντιμετωπίσεις ως "θέμα γούστου". 

 

Είμαι χρήστης και των τριών (Windows, GNU/Linux, OS X).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είμαι χρήστης και των τριών (Windows, GNU/Linux, OS X).

ενταξει εχει καποιες διαφορες.

παραδειγμα σε λινουξ δεν μπορεις να βαλεις msoffice,photoshop kai virtualdj.εχει αντιστοιχα προγραμματα αλλα δεν ειναι το ιδιο.

αλλα το προσπερναω αυτο.

 

πανω σε αυτο που ειπες φιλε μου,μπορει καποιος να παρει εναν υπολογιστη που δεν ειναι apple και να εγκαταστησει macintosh;;;

 

και τελικα καμια πληροφορια για macintosh δεν μου δωσατε......χαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι οπτικα ετσι οπως τα κανανε γνωμη μου παντα δεν ειναι ωραια και καθολου λειτουργικα.
η μονη εκδοση που μου αρεσε ηταν τα windows7 απο windows.
αλλα και παλι δεν βαζω τιποτα μπροστα σε archlinux με plasma5.

απλα δεν ξερω τι παιζει με mac για αυτο θελω να μαθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τι εχει το οπτικο ? Bαζεις το classic start menu και γινεται ενα ωραιοτατο windows 7 

 

archilux plasma 5 ?? Tι ειναι αυτα φιλε ? Σαν κινεζικη οργανωση hackers ακουγεται  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

archilux plasma 5 ?? Tι ειναι αυτα φιλε ? Σαν κινεζικη οργανωση hackers ακουγεται  :-D

ειναι αρμα μαχης και δεν κολωνει πουθενα.

περαν της πλακας ειναι μια διανομη λινουξ με γραφικο περιβαλλον plasma5 ετσι λεγετε η τελευταια εκδοση του.

πληροφοριακα αυτη η διανομη λινουξ δεν χρειαζεται ποτε να κανεις φορματ ωστε να βαλεις την επομενη εκδοση.

 

απλα αν καποιος μπορει ας μου απαντησει τις ερωτησεις μου για mac γιατι οπως σας ειπα δεν ξερω τιποτα για αυτα και θα ηθελα να μαθω πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα αν καποιος μπορει ας μου απαντησει τις ερωτησεις μου για mac γιατι οπως σας ειπα δεν ξερω τιποτα για αυτα και θα ηθελα να μαθω πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αν ειναι καλυτερο το Macintosh δεν το ξερω...το μονο που ξερω ειναι πολυ ευκολο το περιβαλον και οτι εφαρμογες  υπαρχουν για linux σε tar.gz μπορεις πολυ εύκολα να τις εγαταστησεις μεσω terminal με το κλασικο make makeinstall, και στο macintosh (hackintosh).

μπαινει κανονικα και σε ενα κοινο pc...και αν εχεις intel ειναι ακομα ποιο ευκολα τα πραματα γιατι σε amd για να το στυσεις γυριζεις ταινια πρωτα ,εχει κάποιες παραμετροποιησεις στα boot flags 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...