Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση ηλεκτρονικών τραπεζικών υπηρεσιών εξωτερικού: Revolut - Number26 - LeuPay/LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελα τωρα που ανακαλυψες την αμερικη.... αυτα εχουν απαντηθει.... και τα πραγματα εχουν αλλαξει παρα πολυ απο τοτε.

Για πες μας και εμάς που δεν ξέρουμε.

 

Τι άλλαξε δηλαδή;

 

Τότε έκανε καμπίνες και τώρα είπε ας αλλάξω ας μην κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πες μας και εμάς που δεν ξέρουμε.

Τι άλλαξε δηλαδή;

Τότε έκανε καμπίνες και τώρα είπε ας αλλάξω ας μην κάνω;

ελα ρε ελληναρα που το μυαλο σου ειναι στις κομπινες.... εχουν γραψει πριν 2-3 χρονια 2-3 πικραμενοι και το εκανες σημαια... διαβασε λιγο τα σχετικα θεματα για LeuPay και LeuPost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε ελληναρα που το μυαλο σου ειναι στις κομπινες.... εχουν γραψει πριν 2-3 χρονια 2-3 πικραμενοι και το εκανες σημαια... διαβασε λιγο τα σχετικα θεματα για LeuPay και LeuPost.

Μάθε να μιλάς σε αγνώστους. Επίσης ποιος το έκανε σημαία; Νομίζεις ότι μιλάς με ένα άτομο εδώ μέσα;

 

Ελληνάρας είσαι εσύ και στο λένε όλοι εδώ μέσα, καθώς ο τρόπος που προωθείς το μαγαζί σου είναι κλασικό δείγμα Έλληνα επιχειρηματία.

 

Και προφανώς δεν έδωσες απάντηση στα προηγούμενα μηνύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ελεγες οτι εχουν αλλαξει.... τωρα λες οτι δεν εγινε ποτε....

 

Τι ισχυει ρε μαστορα τελικα?

 

Εκαναν απατεωνιες με τα στοιχεια του κοσμου?

Τωρα σταματησαν να κανουν απατεωνιες?

Κανουν μικροτερες απατεωνιες?

Κανουν τεραστιες απατεωνιες και δεν μας επιρρεαζει?

Τι ισχυει τελικα?

 

Τελικα εισαι αντιπροσωπος της βοθλγαροεταιρειας ή οχι?

 

Αυτη παντως ειναι η μαγκια να εχεις πληρωμενο τυπο στο φορουμ, αλλα να μην αποδεχεται οτι ειναι της εταιρειας.... οτι και να πει δεν εχει ευθυνη ως εταιρεια γιατι απλα φα ειπε ο τυπας στο φορουμ...

 

Αυτο θα επρεπε να το προσεξει το ινσομνια γιατι αφηνει μια τετοια κατασταση να συνεχιζεται και αν σκασει καμμια φουσκα, θα εχει και αυτο ευθυνη...

 

Προσωπικα εχω βγαλει revolut αλλα παει τα ζωα μου αργα και δεν την θεωρω αξιοπιστη, θα το σκεφτω αν θα την χρησιμοποιησω.

 

Την #26 την θεωρω πιο αξιοπιστη απο ολες γτ ειναι κανονικη τραπεζα απο οτι καταλαβα, ωστοσο δεν προκειτε να κανω τον καραγκιοζη στη καμερα με τα προσωπικα μου στοιχεια.

Θα προτιμισω να παω ενα ταξιδι και να ανοιξω αυτοπροσωπως ενα λογαριασμο εν γενει....

 

Την leupay δεδομενης της ιστοριας της εταιρειας αλλα λογω και του αντιπροσωπου της στο φορουμ δεν προκειτε ουτε να την κοιταξω.... αν ηταν σοβαρη εταιρεια θα ελεγε αυτος ειναι αντιπροσωπος μου (δεν νομιζω οτι απαγορευεται απο το φορουμ) και θα εβαζε καποιον σοβαρο ανθρωπο να την εκπροσωπισει... τωρα τα υπογεια κλπ ειναι μυστηρια πραματα

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ μην στελνεται σε αγνωστους προσωπικα σας στοιχεια οπως ταυτοτητες κλπ... και παντου μικρα ποσα που και να τα χασετε να μην σας ενδιαφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μυαλο σου (και μερικων ακομα) μπορει να γενναει οτι σεναρια θελει και φυσικα δεν θα κατσω να απολογηθω.. αμα δεν σου κανει η υπηρεσια μη τη χρησιμοποιεις...

 

τα περι απατεωνων τα προσπερναω.... ηδη αρκετοι κανουν χρηση των υπηρεσιων και μπορουν να σου απαντησουν (μπορεις να διαβασεις αλλωστε και τα σχετικα θεματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θελω να κανω top up.Withdraw θελω να κανω απο το paypal balance στην καρτα.Ναι ξερω την υπηρεσια αλλα χρεωνει προμηθεια για αναληψη απο ΑΤΜ οποτε δε συμφερει...

 

όχι δεν μπορείς να κάνεις withdraw σε leupay, γιατί πλέον η leupay δεν παρέχει iban σε λογαριασμό δολαρίου. για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κάνει ποτέ μεταφορά από paypal σε τραπεζικό λογαριασμό. ωστόσο τσέκαρε μήπως στα τελευταία βήματα του paypal σου δίνετε ή επιλογή να τα στείλεις ως δολάρια, δηλαδή να μην τα μετατρέπει το paypal μόνο του, αλλά η τράπεζα όταν τα παραλάβει. διαφορετικά εάν μπορείς να κάνεις verified paypal σε κατοικία της Αγγλίας, μπορείς να κάνεις withdraw σε όλες τις visa κάρτες που εκδίδονται στην χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μυαλο σου (και μερικων ακομα) μπορει να γενναει οτι σεναρια θελει και φυσικα δεν θα κατσω να απολογηθω.. αμα δεν σου κανει η υπηρεσια μη τη χρησιμοποιεις...

τα περι απατεωνων τα προσπερναω.... ηδη αρκετοι κανουν χρηση των υπηρεσιων και μπορουν να σου απαντησουν (μπορεις να διαβασεις αλλωστε και τα σχετικα θεματα)

 

Πριν δεν ειπες οτι εχουν απαντηθει και εκατσα και διαβασα ολα τα σχετικα νηματα,

Δεν ειδα την απαντηση πως ηταν απατεωνες και τωρα εγιναν κυριοι... τους φιλησε καμμια πριγκιπισσα?

 

Η κομπινα οταν την παρεις χαμπαρι μαστορα ειναι αργα. Το θεμα ειναι να μην πεσει στην λουμπα ο κοσμος...

 

Τελξκα δεν μας ειπες εκπροσωπεις την εταιρεια ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρριν δεν ειπες οτι εχουν απαντηθει.... εκατσα και τα διαβασα ολα

Δεν ειδα την απαντηση που ηταν απατεωνες και τωρα κυριοι...

Η κομπινα οταν την παρεις χαμπαρι μαστορα ειναι αργα. Το θεμα ειναι να μην πεσει στην λουμπα ο κοσμος...

Τελξκα δεν μας ειπες εκπροσωπεις την εταιρεια ή οχι?

δεν τα διαβασες καλα... ριξε τους αλλη μια και θα βρεις τις απαντησεις. ανακριτικες ερωτησεις στον εαυτο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες παλι πως αλλαξαν απο απατεωνες σε κυριοι?

Γιατι εγω δεν το βρισκω...

 

Γιατι δεν θες να απαντησεις την ερωτηση αν αντιπροσωπευεις την εταιρεια τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες παλι πως αλλαξαν απο απατεωνες σε κυριοι?

Γιατι εγω δεν το βρισκω...

Γιατι δεν θες να απαντησεις την ερωτηση αν αντιπροσωπευεις την εταιρεια τελικα?

δικο σου προβλημα... οι απαντησεις υπαρχουν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω παραπονα οτι δεν κανεις την δουλεια σου στη μαμα εταιρεια...

 

Μπορει να σε απολυσουν... λες να κανουν προσληψεις στην ρεβολουτ ή στην #26?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω παραπονα οτι δεν κανεις την δουλεια σου στη μαμα εταιρεια...

Μπορει να σε απολυσουν... λες να κανουν προσληψεις στην ρεβολουτ ή στην #26?

οχι ρε φιλε μη μου το κανεις αυτο εχω και 5 παιδια να θρεψω.... LOL... :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να κανεις withdraw τα χρηματα απο PayPal στη LeuPay και απο εκει να τα περασεις στη Revolut και με τη Revolut καρτα να κανεις αναληψη απο ΑΤΜ χωρις χρεωση.

 

για ολα υπαρχουν λυσεις ;-)

Καλη λυση αλλα ταλαιπωρια....

 

όχι δεν μπορείς να κάνεις withdraw σε leupay, γιατί πλέον η leupay δεν παρέχει iban σε λογαριασμό δολαρίου. για να είμαι ειλικρινής δεν έχω κάνει ποτέ μεταφορά από paypal σε τραπεζικό λογαριασμό. ωστόσο τσέκαρε μήπως στα τελευταία βήματα του paypal σου δίνετε ή επιλογή να τα στείλεις ως δολάρια, δηλαδή να μην τα μετατρέπει το paypal μόνο του, αλλά η τράπεζα όταν τα παραλάβει. διαφορετικά εάν μπορείς να κάνεις verified paypal σε κατοικία της Αγγλίας, μπορείς να κάνεις withdraw σε όλες τις visa κάρτες που εκδίδονται στην χώρα.

Ισχυει το ιδιο και για αμερικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε @Agathoklis δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με τον Braker.

Δεν υπάρχει περίπτωση να παραδεχτεί ότι έχει σχέση με την leypay και την προώθησή της αν και είναι εδώ 24 ώρες το 24ώρο, 7 μέρες την βδομάδα, παρέχοντας τεχνική υποστήριξη για της υπηρεσίες της καλύτερα και από το support τους  ;) και έχοντας πληροφορίες πρώτος εκ των έσω για τα προϊόντα και τις μελλοντικές τους ενέργειες.

Αν έκανες και αναζήτηση στη google και λίγο ψάξιμο θα τον έβρισκες και σε άλλα forum/σελίδες με το παλιό του avatar να κάνει το ίδιο αλλά εδώ έχει πολύ κόσμο και τον έχουμε μόνιμα δικό μας όλη την μέρα.  :P

Εν τέλη το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενημερώνεις τον κόσμο πριν διαλέξει για το ιστορικό της leypay ότι είναι Βουλγάρικη εταιρία, για τις καταγγελίες περί απάτης που είχε παλιότερα, ότι χρησιμοποιούσε το Λουξεμβούργο αρχικά σαν έδρα που ήταν φορολογικός παράδεισος και μετά την πίεση της ΕΕ τα τελευταία 2 χρόνια στο Λουξεμβούργο να ανοίξει το τραπεζικό του σύστημα, μετέφεραν την έδρα τους στην Μάλτα, τον άλλο φορολογικό παράδεισο της Ευρώπης μέχρι να βάλει χέρι και εκεί η ΕΕ.

Επίσης θα μπεις και εσύ στο ίδιο κουβά με όλους εμάς ότι είμαστε εκπρόσωποι της revolut ή της number29 μόνο και μόνο που επισημαίνουμε την απροκάλυπτη προώθηση της εν λόγω υπηρεσίας που κάνει ο Braker εδώ μέσα.

Καλό κουράγιο να έχεις. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να κανεις withdraw στο LeuPay λογαριασμο σε € ή £ ή ¥ που εχει IBAN αλλα θα εχεις μετατροπη στο νομισμα

Φίλε @Agathoklis δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη με τον Braker.

Δεν υπάρχει περίπτωση να παραδεχτεί ότι έχει σχέση με την leypay και την προώθησή της αν και είναι εδώ 24 ώρες το 24ώρο, 7 μέρες την βδομάδα, παρέχοντας τεχνική υποστήριξη για της υπηρεσίες της καλύτερα και από το support τους ;) και έχοντας πληροφορίες πρώτος εκ των έσω για τα προϊόντα και τις μελλοντικές τους ενέργειες.

Αν έκανες και αναζήτηση στη google και λίγο ψάξιμο θα τον έβρισκες και σε άλλα forum/σελίδες με το παλιό του avatar να κάνει το ίδιο αλλά εδώ έχει πολύ κόσμο και τον έχουμε μόνιμα δικό μας όλη την μέρα. :P

Εν τέλη το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ενημερώνεις τον κόσμο πριν διαλέξει για το ιστορικό της leypay ότι είναι Βουλγάρικη εταιρία, για τις καταγγελίες περί απάτης που είχε παλιότερα, ότι χρησιμοποιούσε το Λουξεμβούργο αρχικά σαν έδρα που ήταν φορολογικός παράδεισος και μετά την πίεση της ΕΕ τα τελευταία 2 χρόνια στο Λουξεμβούργο να ανοίξει το τραπεζικό του σύστημα, μετέφεραν την έδρα τους στην Μάλτα, τον άλλο φορολογικό παράδεισο της Ευρώπης μέχρι να βάλει χέρι και εκεί η ΕΕ.

Επίσης θα μπεις και εσύ στο ίδιο κουβά με όλους εμάς ότι είμαστε εκπρόσωποι της revolut ή της number29 μόνο και μόνο που επισημαίνουμε την απροκάλυπτη προώθηση της εν λόγω υπηρεσίας που κάνει ο Braker εδώ μέσα.

Καλό κουράγιο να έχεις.

 

αυτα που λες για τα περι βουλγαρικης εταιριας , λουξεμβουργο, μαλτας κτλ τα εχω ηδη γραψει. δε λες κατι καινουργιο. πρεπει να απολογηθω που ειμαι μονιμως online ;;;

 

btw στο forum ειμαι μελος απο το 2004. δεν εκανα τωρα εγγραφη

 

αμα δεν σου αρεσει η ενημερωση-βοηθεια που παρεχω πες να σβησουν τα topic περι leupay (πιστεψε με δεν με ενοχλει καθολου) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...