Προς το περιεχόμενο

Intenso 4TB 3.5" εξωτερικός δίσκος USB 3.0 - 109.90€ (crazy sundays) [ΤΕΛΟΣ - ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΥΡΑ]


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα παραγγείλει κι εγώ χτες το απόγευμα και σήμερα μεσημέρι μου έστειλαν μήνυμα επειδή δεν μπορούσαν να τον στείλουν δωρεάν στο χωριό μου(ήθελαν 11Ε επιπλεον) αλλιώς να τον παραλάβω από το κατάστημα της Τρίπολης, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μου ειπαν ότι τελικά δεν γίνεται τίποτα και ότι θα ακυρωθεί διότι δεν παρέλαβαν!!! Μάλιστα μου αντιπροτειναν τον δίσκο πιο πάνω και τους είπα οχι. Τους είπα ότι θα περιμένω να γίνει η παραγγελία μου κανονικά και ότι θα παραλάβω από Τρίπολη. Μου είπαν ξανά ότι θα ακυρωθεί, και τελικά τους καληνυχτησα κλείνοντας τους το τηλέφωνο στη μάπα. Τρελή ξενερα το όλο πράγμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω εφαγα ακυρωση :angry:

Παρηγγειλα χτες 22:00 με 22:15...

 

Λενε πως εχει εξαντληθει και μου προτεινουν αντι για αυτο να αγορασω τον SEAGATE STEB4000200 EXPANSION DESKTOP 4TB στα 126,90€ (οσο εχει δηλαδη αυτη τη στιγμη, δεν μου κανανε καμια ιδιαιτερη προσφορα λογω της μ@λ@κιας τους...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι για αντιπροσφορά προσπαθούνα να σου πασαρουν ενα αλλο προιον στην κανονικη του τιμη : http://www.bestprice.gr/item/2153402168/seagate-expansion-desktop-4tb.html

Τουλάχιστον δεν βαζουν λιγο νερο στο κρασι τους με  5-10 ευρω πιο κατω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ακριβως ιδια περιπτωση με τον crom251.Μονο που το ειχα παραγγειλει το απογευμα εχθες γυρω στις 19¨30.Τι να πω, πολυ γρηγορα εξαντληθηκε το ατιμο...Πολυ πιθανο το αρθρο που αναρτηθηκε εδω περα να αυξησε τη δημοτικοτητα του προιοντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που επρεπε να κανουν, ηταν να δωσουν τον SEAGATE STEB4000200 EXPANSION DESKTOP 4TB στα 109,9 ή τουλαχιστον σε καλυτερη τιμη απο την τρεχουσα π.χ. 115 ευρω.

Ετσι απολογείσαι για το λαθος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε πάνω στην ώρα γιατί έψαχνα σκληρό, ευχαριστώ τον TS! Διαβάζοντας τα μηνύματά σας τώρα, είδα πολλά άκυρα αλλά δεν μου ήρθε email ακόμη οπότε ελπίζω να πρόλαβα. 17:12 η παραγγελία την Κυριακή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετα απο το ότι είναι ακριβοτερος ο seagate ειναι καλος σαν δισκος; Μπορει ευκολα να ανοιχθει και να χρησιμοποιηθει ως εσωτερικος σε server; Επισης ποιον θα διαλεγατε τον seagate ή τον intenso που τον βλεπω διαθεσιμο στα 124,9o σε αλλα καταστηματα με αμεση παραδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε πάνω στην ώρα γιατί έψαχνα σκληρό, ευχαριστώ τον TS! Διαβάζοντας τα μηνύματά σας τώρα, είδα πολλά άκυρα αλλά δεν μου ήρθε email ακόμη οπότε ελπίζω να πρόλαβα. 17:12 η παραγγελία την Κυριακή

τσεκαρες τον κωδικο παραγγελιας σου και προχοραει κανονικα ;; διοτι σημερα που κοιταξα εμενα μου εβγαζε ματαιωση στον ελεγχο ομαλοτητας της παραγγελιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά παρά ήταν καλή για να "επιβιώσει" μια ολόκληρη βδομάδα....ευτυχώς το μυρίστηκα και πρόλαβα κι έριξα μια παραγγελία, παρόλο που σχεδίαζα άλλες αγορές γι αυτό το διάστημα...

 

Οι δύο προσφορές που αναφέρθηκαν πρέπει να έχουν τον ίδιο ακριβώς δίσκο κατά πάσα πιθανότητα, οπότε στη πράξη μόνο η τιμή διαφέρει, ειδικά για κάποιον που θέλει να τον κάνει εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρες τον κωδικο παραγγελιας σου και προχοραει κανονικα ;; διοτι σημερα που κοιταξα εμενα μου εβγαζε ματαιωση στον ελεγχο ομαλοτητας της παραγγελιας

Ναι, δεν μου χει βγάλει πρόβλημα σε κάτι. Λογικά σήμερα θα ξέρω για σίγουρα αλλά πιστεύω πρόλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παρήγγειλα καμιά ώρα μετά την ανακοίνωση των προσφορών κι ενώ έχει περάσει η παραγγελία, φαίνεται πως και για τις πρώτες-πρώτες υπάρχει θέμα διαθεσιμότητας, καθώς έχει κολλήσει στο "Συγκέντρωση προϊόντων", ενώ πιο κάτω αναφέρει "Αναμονή Παραλαβής" (υποθέτω περιμένουν στοκάρισμα από τον προμηθευτή τους).

(ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ: τώρα πλέον λέει "Άμεσα διαθέσιμο" στην "Αναλυτική Αναφορά", οπότε θα στείλουν σε όσους πρόλαβαν)

 

Έχει παραλάβει κανένας;

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο και σε εμένα,παραγγελία 3/1 το βράδυ.

 

Στο τηλέφωνο είπαν πως δεν υπάρχει απόθεμα και ότι η αντιπροσφορά τους είναι πολύ καλή αφού η αρχική του seagate είναι 192 ευρώ.

Τους είπα ότι αν ήταν σωστοί θα έδιναν αντίστοιχης χωρητικότητας δίσκο στην ίδια τιμή αλλά δεν μάσησαν.

 

Πολύ κρίμα γιατί είμαι πελάτης πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα ειδα την εξελιξη παραγγελιας..Δυο δισκοι, πλεον ειναι στην τιμολογηαη παραγγελιας..λογικα αυριο θα φτασουν στο eshop point .. Και ναι παρηγγειλα απτους πρωτους θαρρω..

Ps: Ωρα 18:00..μολις ηρθε μυνημα να παω να παραλαβω!

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα το απογευματάκι και τους δυο..

Seagate εχουν τα μηχανάκια μέσα στις 5900 rpm..

Για όποιον εχει παραγγείλει αλλά δε ξέρει αν θα τον πάρει επισυνάπτω Crystaldiskmark (με Usb 3) +Crystalidiskinfo..

Απο θερμοκρασίες βλέπω πάει καλά όπως και απο ταχύτητες,καθώς και από ποιότητα κατασκευής..Το τροφοδοτικό τους δε μου γεμίζει το μάτι, αλλά προσωπικά δε με αφορά θα τους κάνω εσωτερικούς soon enough..

Γενικά για τα λεφτά τους και για μεγάλη αποθήκη δείχνουν άψογοι..

post-39993-0-82995200-1452201890_thumb.jpg

post-39993-0-40922600-1452201899_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...