Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Automarin


cococrops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει καποια γνωμη-εμπειρια απο AUTO DAKOS στην μεταμορφωση? εχω δει στο car.gr κατι μεταχειρισμενα και ενδιαφερομαι.απλα ρωταω μηπως εχει καποιος εμπειρια πριν την πατησω ασχημα.....

επισης καποια γνωμη-εμπειρια απο AUTO-EXPERT?

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, sonikk είπε

υπαρχει καποια γνωμη-εμπειρια απο AUTO DAKOS στην μεταμορφωση? εχω δει στο car.gr κατι μεταχειρισμενα και ενδιαφερομαι.απλα ρωταω μηπως εχει καποιος εμπειρια πριν την πατησω ασχημα.....

επισης καποια γνωμη-εμπειρια απο AUTO-EXPERT?

ευχαριστω.

Λάθος το πας, όταν θέλεις να αγοράσεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο αυτό που πρέπει να ελέγξεις είναι το ίδιο το αυτοκίνητο και όχι ο πωλητής. Το να βασιστείς σε γνώμες/απόψεις/εμπειρίες για τον πωλητή δεν σε εξασφαλίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Λάθος το πας, όταν θέλεις να αγοράσεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο αυτό που πρέπει να ελέγξεις είναι το ίδιο το αυτοκίνητο και όχι ο πωλητής. Το να βασιστείς σε γνώμες/απόψεις/εμπειρίες για τον πωλητή δεν σε εξασφαλίζει.

σιγουρα δεν σε εξασφαλιζει απο μονο του αυτο. ομως διαβαζοντας και μονο τις κριτικες εδω μεσα για την automarin για παραδειγμα οσο και αν ηθελα αυτοκινητο απο αυτους ποτε δεν θα πηγαινα. συμφωνω μαζι σου επομενως κατα το ημιση. γι΄αυτο υπαρχουν οι κριτικες στα forum,στο google ,σε διαφορα site κτλ. για να αποτρεπουν το καταναλωτικο κοινο απο επιτηδειους και διαφορες αλλες περιεργες καταστασεις.

ακολουθω αυτην την τακτικη ως καταναλωτης  πολλα χρονια  και εχω γλυτωσει πολλες κακοτοπιες. οι κριτικες πολλες φορες σωζουν γι΄αυτο και δημιουργηθηκαν αλλωστε. και πιστεψε με εδω μεσα αναφερθηκαν και δυο-τρια ακομη ονοματα που το ενα το γνωριζω καλα γιατι τυχαινει να ειμαι γειτονας του εμπορου. αυτο σημαινει οτι εχω εικονα εξαιρετικα καλη για το τι γινεται εκει. πχ εχει τυχει να δω στο μαγαζι του συγκεκριμενου εμπορου να του γινονται μηνυσεις και διαφορα αλλα  απο αυτοκινητα που πουλησε και ειχαν πολλαπλα προβληματα. πώς το ειδα αυτο? πολυ απλα. κατα διαστηματα ακουγονται φασαριες στο μαγαζι του εμπορου. βγαινεις στο μπαλκονι και βλεπεις και ακους και την στιχομυθια και οτι αλλο συμβαινει.τον ξερει ολη η περιοχη βεβαια και η πιατσα αλλα εγω το βλεπω να συμβαινει και live ενιοτε. εχω δει και φαση ξυλοδαρμου εμπορου με αγοραστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sonikk είπε

σιγουρα δεν σε εξασφαλιζει απο μονο του αυτο. ομως διαβαζοντας και μονο τις κριτικες εδω μεσα για την automarin για παραδειγμα οσο και αν ηθελα αυτοκινητο απο αυτους ποτε δεν θα πηγαινα. συμφωνω μαζι σου επομενως κατα το ημιση. γι΄αυτο υπαρχουν οι κριτικες στα forum,στο google ,σε διαφορα site κτλ. για να αποτρεπουν το καταναλωτικο κοινο απο επιτηδειους και διαφορες αλλες περιεργες καταστασεις.

ακολουθω αυτην την τακτικη ως καταναλωτης  πολλα χρονια  και εχω γλυτωσει πολλες κακοτοπιες. οι κριτικες πολλες φορες σωζουν γι΄αυτο και δημιουργηθηκαν αλλωστε. και πιστεψε με εδω μεσα αναφερθηκαν και δυο-τρια ακομη ονοματα που το ενα το γνωριζω καλα γιατι τυχαινει να ειμαι γειτονας του εμπορου. αυτο σημαινει οτι εχω εικονα εξαιρετικα καλη για το τι γινεται εκει. πχ εχει τυχει να δω στο μαγαζι του συγκεκριμενου εμπορου να του γινονται μηνυσεις και διαφορα αλλα  απο αυτοκινητα που πουλησε και ειχαν πολλαπλα προβληματα. πώς το ειδα αυτο? πολυ απλα. κατα διαστηματα ακουγονται φασαριες στο μαγαζι του εμπορου. βγαινεις στο μπαλκονι και βλεπεις και ακους και την στιχομυθια και οτι αλλο συμβαινει.τον ξερει ολη η περιοχη βεβαια και η πιατσα αλλα εγω το βλεπω να συμβαινει και live ενιοτε. εχω δει και φαση ξυλοδαρμου εμπορου με αγοραστη.

Ok, εσύ θεωρείς πιο σημαντικές τις κριτικές του πωλητή από τον έλεγχο, ενώ για μένα το μόνο σημαντικό είναι ο έλεγχος.

Συμφωνούμε στο ότι διαφωνούμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εγραψα (καποιες σελιδες πριν για την οτομαριν) αλλα οπως σωστα αναφερει ο @Joshua21 ασχετα τι λεγανε πηγα εκει απο τη μια να κανω τη δουλεια μου (πουλησω ιχ) απο την αλλη να εχω και εγω αποψη. Ελαβα υποψη τα αρνητικα σχολια αλλα...πηγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ok, εσύ θεωρείς πιο σημαντικές τις κριτικές του πωλητή από τον έλεγχο, ενώ για μένα το μόνο σημαντικό είναι ο έλεγχος.

Συμφωνούμε στο ότι διαφωνούμε :)

οσο καλο μηχανικο ή φανοποιο εχεις ο ελεγχος δεν σε εξασφαλιζει. ο ειδικος δεν εχει μαντικες ικανοτητες να ΄΄δει΄΄ τι γινεται στα γραναζια του σασμαν αν ο προηγουμενος κατοχος πχ εριχνες καρφωτες ή να δει ο ειδικος μεσα στο καπακι της μηχανης τι γινεται. διαβασε κριτικες,γνωμες,αποψεις και θα καταλαβεις τι συμβαινει. ενας ειδικος βλεπει συγκεκριμενα πραγματα κυριως το περιβλημα δεν θα κατσει να ανοιξει το καπακι της μηχανης να δει τι παιζει εντος.

εδω λενε οι προηγουμενοι για την automarin πχ και το κακο after sales service. για μενα αυτο ειναι σπουδαιοτερο του ελεγχου  και επισης η αξιοπιστια μιας  επιχειρησης.

στις δουλειες μου προσπαθω να συνεργαζομαι παντα με ατομα αξιοπιστα που ξερω καλα οτι στην δυσκολη στιγμη δεν με κρεμασουν. και παλι επιμενω.ο ελεγχος απο ειδικο ειναι σημαντικος αλλα οι ειδικοι ουτε διαθετουν βιονικα ματια ουτε  εχουν ακτινες Χ για  να δουν τι μπορει να κρυβεται μεσα  και ουτε μπορουν να λυσουν ενα ολοκληρο αμαξι.ακομη και τα πιο συγχρονα μηχανηματα που κουβαλανε μαζι τους παλι δεν μπορουν να δουν τα εσωτερικα θεματα που μπορει να εχει ενα αυτοκινητο.σε γενικες γραμμες κοιτανε καποια πραγματα και ο θεος βοηθος! τα βαρια τρακαρισματα φαινονται ευκολα.τα μηχανικα ειναι εξαιρετικα δυσκολο να φανουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sonikk είπε

οσο καλο μηχανικο ή φανοποιο εχεις ο ελεγχος δεν σε εξασφαλιζει. ο ειδικος δεν εχει μαντικες ικανοτητες να ΄΄δει΄΄ τι γινεται στα γραναζια του σασμαν αν ο προηγουμενος κατοχος πχ εριχνες καρφωτες ή να δει ο ειδικος μεσα στο καπακι της μηχανης τι γινεται. διαβασε κριτικες,γνωμες,αποψεις και θα καταλαβεις τι συμβαινει. ενας ειδικος βλεπει συγκεκριμενα πραγματα κυριως το περιβλημα δεν θα κατσει να ανοιξει το καπακι της μηχανης να δει τι παιζει εντος.

εδω λενε οι προηγουμενοι για την automarin πχ και το κακο after sales service. για μενα αυτο ειναι σπουδαιοτερο του ελεγχου  και επισης η αξιοπιστια μιας  επιχειρησης.

στις δουλειες μου προσπαθω να συνεργαζομαι παντα με ατομα αξιοπιστα που ξερω καλα οτι στην δυσκολη στιγμη δεν με κρεμασουν. και παλι επιμενω.ο ελεγχος απο ειδικο ειναι σημαντικος αλλα οι ειδικοι ουτε διαθετουν βιονικα ματια ουτε  εχουν ακτινες Χ για  να δουν τι μπορει να κρυβεται μεσα  και ουτε μπορουν να λυσουν ενα ολοκληρο αμαξι.ακομη και τα πιο συγχρονα μηχανηματα που κουβαλανε μαζι τους παλι δεν μπορουν να δουν τα εσωτερικα θεματα που μπορει να εχει ενα αυτοκινητο.σε γενικες γραμμες κοιτανε καποια πραγματα και ο θεος βοηθος! τα βαρια τρακαρισματα φαινονται ευκολα.τα μηχανικα ειναι εξαιρετικα δυσκολο να φανουν.

Αν πιστεύεις πως ο έλεγχος είναι ανούσιος και το μόνο που μετράει είναι η φήμη του πωλητή, τότε κοίτα μόνο τις κριτικές, κανένα πρόβλημα από εμένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν πιστεύεις πως ο έλεγχος είναι ανούσιος και το μόνο που μετράει είναι η φήμη του πωλητή, τότε κοίτα μόνο τις κριτικές, κανένα πρόβλημα από εμένα :)

δεν ειπα αυτο φυσικα.μαλλον δεν θελεις να καταλαβεις. ωστοσο  με 90% αρνητικες κριτικες που διαβασα για την automarin ναι εκει δεν θα πηγαινα ουτε για αστειο.για μενα μετρανε και αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αγόρασα αμάξι από την Auto Marin στον Άγιο Στέφανο αλλά διαπίστωσε μετά από ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα να βγάζει προβλήματα Προσέξτε τι παίρνετε μην την πατήσετε όπως εγώ

 

6 λεπτά πριν, leonidasagapito είπε

αγόρασα αμάξι από την Auto Marin στον Άγιο Στέφανο αλλά διαπίστωσε μετά από ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα να βγάζει προβλήματα Προσέξτε τι παίρνετε μην την πατήσετε όπως εγώ

J9dnq3A.png.1ace45b768a9db9b5e969abe163004d9.pngpino12.png.c18e46ce92bddf8c88a29ff79c223c64.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλά δώσε καμία πληροφορία παραπάνω....τι ζημιές έβγαλε, αν π.χ τα χιλιόμετρα ήταν σωστά, αν το αμάξι το ελέγξατε πριν το πάρετε, αν ο έμπορος αναγνώρισε κάποια ευθύνη κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αλλη χωρα θα τους ειχαν κλεισει μεσα τι να λεμε τωρα, μπειτε στα site πωλησεων του εξωτερικου οι τιμες δεν ειναι τοσο χαμηλες οσο νομιζετε, μονο σε πολλα χιλιομετρα ή τρακαρισματα εχουν χαμηλες τιμες και σε αυτα προσθεστε 1500 τελωνειο και διαδικαστικα χωρια τη μεταφορα που ειναι 400 ευρω, τωρα βαλτε 3000 ευρω που ειναι η ταριφα των μαντραδων στο καθε αμαξι και καταλαβετε τι παιρνετε σημερα εστειλα συγγενη να παει να δει αμαξια σε μαντρα για να διαλεξει μοντελο και λεει πηραν 3 αμαξα μεχρι να φυγει εντωμεταξυ ειναι τρελος απατεωνας που γυριζει χιλιομετρα - ενας αλλος μαντρας γνωστος μας με μεταφορικη τα δινει σα καραμελες τα τρακαρισμενα επειδη εχει φθηνες τιμες και οι ιδιωτες τα δινουν στο 80% της αξιας για να δωσουν 3 χιλιαρικα να παρουν καινουργιο ρε ουστ τριτοκοσμικη χωρα ειμαστε μη περιμενετε τιποτα διαφορετικο μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος. Τα μοντελα του 19 τα βρισκεις 1-2 χιλιαρικα παραπανω απο το εργοστασιο στις ιδιες εκδοσεις ρε τι καψιμο εχετε παθει? Με 12500 παιρνεις υβριδικο κουτα γιαπωνεζικο.

Επεξ/σία από Deathy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το σαββατο πηγα σαν υποψηφιος αγοραστης αυτοκινητου στην auto marin στον αγ,στεφανο ,συμφωνα με το site σε γνωστη σελιδα πωλησεων ειχαν 5...το λεω παλι 5 αυτοκινητα αναρτημενα,εδω και 10 μερες που εψαχνα,μη τα πολυλογω  ενας υπαλληλος μου ειπε οτι δεν εχουν κανενα,πουληθηκαν,και γιατι δεν τα κατεβαζετε τον ρωτησα,μου μασαγε τα ουλα του,το κουφο δε ειναι οτι αναμενονται λεει 2,και αν θελω να εχω προτεραιοτητα να τα δω,κρατηθητε,πρεπει να αφησω 200 ευρω,χαχαχαχα και αν δεν το παρω να μου τα δωσουν πισω μεσω τραπεζης......ενταξει ,πρεπει να επεμβει εισαγγελεας εκει...μιλαμε για κοροιδια οσο δεν παει,αληθεια ο συνηγορος του πολιτη τι κανει? σημερα κυριακη βραδυ ακομα οι αγγελιες φιγουραρουν στις σελιδες..τα συμπερασματα δικα σας//οχι αυτοκινητο,ουτε διακοσμητικη λωριδα δεν θα αγοραζα απο αυτους

 

Επεξ/σία από ST1453
  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μόνο που διαφήμιζαν (σε 'κείνη την αλησμόνητη εκπομπή/διαφήμιση πριν χρόνια) πως πουλάνε μόνο ατρακάριστα αυτοκίνητα (δηλαδή με άθικτο σασί, αλλά αυτό δεν το διευκρινίζει κανένας μαντράς..) φτάνει για να σε «κάψουν τα κρεμμύδια».

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα, μακριά απο την Automarin. Αγόρασε πρόσφατα συγγενής μου αυτοκίνητο, χωρίς να έχει καθόλου γνώσεις σχετικές. Η διαφήμιση έλεγε book service, γραπτή Εγγύηση έως 5 Χρόνια με δυνατότητα επέκτασης, Δωρεάν Service έως 6 Χρόνια(Ανταλλακτικά & Εργασία), Εγγύηση πραγματικών χιλιομέτρων Γραπτή εγγύηση ατρακάριστου.

Όταν επιλέξεις κάποιο αυτοκίνητο η Autmarin αρνείται να επιτρέψει οποιονδήποτε τεχνικό έλεγχο πριν την αγορά του αυτοκίνητου. Αφού ο συγγενής παρέλαβε το αυτοκίνητο αρχίσαν μετά από μερικές ημέρες να εμφανίζονται κάποια προβλήματα, και το  πήγε συνεργείο οπότε και αποδείχθηκε:

Το αυτοκίνητο είναι τρακαρισμένο και πρόχειρα φτιαγμένο (σπασμένη βάση ψυγείου)

τα αμορτισέρ χρειάζονταν άμεση αντικατάσταση ειδικά τα μπροστινά

Το δωρεάν service για 5 χρόνια δεν ισχύει, έτσι απλά κατά την Automarin

Δεν παρέδωσαν ποτέ book service λέγοντας ότι δεν υπάρχει πράγμα που με βάζει σε υποψία για τα πραγματικά χιλιόμετρα.

Κατόπιν μικρής έρευνας μέσω του συνεργείου μου μου αναφέρθηκαν περισσότερο από 10-12 παρόμοια και ίσως ακόμα σοβαρότερα περιστατικά εξαπάτησης από την Automarin.

.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, jimcob said:

Καλημέρα, μακριά απο την Automarin. Αγόρασε πρόσφατα συγγενής μου αυτοκίνητο, χωρίς να έχει καθόλου γνώσεις σχετικές. Η διαφήμιση έλεγε book service, γραπτή Εγγύηση έως 5 Χρόνια με δυνατότητα επέκτασης, Δωρεάν Service έως 6 Χρόνια(Ανταλλακτικά & Εργασία), Εγγύηση πραγματικών χιλιομέτρων Γραπτή εγγύηση ατρακάριστου.

Όταν επιλέξεις κάποιο αυτοκίνητο η Autmarin αρνείται να επιτρέψει οποιονδήποτε τεχνικό έλεγχο πριν την αγορά του αυτοκίνητου. Αφού ο συγγενής παρέλαβε το αυτοκίνητο αρχίσαν μετά από μερικές ημέρες να εμφανίζονται κάποια προβλήματα, και το  πήγε συνεργείο οπότε και αποδείχθηκε:

Το αυτοκίνητο είναι τρακαρισμένο και πρόχειρα φτιαγμένο (σπασμένη βάση ψυγείου)

τα αμορτισέρ χρειάζονταν άμεση αντικατάσταση ειδικά τα μπροστινά

Το δωρεάν service για 5 χρόνια δεν ισχύει, έτσι απλά κατά την Automarin

Δεν παρέδωσαν ποτέ book service λέγοντας ότι δεν υπάρχει πράγμα που με βάζει σε υποψία για τα πραγματικά χιλιόμετρα.

Κατόπιν μικρής έρευνας μέσω του συνεργείου μου μου αναφέρθηκαν περισσότερο από 10-12 παρόμοια και ίσως ακόμα σοβαρότερα περιστατικά εξαπάτησης από την Automarin.

.

να ξεκαθαρίσω ότι το «δωρεάν σέρβις» το θεωρώ έως αδιάφορο, 
όμως θα σταθώ σε αυτό επειδή δε μπορεί να είναι μαχητό από την Automarin

διαφημίζουν δωρεάν σέρβις από 3 έως 6 χρόνια υπό όρους μπορεί να σημαίνει μόνο ένα πράγμα
και διαβάζω από αυτούς
https://www.automarin.gr/6-xronia-dorean-service

Quote

Όλα μας τα αυτοκίνητα συνοδεύονται από 3 Χρόνια Δωρεάν Service, και εφόσον χρησιμοποιήσετε τα πακέτα χρηματοδότησης της Automarin τότε σας κάνουμε δώρο την αναβάθμιση του πακέτου από 3 σε 6 Χρόνια Δωρεάν Service(πάντα σαν προϋπόθεση υπάρχει η ασφάλιση σε όλη τη διάρκεια των Δωρεάν Service να γίνετε στα ασφαλιστικά μας γραφεία). Φυσικά παρέχουμε τη δυνατότητα σε όσους πελάτες δεν αγοράσουν το αυτοκίνητο τους μέσω χρηματοδότησης της αναβάθμισης από τα 3 στα 6 Χρόνια Δωρεάν Service σε προνομιακή τιμή.

1. αρνήθηκαν το δωρεάν σέρβις των πρώτων 3 χρόνων που λένε;

2. αρνήθηκαν το δωρεάν σέρβις των έως 6 χρόνων που λένε, επειδή δεν εκπληρώθηκαν οι όροι
«εφόσον χρησιμοποιήσετε τα πακέτα χρηματοδότησης της Automarin» και
«πάντα σαν προϋπόθεση υπάρχει η ασφάλιση σε όλη τη διάρκεια των Δωρεάν Service να γίνετε στα ασφαλιστικά μας γραφεία» ;

για να καταλάβω αν φτάνουν ψυχρά να διαφημίζουν το ασήμαντο και να μην το τηρούν

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...