Προς το περιεχόμενο

Το Netflix από σήμερα στην Ελλάδα και σε 129 ακόμη χώρες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχώς είναι πολύ πετσοκομμένο τελικά. Δεν περίμενα το full αμερικάνικο πακέτο προφανώς αλλά το να λείπουν τέτοιες βασικές σειρές είναι απογοητευτικό. προσωπικά αν δεν τις βάλουν δεν θα ενεργοποιήσω συνδρομή...

 

βάλτε ένα zenmate και ολα ok. Βλέπεις το full content. 

 

εγώ είμαι συνδρομητής στο netflix κάνα 3-4 μήνες τώρα. 

 

Για ελληνικούς υπότιτλους πρέπει να περιμένετε αλλά λογικό.. μόλις κυκλοφόρησε εδω. Θα έρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 571
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαδικασία με τους υπότιτλους που αναφέρθηκε πι πριν είναι νόμιμη;

 

Ελαφρως παρανομη, αλλα ενταξει μεχρι χτες εβλεπες τσαμπα popcorn time και κατεβαζες torrents, στους υποτιτλους θα κολλησουμε τωρα; Επισης μιας και δινεις το 10αρικο θεωρητικα ειναι ηθικο να κατεβασεις και ολες τις σειρες που δεν ειναι διαθεσιμες στην χωρα σου, αφου και το αμερικανακι παλι 10 δινει αλλα τις βλεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι σήμερα δεν μας επέτρεπε εμάς τους Samsung Smart τύπους να κατεβάσουμε την εφαρμογή στο Hub. Μήπως άλλαξε αυτό και τώρα μπορούμε να κατεβάσουμε κανονικά την εφαρμογή?

Aν δε μπορείς και τώρα να το κατεβάσεις, παρόλο που έχει γίνει διαθέσιμο στην Ελλάδα.....μάλλον παίζει θέμα με τις χώρες ακόμα αλλά θα το διρθωσουν. Αν θες, μπορείς να δοκιμάσεις να αλλάξεις τη χώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι σήμερα δεν μας επέτρεπε εμάς τους Samsung Smart τύπους να κατεβάσουμε την εφαρμογή στο Hub. Μήπως άλλαξε αυτό και τώρα μπορούμε να κατεβάσουμε κανονικά την εφαρμογή?

μέχρι πριν λίγο δεν την εμφάνιζε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το βαλα και γω οι εντυπώσεις είναι μοιρασμένες. Σε Lg smart tv με webos καλωδιωμένη με ethernet και ενεργό το hd πακέτο, σε γραμμή που κλειδώνει στα 16mbps έπαιζε τζάμι. Καλύτερα απο 720p, χειρότερα απο 1080p mp4 anoxmous, yify. Σε στιγμές που χρησιμοποιεί άλλος τη γραμμή, δεν κόβει,αλλά αυτόματα ρίχνει για κάποια δεύτερα την ποιότητα σε sd. Μείον το οτι δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους. Και αγγλικούς σε οτι δοκίμασα ήταν για hearing impaired. Μειον οτι δεν έχει μεταγλωτισμένα στα ελληνικά τα άπειρα παιδικά που έχει στο kids section. Για μένα αυτος που κατέβαζε θα συνεχίσει να κατεβάζει μέχρι να στρώσει αλλά όταν στρώσει, δε θα νοειται σπίτι χωρίς netflix.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ελληνικούς υπότιτλους υπάρχει η παρακάτω πατέντα (τσεκαρισμένο δουλεύει 100%):

 

1. Βάζουμε το παρακάτω πρόσθετο στον Chrome (Super Netflix)

 

2. Κατεβάζουμε τον υπότιτλο που θέλουμε απο τα γνωστά site. Μετά ανεβάζουμε τον srt υπότιτλο στο παρακάτω site και μας μετατρέπει τον υπότιτλο σε μορφή dfxp

 

http://subflicks.com/

 

3. Μετά πηγαίνουμε στο Netflix και ανοίγουμε τη ταινία. Επιλέγουμε το πρώτο εικονίδιο πάνω δεξιά. Και διαλέγουμε τον υπότιτλο με κατάληξη dfxp που κατέβηκε πριν.

 

4. Done. Τώρα μπορείς να δεις κανονικά με ελληνικούς υπότιτλους.

δηλαδη και θα πληρωνουμε και θα κανουμε διαδικασια πιο πολυπλοκη και απο torrent και απο popcorn time..καλο!

Θα λεμε ομως στους φιλους μας οτι εχουμε και iphone και netflix πλεον! Ωρε γελια..

 

ps:τιποτα προσωπικο,απλα χρησιμοποιησα το ποστ σου σαν σκαλοπατι ;)

50αρα συνδεση εχω και εγω, και στο κοντι πραγματικα ποτε δεν μπορω να δω 1080π, απλα ποτε δεν φορτωνουν.

 

Μια χαρα ποιοτητα ειναι το HD του neftlix... 

το popcorn time δουλευει μια χαρα οπως παλια. 1080p,υποτιτλοι και φορτωμα τσακ μπαμ με 24αρα συνδεση η οποια δινει μολις 8 απο τα 24.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με mastercard κομπλε η συνδρομη,μια χαρα ειδα 2 επεισοδια narcos.hd στο apple tv και στο ipad.και παρολο που εχω πολυ χαμηλη ταχυτητα επαιξε σχεδον αμεσως!ολα τελεια!καλη φαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το easybytes κανει την δουλεια του μεχρι τωρα αλλα μερικες φορες και οντας κουρασμενος γουσταρω να δω κατι γρηγορα.Θα την τιμησω την υπηρεσια αλλα θα περιμενω 2-3 μηνες να στρωσει λιγο και επειτα θα τσιμπησω τον δωρεαν μηνα.

Σειρες βλεπω και γουσταρω,με κανεναν υποτιτλο βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω παίδες:

 

- σαν κατάλογο ταινιών, εχει οτιδήποτε μπορείς να βρεις σε ένα βιντεοκλάμπ (Seven κτλ) ή μόνο "Β κατηγορίας" (tv releases κτλ) ;

 

- υπότιτλους στα αγγλικά (English, όχι για impaired) τουλαχιστον υπάρχουν;

 

- μπορούμε να γράφουμε κάποια ταινια σε σκληρό ή μόνο streaming;

 

Αυτά για την ωρα :)

Αρνιτικά

 

Αυτή την στιγμή είμαι στην Αμερική και έχω Netflix.

1)Γενικά δεν έχει τις πολλή τελευταίες ταινίες. 

Δηλαδή πρώτα βγαίνουν DVD και μετά ή έστω ταυτόχρονα στο Netflix.

Επίσης έχει κάποιες καλές και αρκετές μάπα. (Δεν τις έχει όλες όσες είναι στα βιντεοκλαμπ σε καμία περίπτωση) 

 

2)Ναι έχει αγγλικούς υπότιτλους αλλά πολλές φορές είναι για κουφούς (impaired), δηλαδή μπορεί να μεταγλωττίζει και ήχους πμ Μπαμ, σκρατς κλπ.

Δεν έχω δει ποτέ σε άλλη γλώσσα, βέβαια μπορεί να έχει..

Το χειρότερο είναι με τα ανιμε που πολλές φορές άλλα λένε στα Αγγλικά και άλλα γράφει από κάτω.

Πάντως παλεύεται. 

 

3)Είναι αυστηρά μόνο για streaming. 

 

4) Δεν έχει καθόλου καλό μενού (τουλάχιστον σε smart tv που βλέπω εγώ) δεν γράφει επαρκείς πληροφορίες και δεν έχει αξιολόγηση στις ταινίες με αποτέλεσμα να είναι πολύ δύσκολο να διαλέξεις ποια να δεις, σου βγάζει μαζί 5 μάπα μία καλή. Άντε να διαλέξεις μετά ...

 

Θετικά. 

 

Έχει πολλές σειρές (όχι όλες αλλά σίγουρα πολλές) και μπορείς να δεις όποιο επεισόδιο ή κύκλο θες.

 

Έχει πολλά πολλά άνιμε (κάποια δεν έχουν αγγλική μεταγλώττιση, μόνο αγγλικούς υπότιτλους)

 

Φυσικά το ποιο σημαντικό είναι πολύ φθηνό.

 

Επίλογος 

Στην Αμερική υπάρχουν πολλές εναλλακτικές προτάσεις σε αυτόν τον τομέα. Το Netflix δεν είναι η καλύτερη αλλά είναι από τις φθηνότερες. (πχ η καλωδιακή με σχεδόν όλα τα κανάλια έχει περίπου 200€/μήνα).

 

Εάν τα πας καλά με τα Αγγλικά μάλλον αξίζει γιατί είναι πολύ φθηνό, αλλά δεν είναι και να τρελαίνεσαι... Μπορείς φυσικά να το δοκιμάσεις για ένα μήνα και μετά βλέπεις εάν σου ταιριάζει. 

 

*ΥΓ : Δεν πρέπει να έχει σχεδόν καθόλου περιεχόμενο σε 4Κ.

 

*ΥΓ 2: Η διαδικασία με τους υπότιτλους είναι παράνομη.

          Εάν σε πιάσουν είναι ακριβώς το ίδιο με το να είχες

         τορεντ .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα προστεθηκε ανταγωνισμος σε κανενα 2μηνο τριμηνο θα δειτε πως θα πεσουν οι τιμες σε νοβα και οτε

 

Δεν υπάρχει ανταγωνισμός... Σουπερλίγκα δείχνει το Νέτφλιχ; :P    ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kodi ποτε καταφερες εσυ να δεις hd οτιδηποτε χωρις να το αφησεις να φορτωσει κανενα 30λεπτο;

 

  Και σιγα την διαφορα στο bitrate που το καταλαβαινεις κιολας....

Απο το 1channel thevideo.me βλεπεις κατευθειαν ακομα και εαν ειναι hd.Eπισης το πας μπροστα-πισω χωρις buffering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...