Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε νομίζω να επηρεάσει πολλούς, δεδομένου ότι πρόκειται για μια λύση για αγορές από το εξωτερικό και όχι λογαριασμό αναλήψεων-καταθέσεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως πρέπει να αλλάξει κάποιος το αρχικό post αφού -'ήδη  πολλοί το έχουν αναφέρει σήμερα- οτι, πια η revolut χρεωνει για αναλήψεις από 650 euro και πάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε leupay βρισκεται στην ιστοσελιδα, στη θεση "funding from cards".

Σε revolut βρισκεται στην τηλεφωνικη εφαρμογη, στη θεση "top up via card".

Σε number26 που υπαρχει η επιλογη για μεταφορα απο καρτα (οχι εμβασμα); Η μηπως δεν υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι τρόπο μπορώ σε  leupay ένα λογαριασμό που έδωσε κάποιος τα στοιχεία του για επαγγελματική χρήση και απλά υπάρχει χωρίς να έχει χρησιμοποιηθεί να μετατραπεί σε ατομικό??

Οταν βάζω τα στοιχεία μου για sign in, σε ατομικό λογαριασμό ,μου αναφέρει ότι δεν είναι δεκτά γιατί χρησιμοποιούνται από τον επαγγελματικό λογαριασμό.

Πως μπορώ ένα επαγγ. λογ.  να τον μετατρέψεις σε ατομικό ??

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι τρόπο μπορώ σε  leupay ένα λογαριασμό που έδωσε κάποιος τα στοιχεία του για επαγγελματική χρήση και απλά υπάρχει χωρίς να έχει χρησιμοποιηθεί να μετατραπεί σε ατομικό??

Οταν βάζω τα στοιχεία μου για sign in, σε ατομικό λογαριασμό ,μου αναφέρει ότι δεν είναι δεκτά γιατί χρησιμοποιούνται από τον επαγγελματικό λογαριασμό.

Πως μπορώ ένα επαγγ. λογ.  να τον μετατρέψεις σε ατομικό ??

 

Ευχαριστώ 

 

Τι διαφορές έχει που να σε εμποδίζουν να τον χρησιμοποιήσεις ως ατομικό ως έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τι τρόπο μπορώ σε  leupay ένα λογαριασμό που έδωσε κάποιος τα στοιχεία του για επαγγελματική χρήση και απλά υπάρχει χωρίς να έχει χρησιμοποιηθεί να μετατραπεί σε ατομικό??

Οταν βάζω τα στοιχεία μου για sign in, σε ατομικό λογαριασμό ,μου αναφέρει ότι δεν είναι δεκτά γιατί χρησιμοποιούνται από τον επαγγελματικό λογαριασμό.

Πως μπορώ ένα επαγγ. λογ.  να τον μετατρέψεις σε ατομικό ??

 

Ευχαριστώ 

Νομίζω η υπηρεσία Leupay ειναι για ιδιώτες και η leupost για επιχειρήσεις, ακόμα και η κάρτα mastercard είναι διαφορετική. Ρίξε μια ματιά στο site... το διάβασμα κάνει καλό  :-)

Επεξ/σία από molot12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η leupost ειναι μονο ενα app που παρεχει virtual mastercard και ειναο για ιδιωτες. η leupay παρεχει λογαριασμους και για φυσικα προσωπα (personal) και για επιχειρησεις (business). μεσα στο site τους οταν πας να κανεις εγγραφη εχει να επιλεξεις τι λογαριασμο θελεις και αναλογα την επιλογη σου εμφανιζει διαφορετικα πεδια που πρεπει να συμπληρωθουν. οπτικα οι καρτες ειναι ιδιες αλλαζει μονο το ονομα που γραφεται πανω σε αυτες.

 

Ναι εντάξει. Το ερώτημά μου είναι γιατί (αν υπάρχει κάποιος λόγος), δεν μπορεί ένας επαγγελματικός λογαριασμός στη Leupay να χρησιμοποιηθεί και (ή αποκλειστικά τελικά) ως ατομικός/ιδιωτικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, το εμβασμα απο ελλάδα προς leupay πόσο χρεώνεται?

1 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού με winbanking έως 500 το μήνα που επιτρέπεται λόγω cc, εαν το κάνεις απο το γκισέ της τραπεζας ανάλογα με την τράπεζα έχεις πολύ μεγαλύτερη χρέωση (δεν σε συμφέρει :mad: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσίευση Χθες, 21:00

nik-nikol, on 25 Feb 2016 - 9:31 PM, said:snapback.png

Με τι τρόπο μπορώ σε  leupay ένα λογαριασμό που έδωσε κάποιος τα στοιχεία του για επαγγελματική χρήση και απλά υπάρχει χωρίς να έχει χρησιμοποιηθεί να μετατραπεί σε ατομικό??

Οταν βάζω τα στοιχεία μου για sign in, σε ατομικό λογαριασμό ,μου αναφέρει ότι δεν είναι δεκτά γιατί χρησιμοποιούνται από τον επαγγελματικό λογαριασμό.

Πως μπορώ ένα επαγγ. λογ.  να τον μετατρέψεις σε ατομικό ??

 

Ευχαριστώ 

 

Τι διαφορές έχει που να σε εμποδίζουν να τον χρησιμοποιήσεις ως ατομικό ως έχει;

 

 

 

 

 Το μπέρδεμα είναι ότι 

 

Τι διαφορές έχει που να σε εμποδίζουν να τον χρησιμοποιήσεις ως ατομικό ως έχει;

 

Το πρόβλημα είναι ότι για την ενεργοποίηση του λογαριασμού σου ζητούν καταστατικό στα απετούμενα έγγραφα που πρέπει να στείλεις. Η εταιρία έκλησε και τα  ατομικά στοιχεία μου (ΑΦΜ-ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ-ΑΡ. ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΛΠ) είναι τα ίδια με αυτά που έδωσα τότε για να ανοίξω επαγγ. λογ.  και τώρα δεν μου τα αναγνωρίζει στην προσπάθεια μου να κάνω ατομικό λογαριασμό και μου βγάζει μήνυμα ότι αυτά τα στοιχεία (ΑΦΜ - ΑΡ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ - ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ κλπ) χρησιμοποιούντε από άλλο χρήστη ??

 

Ποίος μπορεί να βοηθήσει ??? Ισως ο φίλος BRAKER1 μου βγάλει άκρη !!!!!

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δημοσίευση Χθες, 21:00

nik-nikol, on 25 Feb 2016 - 9:31 PM, said:snapback.png

 

Τι διαφορές έχει που να σε εμποδίζουν να τον χρησιμοποιήσεις ως ατομικό ως έχει;

 

 

 

 

 Το μπέρδεμα είναι ότι 

 

 

Το πρόβλημα είναι ότι για την ενεργοποίηση του λογαριασμού σου ζητούν καταστατικό στα απετούμενα έγγραφα που πρέπει να στείλεις. Η εταιρία έκλησε και τα  ατομικά στοιχεία μου (ΑΦΜ-ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ-ΑΡ. ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΛΠ) είναι τα ίδια με αυτά που έδωσα τότε για να ανοίξω επαγγ. λογ.  και τώρα δεν μου τα αναγνωρίζει στην προσπάθεια μου να κάνω ατομικό λογαριασμό και μου βγάζει μήνυμα ότι αυτά τα στοιχεία (ΑΦΜ - ΑΡ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟΥ - ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ κλπ) χρησιμοποιούντε από άλλο χρήστη ??

 

Ποίος μπορεί να βοηθήσει ??? Ισως ο φίλος BRAKER1 μου βγάλει άκρη !!!!!

 

Σε  οποιοδήποτε πρόβλημα  είχα  με  την  leupay επικοινωνούσα στο [email protected] και πάντα λάμβανα απάντηση. Αλλά να σε ρωτήσω κάτι...έκλεισε η εταιρεία είπες.... ο λογαριασμός όμως λογικά υπάρχει...τι σε εμποδίζει να τον χρησιμοποιείς?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...