Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειναι απλα τα πραγματα...το netflix ανοιξε μολις τωρα στην ελλαδα...πετσοκομμενο σιγουρα, χωρις υποτιτλους-προφανως...αλλα δειτε λιγο το potential αυτης της κινησης...σε 3-4 χρονια το τι εχει να γινει απο τους ελληνες που θα πανε μαζικα (μιας και θα βγαλουν παρανομο το download στην ελλαδα σε λιγο καιρο τα δικαστηρια, ελεω νετφλιξ) θα αρχισουν κ οι υποτιτλοι, θα γινουν νεες συμφωνιες με οτε/νοβα/ελευθερα καναλια/ελληνικες παραγωγες και με μονο 8 ευρω/μηνα θα εχεις μια τεραστια γκαμα ταινιων και σειρων...επισης σε μια 10ετια το πολυ οπως ηρθε το νετφλιξ και αν γινει επιτυχια, που θα γινει, θα ερθουν κ αλλοι παροχοι στην ελλαδα για τα αθλητικα, βλεπε bt, bein κλπ και θα εχουμε τεραστιο ανταγωνισμο με τους εδω παικτες που μονο καλο για εμας θα ειναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 571
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχει να κάνει με την ικανότητα να το στήσει κάποιος αλλά με το ότι το Kodi, πιο σωστά τα sources (add-ons και streaming sites) του Kodi, είναι παράνομα και θα σταματήσουν να λειτουργούν κάποια στιγμή τα υπάρχοντα που δουλεύουν και θα πρέπει να βρεις καινούρια. Συνέχεια αυτό γίνεται και θα συνεχίσει να γίνεται. Θα μου πεις θα βγουν καινούρια, ok δεν αντιλέγω. Άμα θέλει κάποιος να κάνει συνέχεια αυτή τη δουλειά κανένα πρόβλημα, αλλά μην λέει ότι είναι καλύτερο απο το Netflix μόνο και μόνο επειδή είναι τζάμπα και το παίζει "χακεράς".

η ικανότητα χειρισμού του Kodi δεν χρειάζεται γνώσεις hacking, αν δεν λειτουργεί κάποιο addon η πρόσθεση ενός νέου είναι θέμα δευτερολέπτων. Φυσικά και είναι καλύτερο το kodi αφού έχει πολλαπλάσιο περιεχόμενο από το netflix γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να πληρώσει δικαιώματα για οτιδήποτε ούτε να αποσβέσει το περιεχόμενό του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρωσα κανονικά με eurobank mastercard. Λείπουν πολλές σειρές/ταινίες, αλλά και πάλι τα σπάει. Συμφέρει και σκεφτείτε πως στο επόμενο διάστημα θα "ανοίξει" κι άλλο η βιβλιοθήκη. 

Mπορεις να να βαλεις δικους σου υποτιτλος οπως το popcorn π.χ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.protothema.gr/city-stories/article/542340/kalos-ilthes-netflix/

 

"Σε επικοινωνία μας με το Netflix επιβεβαιώθηκε ότι η υπηρεσία είναι πλέον διαθέσιμη στην Ελλάδα και ότι οι Έλληνες χρήστες μπορούν να ανοίξουν λογαριασμό. Στην ερώτησή μας εάν το περιεχόμενο του Netflix είναι υποτιτλισμένο στα ελληνικά, λάβαμε την εξής απάντηση: «Το μεγαλύτερο μέρος του περιεχομένου θα είναι στην πρωτότυπη γλώσσα με την επιλογή ελληνικών υποτίτλων. Θα προσθέτουμε περισσότερο περιεχόμενο στα ελληνικά όσο περνά ο καιρός, επομένως μπορείτε να αναμένετε και αυτό για το μέλλον».

 

 

 

Τα πλάνα ειναι δυνατά και θα ερθουν πολλές εκπλήξεις.. Η Netflix έχει βάλει στόχο να γινει Νο1 στην Ευρώπη και αναγκαστικά θα επενδύσει για να το πετύχει.. Απλά δεν γινονται ολα σε μια μέρα.. Νομιζω οτι σε 6-9 μήνες θα δουμε που πηγαινει το πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρείτε 3 φίλους που θέλουν και αυτοι netflix αγοράστε το πακέτο για τις 4 οθόνες και θα βγαίνει στον καθένα 3 ευρο το μήνα.Απλά πράγματα!Εγω ήδη έχω δώσει σε εναν φίλο τους κωδικούς κ βλέπει και ψάχνουμε άλλους 2.Απλά ίσως να περιμένουμε λιγάκι να δούμε πότε θα έχουμε φουλ πρόσβαση στο περιεχόμενο γιατί όντως είναι μπλοκαρισμένες πάρα πολλες σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πλάνα ειναι δυνατά και θα ερθουν πολλές εκπλήξεις.. Η Netflix έχει βάλει στόχο να γινει Νο1 στην Ευρώπη και αναγκαστικά θα επενδύσει για να το πετύχει.. Απλά δεν γινονται ολα σε μια μέρα.. Νομιζω οτι σε 6-9 μήνες θα δουμε που πηγαινει το πράγμα..

 

Άμα δεν υπάρχει ανταγωνισμός δεν είναι δύσκολο να γίνει "Νο1" στην Ευρώπη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το neovod.com έχει ελληνικούς υπότιτλους και είναι μόνο 4.99 ευρώ. Επίσης μπορείς να γραφτείς για δοκιμαστική περίοδο χωρίς να βάλεις κάρτα - μόνο με email!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ικανότητα χειρισμού του Kodi δεν χρειάζεται γνώσεις hacking, αν δεν λειτουργεί κάποιο addon η πρόσθεση ενός νέου είναι θέμα δευτερολέπτων. Φυσικά και είναι καλύτερο το kodi αφού έχει πολλαπλάσιο περιεχόμενο από το netflix γιατί πολύ απλά δεν χρειάζεται να πληρώσει δικαιώματα για οτιδήποτε ούτε να αποσβέσει το περιεχόμενό του

 

Το "χακεράς" το έβαλα σε εισαγωγικά για αυτό ακριβώς τον λόγο. Δεν θέλει ιδιαίτερες γνώσεις, αλλά θέλει χρόνο να το σετάρεις και δεν τον έχουν όλοι αυτό το χρόνο. Να μην συζητήσουμε άμα σπάσει το add-on μετά απο update, ότι θα θέλει επιπλέον χρόνο για να βρεις άλλο αντίστοιχο add-on. Επομένως η σύγκριση με Netflix είναι εντελώς άτοπη. Τι να το κάνω το πολλαπλάσιο περιεχόμενο, άμα η πρόσβαση του εξαρτιέται απο third party που όποτε τους καπνίσει μπορεί να σταματήσουν τη υποστήριξη του add-on και να μην έχω καθόλου πρόσβαση; Είναι αστείο πραγματικά να το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ταινιες και σειρες τι λενε αυτες οι υπηρεσιες ?

Παιζουν νεα ή αρχαιοτητες ?

 

Οσο για kodi κλπ ειναι αχρηστα

Το μονο που χρειαζεται ειναι ενας player torrent οπως ο ACEplayer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με το support τους ζωντανα στα αγγλικα. Μου ειπε τα εξης:

 

Το app θα προστεθει τις επομενες μερες στις ελληνικες τηλεορασεις

Το uhd λειτουργει και στην δοκιμαστικη περιοδο

Ελληνικοι υποτιτλοι θα μπουν αλλα αργοτερα

Οι σειρες που λειπουν λεει οτι το netflix τις εχει δωσει σε ελληνικες εταιρειες για να τις προβαλλουν επειδη δεν υπηρχε netflix ακομα. Τωρα που ηρθε στην Ελλαδα, στην πορεια λεει θα προσθεσουν και αυτες τις σειρες! Αρα να υποθεσω οτι του χρονου το netflix θα παρει τις τοπ σειρες (walking, house of cards, homeland) και οι nova/ote θα φανε πακετο;

Εξαρτάται τι συμβόλαιο έχουν κλείσει με την κάθε εταιρεία. Παίζει και σειρές με μεγάλη ακροαματικότητα να έχουν συμβόλαια άνω του έτους. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να λήξει το συγκεκριμένο συμβόλαιο με NOVA ή OTE για να μπορεί να το προβάλει κατευθείαν στον δικό της μπουκέτο υπηρεσιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε λιγο το potential αυτης της κινησης...σε 3-4 χρονια το τι εχει να γινει απο τους ελληνες που θα πανε μαζικα (μιας και θα βγαλουν παρανομο το download στην ελλαδα σε λιγο καιρο τα δικαστηρια, ελεω νετφλιξ) θα αρχισουν κ οι υποτιτλοι

Δεν παραπονιέμαι, αλλα ενα αγχος για μας τους σινεφιλ το εχω: αν αρχισει να εφαρμοζεται νομοθεσια κατα παρανομου download, πολλα απο τα διαμαντια του παγκοσμιου κινηματογραφου θα γινουν δυσευρετα δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ηταν να γινει η αρχη.

Η ποικιλια και οι υποτιτλοι καποια στιγμη θα ερθουν.Προφανως και οσοι ακουν netflix εχουν στο μυαλο τους μεγαλη ποικιλια (και σειρων και ταινιων).Αρα το ερωτημα ειναι που θα βρισκομαστε σε ενα χρονο απο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρησε κάποιος άλλος ότι η εφαρμογή του netflix σε smartphone android απομυζεί την μπαταρία πιο γρήγορα του βασει λογικής αποδεκτού? Εχω μπαταρία 2100mah που σε φυσιολογική χρήση μου βγάζει 2 μέρες με περίπου 8 ώρες χρήση οθονης-ιντερνετ και 2-3 περιπου ωρες κλησεων ανα κυκλο και το netflix μου την κατεβασε απο το 90% στο 70% σε 30 λεπτα θέασης?

Με χρήση mxplayer που βλεπω συχνα κατεβασμένες ταινιες σιγουρα δεν εχω ουτε το 1/10 της προαναφερθεισας καταναλωσης μπαταριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναποσταρω οτι εγραψα στο αλλο θεμα. Θα ηθελα πραγματικα μια απαντηση εαν καποιος το καταφερε.


Δεν περνει σαν μεθοδο πληρωμης paypal με επαρκες ποσο στο balance, ουτε καρτα visa, ουτε amex.


There appears to be a problem with the payment method you are trying to use.


Τι κανατε για να παρει μεθοδο πληρωμης;

Εγω το account που έκανα έγινε μέσω iTunes όποτε απο εκεί θα γίνετε χρέωση μετα την δωρεάν περίοδο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...