Προς το περιεχόμενο

Ποιο κινεζάκι να διαλέξω?


Iris_89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και πάλι,

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα μεριά (ήδη έχω ένα g4) για backup. Επειδή είναι πάρα πολλά και έχω ψιλοχάσει τον μπούσουλα, σίγουρα θα υπάρχει κάποιος να με κατατοπίσει.

 

Αυτά που θέλω είναι : Μεγάλη οθόνη (5.5"), full hd αν γίνεται, 3gb ram, να αντέχει γενικότερα στο multitasking και οπωσδήποτε αποσπώμενη μπαταρία, με όσο γίνεται καλύτερη αυτονομία.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο να σου πω τωρα με αποσπώμενη μπαταρία?

Τα περισσοτερα δεν εχουν.

Αλλα εχουν ολα τα υπολοιπα που θες.

Και σε τη τιμη?

Εχω μερικα αλλα........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aποσπομενη μπαταρια μονο το redmi note 2 μου ερχεται που γενικα ειναι πολυ καλη συσκευη!
Ειδικα αμα θελεις να το πειραζεις (ρομς η να βαλεις την Ελληνικη) και θες την καρτα sd + αποσπομενη μπαταρια ειναι οτι κλτρο κ να το προτιμησεις απο το redmi note 3!
Τωρα δν ειπες καν τιμη!
Αλλα φανταζομαι για αυτα τα χαρακτηριστικα 200 κοντα εισαι!

Επιλογες σου ειναι
LeTV x600/500
Xiaomi redmi note 2/3
Meizu metal!

Αμα θες να αναιβεις κοντα στα 300
Meizu mx5
LeTV x800

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ.. Πες μου τότε αυτά που έχουν αποσπώμενη για αρχή, και μετά πες μου και τα υπόλοιπα. Τιμή δεν βάζω, να τα βάλεις όλα :P


Aποσπομενη μπαταρια μονο το redmi note 2 μου ερχεται που γενικα ειναι πολυ καλη συσκευη!
Ειδικα αμα θελεις να το πειραζεις (ρομς η να βαλεις την Ελληνικη) και θες την καρτα sd + αποσπομενη μπαταρια ειναι οτι κλτρο κ να το προτιμησεις απο το redmi note 3!
Τωρα δν ειπες καν τιμη!
Αλλα φανταζομαι για αυτα τα χαρακτηριστικα 200 κοντα εισαι!

Επιλογες σου ειναι
LeTV x600/500
Xiaomi redmi note 2/3
Meizu metal!

Αμα θες να αναιβεις κοντα στα 300
Meizu mx5
LeTV x800

Το letv το γλυκοκοίταζα εχτές, το μόνο που δεν ξέρω είναι θέμα υποστήριξης και αν θα πιάνει 4g Αγγλία στην κάρτα που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αποσπώμενη τη θέλω για να μην στέλνω πέρα δώθε την συσκευή Αγγλία-Κίνα σε περίπτωση πχ που φουσκώσει. Θα μου πεις, και κάτι άλλο να χαλάσει πάλι θα κάνει το ταξίδι.. Για πες τώρα αυτά που δεν έχουν αποσπώμενη (ας βάλω budget 300)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που θα σε απογοητευσω αλλα πλεον flagship και αποσπομενη μπαταρια μονο τα LG προσφερουν!
Τουλαχιστον εμενα δν μ ερχεται κατι αξιολογο σε Xiaomi meizu huawei zte να σου προτεινω απο κινα με αποσπομενη μπαταρια εκτος του redmi note 2 το οποιο δν ειναι σε καμια περιπτωση high end κινητο αλλα ειναι ενα αψογο VFM με τιμη κατω των 200 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που θα σε απογοητευσω αλλα πλεον flagship και αποσπομενη μπαταρια μονο τα LG προσφερουν!

Τουλαχιστον εμενα δν μ ερχεται κατι αξιολογο σε Xiaomi meizu huawei zte να σου προτεινω απο κινα με αποσπομενη μπαταρια εκτος του redmi note 2 το οποιο δν ειναι σε καμια περιπτωση high end κινητο αλλα ειναι ενα αψογο VFM με τιμη κατω των 200 ευρω!

Έχεις δίκιο, γι' αυτό η πρωταρχική συσκευή είναι lg. Άρα θα πρέπει να θυσιάσω την αποσπώμενη.. sh!t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το Xiaomi redmi note 3? Κάνα κολληματάκι, κάνα μειονέκτημα? :P

Θα σου πω την πεμπτη που θα το παρω,γιατι αυριο ειναι κλειστα. :-D
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το Xiaomi redmi note 3? Κάνα κολληματάκι, κάνα μειονέκτημα? :P

H Xiaomi είναι από τις πιο αξιόπιστες κινέζικες εταιρίες, οπότε κατά 90% να μην έχεις θέμα με κολλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Xiaomi είναι από τις πιο αξιόπιστες κινέζικες εταιρίες, οπότε κατά 90% να μην έχεις θέμα με κολλήματα.

Το γνωρίζω και ελπίζω να το ζήσω :P Απλά αναρωτιέμαι ποιες οι επιδόσεις, κυρίως σε κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...