Προς το περιεχόμενο

Ονομαστικές εορτές και ευχές


V for Vagelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δε θέλω να μου λένε αλλά αν αρχίσω να λέω στους κατα πλειοψηφία θρήσκους φίλους και γνωστούς μου ότι δε γιορτάζω επειδή είμαι άθεος θα με κοιτάνε λοξά. Οι κοντινοί δεν θα παραξηγηθούν αλλά τώρα να πεις στην κυρά βάσω από απένταντι είμαι άθεος δεν γιορτάζω δεν ακούγεται ωραία. Στο κάτω κάτω ευχή σου δίνει δε σου λέει τράβα πνίξου ρε καμπούρη πως είσαι έτσι γ!#$%#^&>*#!...γκουχ ξέφυγα.

 

Πρόσφατα που μου είπε χρόνια πολλά καλά χριστούγεννα μια φίλη της απάντησα με χιουμοριστικό τρόπο "λες καλά χριστούγεννα στον άθεο :P "

Γέλασε.

Γενικά λέω ευχαριστώ και προσπερνάω.

Οι δικοί μου είπαν χρόνια πολλά και του χρόνου τα Χριστούγεννα και είπα γιατί τι γιορτάζουμε; 

I'm like "Daaaamn πάλι;"

They're like "Damn sooooooooooon" :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το να σου λενε χρονια πολλα και να λες δεν γιορταζω, μου θυμισε την αλλη που ελεγε πως της κανουν δωρα και τους ελεγε εχω ηδη τετοιο πραγμα δεν το θελω...

Φαντάσου να είναι και άθεη η idomeneas! Να πεις χρόνια πολλά και να πας δώρο, μήνυση θα σου κάνει! :D

 

(idomeneas αν το δεις εννοείται κάνω πλάκα ε :)  )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίναμε χο γιατι το θέλαμε, απλα κάποιος μας βούτηξε μεσα στην κολυμπήθρα, τι δουλειά εχω εγω και την γιορτή το αγίου? Αυτος γιορτάζει, αυτος άγιασ εκεινη την ημερα, οχι εγω

 

Λεμε ομως σε ολους χρονια πολλα γιατι ετσι ειναι το σύστημα, σε αλλες χωρες γιορτάζουν την γέννηση που ειναι το σωστο,

δεν ξερω αν εισαι ενήλικος αλλα αφου μπεις στα 18 η στα 21 δεν ειμαι σίγουρος μπορεις να σε ονομάσεις και τραπεζομάντιλο.αρα για να μην εχεις κανει κατι τετοιο το δεχεσαι και ας λες οτι λες.εχεις επιλογη να αλλαξεις οτι δεν σου αρεσει πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εισαι ενήλικος αλλα αφου μπεις στα 18 η στα 21 δεν ειμαι σίγουρος μπορεις να σε ονομάσεις και τραπεζομάντιλο.αρα για να μην εχεις κανει κατι τετοιο το δεχεσαι και ας λες οτι λες.εχεις επιλογη να αλλαξεις οτι δεν σου αρεσει πλεον.

Την θρησκεία να την σβήσεις αν δεν τη θες, αλλά το όνομα αν δεν είναι κανένα αισχρό γιατί να το αλλάξεις; Δεν σε βαφτίζουν νίκο, χο σε βάφτισαν και είπαν και ένα όνομα στη διαδικασία.

 

Πλάκα πλάκα το Σ/Κ θα κάνω μια φωτογράφιση σε... Βάφτιση !@#$%^&*()

Να ακούω τον παπά να λέει τα δικά του και εμένα να μην μου βγαίνει όπως θέλω το πλάνο και να μπινελικώνω χοντρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν εισαι ενήλικος αλλα αφου μπεις στα 18 η στα 21 δεν ειμαι σίγουρος μπορεις να σε ονομάσεις και τραπεζομάντιλο.αρα για να μην εχεις κανει κατι τετοιο το δεχεσαι και ας λες οτι λες.εχεις επιλογη να αλλαξεις οτι δεν σου αρεσει πλεον.

Λιγάκι δύσκολο να αλλάξεις κάτι που το χρησιμοποιείς όλη την ζωή σου και σε ξέρουν όλοι με αυτό. Παρόλα αυτά δεν ήταν επιλογή σου αν σε βούτηξαν σε κολυμπήθρα όταν ήσουν μωρό. Κανονικά η βάφτιση πρέπει να γίνει σε μεγάλη ηλικία, όχι 10 και 15, αλλά να είναι τουλάχιστον ενήλικος, κάτι σαν το δίπλωμα οδήγησης δηλαδή. Αυτός που θα το κάνει να έχει σχηματίσει κάποια άποψη για να μπορεί να αποφασίσει αν θα το κάνει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χο με βαπτισαν και το ονομα ειναι για τον ιδιο λογο ειναι χριστιανικό και οχι κατι ασχετο.ασχετος αν μερικη δινουν ονοματα που δεν στεκουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την θρησκεία να την σβήσεις αν δεν τη θες, αλλά το όνομα αν δεν είναι κανένα αισχρό γιατί να το αλλάξεις; Δεν σε βαφτίζουν νίκο, χο σε βάφτισαν και είπαν και ένα όνομα στη διαδικασία.

 

Πλάκα πλάκα το Σ/Κ θα κάνω μια φωτογράφιση σε... Βάφτιση !@#$%^&*()

Να ακούω τον παπά να λέει τα δικά του και εμένα να μην μου βγαίνει όπως θέλω το πλάνο και να μπινελικώνω χοντρά...

Κατά τη γνώμη μου ούτε αυτό είναι σωστό. Εκείνη την ώρα για κάποιους συμβαίνει κάτι σημαντικό, αφού τυχαίνει να είσαι σε αυτό το χώρο καλό είναι να το σεβαστείς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν γιορτάζω δεν θελω ευχες τόσο απλα. Κομπλεξικοί είναι αυτοί που ξέρουν ότι δεν γιορταζεις αλλά σου εύχονται χωρίς να σέβονται τα πιστεύω σου.

παντως ρε συ σπεκ  - και μην παρεξηγηθείς- αλλα  ειλικρινά πρωτη φορα ακούω να λενε εναν άνθρωπο  κομπλεξικό και οτι δεν σέβεται , επειδή είπε σε κάποιον ..... χρόνια πολλά 2funny.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μαους ειπα δεν σεβεβεται τα πιστευω οχι το ατομα αυτο καθε αυτο.  Και το κομπλεξικος το γραψα στη φαση που θα πει καποιος κομπλεξικο αυτον που δε δεχεται τα χρονια πολλα.

 

Παιδια δεν ειναι η ευχη αν ειναι καλη ή κακη αλλα ειναι οτι τοτε αλλα υποστηριζεις και αλλα κανεις. Ειναι πχ να μαι σαν ενα γνωστο μου ο οποιος κραζει ολη μερα θρησκεις κτλ και τις προαλλες βαφτισε ενα παιδακι ε μετα ποσο σοβαρα να τον παρεις για αυτα που λεει?

ή ειναι σαν να λεω ειμαι χορτοφαγος αλλα ας φαω και ενα κοτοπουλακι σημερα. 

 

Δεν ειναι ουτε θεμα κομπλεξ ουτε θεμα ευχης ουτε τιποτα απλα για μενα η πιστευεις σε κατι και το υποστηριζεις ειτε οχι δεν υπαρχει κατι ενδιαμεσο του στυλ δεν το πιστευω αυτο αλλα ας πουμε οτι τοπιστευω για να μην παρεξηγηθει η Λιτσα. Αν καποιος δεν εχει θεματα με το να του πει καποιος οτι απλα δεν γιορταζει για το χ,ψ λογο δεν θα δημιουργηθει καποιοο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου να είναι και άθεη η idomeneas! Να πεις χρόνια πολλά και να πας δώρο, μήνυση θα σου κάνει! :D

 

(idomeneas αν το δεις εννοείται κάνω πλάκα ε :)  )

 

Δεν γιορτάζω και δεν περιμένω ευχές αλλά δεν με ενοχλούν και είναι καλοδεχούμενες.

Αυτό γιατί οι ευχές λέγονται και εξαφανίζονται, δεν είναι πανάσχημα εκτρώματα που πρέπει να τα βάλεις σπίτι σου και να τα βλέπεις κάθε μέρα να νευριάζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γιορτάζω και δεν περιμένω ευχές αλλά δεν με ενοχλούν και είναι καλοδεχούμενες.

Αυτό γιατί οι ευχές λέγονται και εξαφανίζονται, δεν είναι πανάσχημα εκτρώματα που πρέπει να τα βάλεις σπίτι σου και να τα βλέπεις κάθε μέρα να νευριάζεις.

Ντουλάπια, αποθήκη, πατάρι...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντουλάπια, αποθήκη, πατάρι... :D

Ή πεταμα...

 

Το να λες στον αλλο δεν το θελω το δωρο σου δεν υπαρχει στις επιλογες.... Ειναι απο καθε μερια τραγικοτατο (ο πιο επιεικης χαρακτηρισμος που σκεφτηκα by the way...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πεταμα...

 

Το να λες στον αλλο δεν το θελω το δωρο σου δεν υπαρχει στις επιλογες.... Ειναι απο καθε μερια τραγικοτατο...

Συμφωνώ, ούτε για μένα υπάρχει. Επίσης δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο τόσο άθλιο δώρο που να με ενοχλεί! Για όλα υπάρχει μια γωνίτσα πιστεύω (ακόμα κι αν κάποιος άλλος το βρει κακόγουστο αν πεις ότι είναι δώρο πιστεύω θα εκτιμήσει που το εκτίμησες! ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, ούτε για μένα υπάρχει. Επίσης δεν μπορώ να φανταστώ κάποιο τόσο άθλιο δώρο που να με ενοχλεί! Για όλα υπάρχει μια γωνίτσα πιστεύω (ακόμα κι αν κάποιος άλλος το βρει κακόγουστο αν πεις ότι είναι δώρο πιστεύω θα εκτιμήσει που το εκτίμησες! ).

http://thechive.com/2014/10/28/woman-tricks-her-boyfriend-into-marriage-surprise-3-photos/

 

Ωραίο δώρο eh? :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έφτανε ως εκεί η φαντασία μου είναι η αλήθεια, άντε μέχρι ένα άσχημο διακοσμητικό ή μια κακόγουστη κορνίζα! :D :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...