Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το HD βρέθηκε καμια άκρη; Δεν έχω HD και δε βρήκα κάπου κατά την ενεργοποίηση του free month να λέει ότι δε θα έχω HD.

 

Ενεργοποιήθηκα κανονικά με Paypal + Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις smart TV λογικά τις επόμενες ημέρες θα εμφανισθεί η εφαρμογή.

 

Πάντως όπως αναφέρθηκε από πολλούς χωρίς ελληνικούς υπότιτλους δε θα έχει απήχηση.

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, έτσι και αλλιώς με αγγλικούς υπότιτλους έβλεπα τις ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not impressed with the bitrate...

 

Το netflix το συγκρίνουμε με popcorn time/ kodi καθώς και με lossless rips και όχι με το youtube (I don't even).

kodi ποτε καταφερες εσυ να δεις hd οτιδηποτε χωρις να το αφησεις να φορτωσει κανενα 30λεπτο;

 

  Και σιγα την διαφορα στο bitrate που το καταλαβαινεις κιολας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενεργοποίησα αμέσως και δυστυχώς απογοητεύτηκα. Ειναι βέβαια η αρχή και ίσως βελτιωθεί αλλα προς το παρόν δεν υπάρχει κυριολεκτικά ούτε μια σειρα που βλέπω αλλα ούτε ποικιλια ταινιών. Και δεν έχω και πολυ ιδιαίτερο γούστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους δεν το εμφανιζει η smart tv επιλεξτε στις ρυθμισεις της ως χωρα την αγγλια και θα εμφανιστει το app (προσοχη σε lg τουλαχ χανεις τα καναλια και πρεπει να τα ξανασυντονισεις).

 

Οσον αφορα τη πληρωμη εγω εβαλα απευθειας την χρεωστικη καρτα visa που χω, βεβαια χρησιμοποιω το αμερικανικο νετφλιξ εδω και καιρο.

 

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος να βαλεις το ελληνικο γιατι θα εχει λιγοτερο περιεχομενο. ολα βγαινουν πρωτα στην αμερικη και μετα στις υπολοιπες χωρες, βεβαια οσοι θελουν ελληνικους υποτιτλους αναγκαστηκα πρεπει να το βαλουν στην ελλαδα, οταν δωσει την επιλογη για ελληνικους. (με μια γρηγορη αναζητηση μπορεις να το βαλεις απο αμερικη αλλαζοντας dns)

 

Για το φιλαρακι που εβαλε τον δωρεαν μηνα και δεν του streamarei HD η 4κ πρεπει να μπει στις ρυθμισεις του προφιλ του και να αλλαξει το plan σε HD η 4k. Ενδεικτικά  το νετφλιξ λεει οτι θες 5mpbs συνδεση για SD streaming,

15αρα για HD και 25αρα για 4Κ αν θυμαμαι καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chromecast

 

Αυτό απ' ότι ξέρω επιτρέπει στην τηλεόραση να λαμβάνει σήμα από κάποιον υπολογιστή ή κάποια άλλη συσκευή.

Σκεφτόμουν κάποιου είδους media player που να είναι συνδεμένο μόνιμα στην τηλεόραση χωρίς να εξαρτιέται από άλλες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να φερνουν τετοια υπηρεσια σε μια χωρα χωρις να βαζουν τους υποτιτλους που πρεπει ειναι για μενα fail !

Εγω δεν εχω θεμα μια χαρα ειμαι στο πειρατικο μου καραβι !!!

YAAAARRR !!!

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα πως στο περιεχόμενο τους θα προστεθούν σταδιακά και οι ελληνικοί υπότιτλοι,απάντηση απο το support τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εκανε ιδιαιτερα αρνητικη εντύπωση που το περιεχόμενο HD δεν θεωρείται αυτονόητο! Ουσιαστικά απο 10 ευρώ ξεκινά η συνδρομή. 

 

Εγώ πάντως θα περιμένω να βγάλουν στα 5 ευρώ πακετάκι 320χ240...

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kodi ποτε καταφερες εσυ να δεις hd οτιδηποτε χωρις να το αφησεις να φορτωσει κανενα 30λεπτο;

 

Και σιγα την διαφορα στο bitrate που το καταλαβαινεις κιολας....

Με 50αρα vdsl φορτώνουν αμέσως τα 1080p από kodi.

 

To Netflix εχει αθλια εικόνα για HD.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι να φερνουν τετοια υπηρεσια σε μια χωρα χωρις να βαζουν τους υποτιτλους που πρεπει ειναι για μενα fail !

 

Εγω δεν εχω θεμα μια χαρα ειμαι στο πειρατικο μου καραβι !!!

 

YAAAARRR !!!

 

Μα εδώ είχαμε ολόκληρες συζητήσεις για το πως μπορούμε να δούμε το netflix από την Ελλάδα από vpn έως δεν ξέρω τι τρόπο, και τώρα που έχουμε την δυνατότητα να το κάνουμε νόμιμα και ωραία γκρινιάζουμε;

Το netflix έδωσε την δυνατότητα σε όσους θέλουν να το παρακολουθούν, ούτε εξαναγκάζει ούτε τίποτα, αν προστεθούν και ελληνικοι΄υπότιτλοι ακόμα καλύτερα βέβαια.

 Εμένα αυτό που δεν μ' αρέσει είναι ότι το περιεχόμενο λόγω των δικαιωμάτων είναι περιορισμένο και για να αλλάξει αυτό μάλλον πρέπει να δούνε ότι μπορούν να αποκτήσουν μια μεγάλη βάση συνδρομητών ώστε να τους συμφέρουν αυτοί και όχι να πουλάνε τα δικαιώματα στα συνδρομητικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...