Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost

Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, spartak1 είπε

Οχι. Σε λίρες και εχω ευρω βασικό

Δεν μπορείς να ανοίξεις και αλλο λογαριασμό σε λίρες ωστε να πληρώνεις απο εκει με virtual card?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 978
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Είχα διαβάσει ένα post κάποιου συμφορουμίτη που είχε ζητήσει ένα συγκριτικό μεταξύ των ξένων ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών που παρέχουν κάρτες για αγορές από εξωτερικό κτλ. Βρήκα λοιπόν λίγο χρόν

Για να ξεκαθαρίσω το θέμα των χρεώσεων της Revolut όταν κάνεις ανάληψη απο ΑΤΜ επειδή έτυχε να χρησιμοποιήσω πρόσφατα την κάρτα στο εξωτερικό για ανάληψη χρημάτων σε τοπικό νόμισμα (κορώνες Τσεχίας).

Προτείνεις πχ LeuPay/LeuPost? :P

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν μπορείς να ανοίξεις και αλλο λογαριασμό σε λίρες ωστε να πληρώνεις απο εκει με virtual card?

Ποια η διαφορα; Πάλι δεν πρέπει να μετατρέπω τα ευρω; Αν χρεωνει προμηθεια μόνο για αγορες θα τη χρεωνει; οχι για μετατροπες;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
12 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ποια η διαφορα; Πάλι δεν πρέπει να μετατρέπω τα ευρω; Αν χρεωνει προμηθεια μόνο για αγορες θα τη χρεωνει; οχι για μετατροπες;

Πάλι θα μετατρέπεις αλλά η μετατροπη θα ειναι χωρίς έξοδα.Ασε το να δεις αν θε σε χρεώσει κάτι,μου το έχει βγάλει και εμένα αλλά δεν νομίζω ότι με χρέωσε τελικά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Google Pay εφαρμογή δεν θα δούμε καθόλου στην Ελλάδα από όσο φαίνεται. Οι προσθαφαιρέσεις των καρτών και άλλων ρυθμίσεων, θα γίνεται μέσα από το Google Services. Η πληρωμή θα γίνεται με ανοιχτό το NFC και απλά ξεκλείδωτο το κινητό. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ψάχνεσαι μέσα στις ρυθμίσεις αν θες να πληρώσεις με άλλη κάρτα

https://support.google.com/pay/answer/10173487

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.