Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/8/2018 στις 8:52 ΜΜ, studiokristo είπε

Υλοποιημένο εδώ και χρόνια, απλώς τα φίλτρα των κινήσεων και υπολοίπων είναι ακόμα ψηλά. Λίγη ευγένεια δε βλάπτει "Μη γράφουμε ό, τι μας κατεβαίνει." Συζήτηση κάνουμε νομίζω.

http://www.kathimerini.gr/807389/article/oikonomia/ellhnikh-oikonomia/online-prosvash-ths-eforias-se-oles-tis-trapezikes-synallages

 Αυτό αν και όποτε υλοποιηθεί και μπει σε λειτουργία κτλ. θα αφορά μόνο τις Ελ τράπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
54 minutes ago, darkmatinee said:

Το Mistertango το έχει κανείς σας να μου πει εντυπώσεις;

Ναι, αλλά δεν την χρησιμοποιώ. Τίμια υπηρεσία, προσφέρει αυτά που λέει! Επίσης παρόμοια είναι και η denizen

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόκειται να ταξιδέψω στις χώρες της Λατινικής Αμερικής και θέλω να εγγραφώ σε ακόμα μια τραπεζική υπηρεσία (έχω ήδη Revolut). Καλά θα ήταν να έχει τα εξής:

- Όσο το δυνατόν μικρότερο % fee για ανάληψη από ΑΤΜ μετά το δωρεάν όριο (συνήθως είναι 200€)

- Δωρεάν έκδοση κάρτας

- Καλό exchange rate

- Επιλογή μετατροπής σε νομίσματα των χωρών αυτών (κάτι που λείπει από την Revolut) όπως Real, Pesos κλπ

 

Ποια από όλες προτείνετε? Είμαι ανάμεσα στην Transferwise και στην Monzo ( έχω Αγγλική διεύθυνση) αν και ομολογώ ότι δεν τις έχω κοιτάξει όλες.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά! Λοιπον ενδιαφερομαι για λογαριασμο που θα μου παρεχει καρτα με την οποια δε θα με χρεωνει επιπλεον για ταξιδι σε αγγλια και χωρες εκτος ευρω στην ΕΕ...αυτος ο λογαριασμος θελω να υποστηριζει sepa, iban κλπ και γενικα με αυτον πιο πολυ θελω να στελνω τραπεζικα εμβασματα παρα για αγορες/μετρητα κλπ με το πιο χαμηλο δυνατο κοστος...γενικα σκεφτομουν την n26 αλλα καπου ειδα εδω για κοστος 2,90 το μηνα για mastercard και επισης καποιο κοστος υπαρχει αν δεν εκτελεις καποιον αριθμο συναλλαγων ανα 3μηνο...αρα μαλλον η revolut ειναι πιο κοντα σε αυτο που θελω; Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια, σημερα προσπαθησα να τραβηξω λεφτα με n26 απο ATM Πειραιως και μου εβγαλε εξτρα χρεωση 3 ευρω. Τι εγινε? Αρχισαν να χρεωνουν τις αναληψεις με ξενες καρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, natoris είπε

Καλησπερα παιδια, σημερα προσπαθησα να τραβηξω λεφτα με n26 απο ATM Πειραιως και μου εβγαλε εξτρα χρεωση 3 ευρω. Τι εγινε? Αρχισαν να χρεωνουν τις αναληψεις με ξενες καρτες?

Λένε πως δεν χρεώνει η alpha (ακόμα;) και ίσως η Αττικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπα; τι λες; σοβαρά;

να σου πω εγώ σε τι κερδίζει αφού δεν ξέρεις λοιπόν:

1) κάνεις μεταφορά μπαμ-μπαμ ατάκα κι επί τόπου και

2) δεν χρειάζεσαι ούτε εφαρμογή, ούτε κινητό για να κάνεις την δουλειά σου, έχει μια χαρά σαιτ

Επεξ/σία από patrickdrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, patrickdrd said:

μπα; τι λες; σοβαρά;

να σου πω εγώ σε τι κερδίζει αφού δεν ξέρεις λοιπόν:

1) κάνεις μεταφορά μπαμ-μπαμ ατάκα κι επί τόπου και

2) δεν χρειάζεσαι ούτε εφαρμογή, ούτε κινητό για να κάνεις την δουλειά σου, έχει μια χαρά σαιτ

Το ότι δεν εμπιστεύεσαι εσύ την leupay ώστε να στείλεις χιλιάρικο με τη μια με χρέωση 1 ευρώ λέει πολλά. Πάνε οι εποχές που βάζαμε χρήματα με το σταγονόμετρο ελέω φόβου, τώρα απο 500ευρώ και πάνω, με αποτέλεσμα να έχουν συσσωρευθεί περισσότερα και απο τις ελληνικές τράπεζες. Leupay δεν χρησιμοποιώ.

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...