Προς το περιεχόμενο

PC Game of the Year 2015 (insomnia version)


Praetorian

PC Game of the Year 2015  

279 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο θεωρείτε το καλύτερο παιχνίδι για PC στη χρονιά του 2015

    • Apotheon
    • Assassin's Creed Chronicles: China
    • Batman: Arkham Knight
    • The Binding of Isaac: Afterbirth
    • Blue Estate The Game
    • Broforce
    • Cities: Skylines
    • Crypt of the NecroDancer
    • DiRT Rally
    • Dropsy
    • Dying Light
    • Fallout 4
    • Grand Theft Auto V
    • Her Story
    • Homesick
    • Invisible Inc
    • Keep Talking And Nobody Explodes
    • Life is Strange
    • Lucius II: The Prophecy
    • Κανένα από το Γκρουπ A'
  2. 2. Γκρουπ Β'

    • Mad Max
    • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
    • Ori and the Blind Forest
    • Pillars of Eternity
    • Prison Architect
    • Project CARS
    • Rocket League
    • SOMA
    • StarCraft II: Legacy of the Void
    • The Talos Principle: Road to Gehenna
    • Total War: Attila
    • Trine 3
    • Undertale
    • White Night
      0
    • The Witcher 3: Wild Hunt
    • Woolfe - The Red Hood Diaries
    • Κανένα από το Γκρουπ Β'


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερο RPG για φέτος δεν έχει. Για τη 5ετία δε γνωρίζω, όμως υπάρχουν πολλά αξιόλογα. (Mass Effect, Dark Souls, Skyrim)

 

Btw το Mass Effect δεν είναι RPG, μόνο το πρώτο μπορείς να πεις ότι είχε κάποια στοιχεία RPG. Είναι third-person shooter :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε παραπέμπω στη φράση του Mikeius για την λογική ορισμένων από εσάς. 

 

΄΄Το συγκρότημα που ακούς το ακούει πολύς κόσμος. Ακούει και τον Justin Bieber πολύς κόσμος. Άρα η μουσική που ακούς είναι ίδια με αυτήν του Justin Bieber.΄΄

 

Επίσης ο αστυνομικός είναι όργανο όπως το μπουζούκι. 

Πες το και έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Btw το Mass Effect δεν είναι RPG, μόνο το πρώτο μπορείς να πεις ότι είχε κάποια στοιχεία RPG. Είναι third-person shooter :)

 

Είναι όμως στην κατηγορία των RPGs και ας έχει gameplay TPS.

 

Oh wait, I see what you did there. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα διαγράφω ένα rpg άμα το combat system είναι μούφα, Gothic, 2 animation είχε όλο και όλα, ασχολήθηκα μια μέρα και τέλος. Στην τελική αυτό κανεις στο 80% σε ένα rpg, combat. Μπορεί το W3 να μην ήταν τόσο καλο (για μένα ήταν άψογο) αλλα όπως είπε κάποιος ήταν το καλύτερο από όλα της σειράς και πιστεύω thats more than enough. Απλά αμφιβάλλω να υπάρχει κάποιος που δεν του άρεσε το W3 και του άρεσαν τα προηγούμενα. Πάντως ειλικρινά δυσκολεύομαι να σκεφτώ rpg με καλύτερο free combat system...εκτος από DS εννοείτε που δεν είναι rpg για μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,η φαση με τους elitists εχει ξεφυγει σε εξωπραγματικα επιπεδα πλεον.

 

Το να λεει καποιος οτι το combat του Witcher 3 ειναι τραγικο,ειναι ο ορισμος του να εισαι hipster

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα διαγράφω ένα rpg άμα το combat system είναι μούφα, Gothic, 2 animation είχε όλο και όλα, ασχολήθηκα μια μέρα και τέλος. Στην τελική αυτό κανεις στο 80% σε ένα rpg, combat. Μπορεί το W3 να μην ήταν τόσο καλο (για μένα ήταν άψογο) αλλα όπως είπε κάποιος ήταν το καλύτερο από όλα της σειράς και πιστεύω thats more than enough. Απλά αμφιβάλλω να υπάρχει κάποιος που δεν του άρεσε το W3 και του άρεσαν τα προηγούμενα. Πάντως ειλικρινά δυσκολεύομαι να σκεφτώ rpg με καλύτερο free combat system...εκτος από DS εννοείτε που δεν είναι rpg για μένα.

 

ως κεντρική ιστορια το W3 μου άρεσε λιγοτερο απο το δεύτερο και πρώτο, ως προς αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η ιστορία μου άρεσε περισσότερο από τα προηγούμενα. Ήταν πολύ πιό προσωπική και μου έβγαζε δυνατά συναισθήματα.

 

Γενικά το W3 το βρήκα καλύτερο σε όλους τους τομείς και για μένα αποτελεί all time classic.

 

Να παίζω ένα παιχνίδι για 170 ώρες και όταν το τερματίζω να στεναχωριέμαι που τελείωσε, είναι κάτι που βίωσα σε απειροελάχιστα παιχνίδια στα 25 χρόνια gaming. Συνήθως σε τόσο μεγάλα παιχνίδια η κόπωση με προλαβαίνει, οπότε ο τερματισμός αποτελεί ανακούφιση.

 

Νομίζω το θέμα με το Witcher 3, όπως και με κάθε παιχνίδι τέτοιου τύπου και μεγέθους, είναι κατα πόσο θα σε τραβήξει στον κόσμο του. Αν δεν τα καταφέρει ή δεν το αφήσεις να σε συνεπάρει, αρχίζεις και μπαίνεις σε μία διαδικασία αποδόμησης του παιχνιδιού, διαχωρίζεις το σύνολο σε διακριτά κομμάτια και επικεντρώνεσαι στα ψεγάδια, με αποτέλεσμα η όλη η εμπειρία να γίνει κάκιστη.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως κεντρική ιστορια το W3 μου άρεσε λιγοτερο απο το δεύτερο και πρώτο, ως προς αυτο.

 

και γω αυτης της αποψης ειμαι,με το W1 να εχει χαλαρα το κορυφαιο main story της σειρας. 

 

Το W2 ειχε εξαιρετικο σεναριο επισης,αλλα θυμισε περισσοτερο Game of Thrones(not bad :P)

 

Το main story του W3 ηταν οντως πιο "προσωπικο" οπως ειπε και ο αποπανω και κατα συνεπεια πιο εντονο συναισθηματικα,εντελει ομως ηταν και πιο απλο συγκριτικα με τα πολυσυνθετα main story του W1 και W2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα για αυτο δεν μου αρεσε του Witcher 3 οσο των αλλων, γιατι ήταν πολύ πιο απλό.

 

Μαλιστα πιστεύω πως περισσοτερη βαση δωσαν σε κατι βασικα δευτερευοντα παρα στο κύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα πιστεύω πως περισσοτερη βαση δωσαν σε κατι βασικα δευτερευοντα παρα στο κύριο.

 

Ετσι ειναι. Ωστοσο ξεπερασαν καθε προσδοκια με τα sidequest στο συγκεκριμενο και λογω και μεγαλυτερων production values,το Witcher 3 το θεωρω το καλυτερο της τριλογιας.Πολυ πιθανο αν ειχαν το ιδιο budget στα 2 προηγουμενα,το συγκεκριμενο να ταν και το χειροτερο της σειρας :P

 

ΥΓ:Σκεφτηκα για μια στιγμη πως θα φαινοταν το πρωτο Witcher στο engine του τωρινου και γυαλισε το ματι μου  :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικά ψήφισα το cities: skyline.

 

Μετά τα 60 ευρώ που ακόμα κλαίω για το simcity, η Paradox έδωσε πάλι άλλο νόημα στα building παιχνίδια. Με μια κοινότητα από πίσω να έχει δώσει χιλιάδες mods,assets και maps μου έχει φάει άπειρες ώρες από ζωή μου :D

 

Επίσης σε πάρα πολύ καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μα καλά ρε παιδιά, μόνο 12 από τους 180 έχουν παίξει το Pillars of Eternity? Τί περιμένετε, να πέσει στο διευρω? Μιλαμε για ένα από τα καλύτερα classic RPG της δεκαετίας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...