Προς το περιεχόμενο

Η Lenovo θα αποσύρει σταδιακά την εμπορική ονομασία Motorola


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είδα πουθενά άρθρο στο Insomnia με την ανακοίνωση οτι η Google και η Lenovo (aka Motorola) θα βγάλουν το πρώτο κινητό με το Project Spartan (που μετά την Qualcomm τρέχει να το υποστηρίξει και η Intel)

Προσωπικά για μένα αυτό είναι το next big thing των κινητών.  Almost - accurate (με απόκλιση 0.1%) 3D tracking scanning. Το τηλέφωνο πρακτικά γίνετε 3d mouse, ανιχνεύοντας την ΑΠΟΛΥΤΗ θέση του στο χώρο.

Όπως είχε ειπωθεί στην παρουσίαση του project Spartan, τα area maps που δημιουργούνται, είναι shareable, δηλαδή δυο άνθρωποι που είναι στο ίδιο χώρο μπορούν μέσω wifi ή bluetooth να "μοιραστούν" τα area maps τους με συνέπεια να υπάρχει ακριβής αναπαράσταση της θέσης και τις κίνησης τους στον χώρο. 
Επίσης είναι δυνατό , σημεία των area maps να γίνονται locked σε gps coordinates με αποτέλεσμα τον απόλυτο προσανατολισμό του εσωτερικού με τον εξωτερικό κόσμο.

Και όλα αυτά φυσικά χωρίς gps ή κάτι άλλο. Μια κάμερα και ενα depth sensor μαζί βέβαια με τα κλασσικά γυροσκόπια.

Το πρώτο τέτοιο κινητό λοιπόν λανσάρει η Lenovo σε συνεργασία με την Google.

Είμαι 1000% οτι είναι το the next best thing (που μαζί με VR ή augmented reality απλά θα κάνει παπάδες).

Τα επόμενα 3-4 χρόνια θα έχουν σημαντικές εξελίξεις στον τομέα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Κίνα είναι ο σκουπιδότοπος των ΗΠΑ ... Ότι τεχνολογία δεν χρειάζονται πια ,την πουλάνε στους Κινέζους.

 

Δεν έχεις ιδέα απλά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα πουθενά άρθρο στο Insomnia με την ανακοίνωση οτι η Google και η Lenovo (aka Motorola) θα βγάλουν το πρώτο κινητό με το Project Spartan (που μετά την Qualcomm τρέχει να το υποστηρίξει και η Intel)

 

Προσωπικά για μένα αυτό είναι το next big thing των κινητών.  Almost - accurate (με απόκλιση 0.1%) 3D tracking scanning. Το τηλέφωνο πρακτικά γίνετε 3d mouse, ανιχνεύοντας την ΑΠΟΛΥΤΗ θέση του στο χώρο.

 

Όπως είχε ειπωθεί στην παρουσίαση του project Spartan, τα area maps που δημιουργούνται, είναι shareable, δηλαδή δυο άνθρωποι που είναι στο ίδιο χώρο μπορούν μέσω wifi ή bluetooth να "μοιραστούν" τα area maps τους με συνέπεια να υπάρχει ακριβής αναπαράσταση της θέσης και τις κίνησης τους στον χώρο. 

Επίσης είναι δυνατό , σημεία των area maps να γίνονται locked σε gps coordinates με αποτέλεσμα τον απόλυτο προσανατολισμό του εσωτερικού με τον εξωτερικό κόσμο.

 

Και όλα αυτά φυσικά χωρίς gps ή κάτι άλλο. Μια κάμερα και ενα depth sensor μαζί βέβαια με τα κλασσικά γυροσκόπια.

 

Το πρώτο τέτοιο κινητό λοιπόν λανσάρει η Lenovo σε συνεργασία με την Google.

 

Είμαι 1000% οτι είναι το the next best thing (που μαζί με VR ή augmented reality απλά θα κάνει παπάδες).

 

Τα επόμενα 3-4 χρόνια θα έχουν σημαντικές εξελίξεις στον τομέα.

 

Project Tango λέγεται αυτό που μόλις περιέγραψες ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το design τους θέλει αλλαγή επιγοντοντως παντως ,τα θεωρώ πολύ ασχημα και ειναι κρίμα γιατί η τιμή και τα χαρακτηριστικα που έχουν ειναι ενας δυνατός συνδυασμός.

άσχημα είναι τα samsung :) τα μοτο είναι διακριτικά, κομψά με καλή κατασκευή και πολύ καλό κράτημα. έχω το μοτο 3 και αν κ θεωρώ το μοτο 1 καλύτερη κατασκευή δεν είναι καθόλου φθηνιάρικο σαν τα κινητά από άλλες εταιρίες.lg,samsung,lumia,lenovo σε αυτά τα λεφτά έχεις δει ποιότητα πλαστικού? άθλια, το lumia το σώζει που βγαίνει σε διάφορα χρώματα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα λέει ότι σε πολύ λίγο καιρό motorola yok στα τηλέφωνα όχι για καλλιστεία επίσης η μάπα σχεδίαση (υποκειμενικό) από τους Κινέζους ξεκίνησε ή κάνω λάθος

 

Άλλη μια επιτυχημένη εξαγορά στο πλαίσιο του κλεισίματος ενός ονόματος

Σωστός ο Κινέζος αγοράζει κλείνει έτσι ώστε σιγά σιγά η νέα γενιά αγοραστών να γνωρίζει μόνο την lenovo την zte κλπ 

πες πες κάτι θα μείνει που έλεγε και ένας ναζί μια φορά και ένα καιρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα λέει ότι σε πολύ λίγο καιρό motorola yok στα τηλέφωνα όχι για καλλιστεία επίσης η μάπα σχεδίαση (υποκειμενικό) από τους Κινέζους ξεκίνησε ή κάνω λάθος

 

Άλλη μια επιτυχημένη εξαγορά στο πλαίσιο του κλεισίματος ενός ονόματος

Σωστός ο Κινέζος αγοράζει κλείνει έτσι ώστε σιγά σιγά η νέα γενιά αγοραστών να γνωρίζει μόνο την lenovo την zte κλπ 

πες πες κάτι θα μείνει που έλεγε και ένας ναζί μια φορά και ένα καιρό 

 

Motorola δεν υπάρχει στα τηλέφωνα από το 2013 τουλάχιστον, όταν ακόμη την είχε η Google. O δε σχεδιασμός του Moto X pure διαφέρει πολύ λίγο από αυτό του Moto X 2013, και κυρίως στο μέγεθος και την διαμόρφωση της κάμερας και του βαθουλώματος που έχει το λογότυπο.

 

moto-x-pure-vs-moto-x-nexus-6-2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα σταματήσουν τη σειρά Moto G ή εάν γίνει τελικά ή ενσωμάτωση στην σειρά Vibe, να κατασκευάζουν και Vibe smartphones με Pure Android. Πιστεύω θα είναι πολύ fail να σταματήσουν τη σειρά Moto G και το Pure Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα πουθενά άρθρο στο Insomnia με την ανακοίνωση οτι η Google και η Lenovo (aka Motorola) θα βγάλουν το πρώτο κινητό με το Project Spartan (που μετά την Qualcomm τρέχει να το υποστηρίξει και η Intel)

 

Προσωπικά για μένα αυτό είναι το next big thing των κινητών.  Almost - accurate (με απόκλιση 0.1%) 3D tracking scanning. Το τηλέφωνο πρακτικά γίνετε 3d mouse, ανιχνεύοντας την ΑΠΟΛΥΤΗ θέση του στο χώρο.

 

Όπως είχε ειπωθεί στην παρουσίαση του project Spartan, τα area maps που δημιουργούνται, είναι shareable, δηλαδή δυο άνθρωποι που είναι στο ίδιο χώρο μπορούν μέσω wifi ή bluetooth να "μοιραστούν" τα area maps τους με συνέπεια να υπάρχει ακριβής αναπαράσταση της θέσης και τις κίνησης τους στον χώρο. 

Επίσης είναι δυνατό , σημεία των area maps να γίνονται locked σε gps coordinates με αποτέλεσμα τον απόλυτο προσανατολισμό του εσωτερικού με τον εξωτερικό κόσμο.

 

Και όλα αυτά φυσικά χωρίς gps ή κάτι άλλο. Μια κάμερα και ενα depth sensor μαζί βέβαια με τα κλασσικά γυροσκόπια.

 

Το πρώτο τέτοιο κινητό λοιπόν λανσάρει η Lenovo σε συνεργασία με την Google.

 

Είμαι 1000% οτι είναι το the next best thing (που μαζί με VR ή augmented reality απλά θα κάνει παπάδες).

 

Τα επόμενα 3-4 χρόνια θα έχουν σημαντικές εξελίξεις στον τομέα.

Το Project Spartan είναι ο Microsoft Edge. Μάλλον εννοείς Project Tango.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μοτο g 1st και δυστυχως κανένα κινητο εκει εξω δεν εχει αυτα που μου έδωσε... Ακόμα ψαχνω ενα 4-7-5ιντσο με σωστα σπεκς και μπαταρια 1,5-2 ημερών..

 

κατα τα αλλα πολύ λαθος κινηση. το αναποδο επρεπε να κανουν. η microsoft χαντάκωσε τα κινητα της οταν έβγαλε το νοκια, θα κανουν ακριβως το ιδιο.

 

Σχετικά οικονομικό και χαλαρά καλύτερο σε όλα σε σχέση με το G, είναι το Galaxy A5. Αν ψάχνεις κάτι σε πιο χαμηλή τιμή, τότε μόνο προς Κίνα μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fan, από τότε που πέρασε στα χέρια μου, το Motorola Moto X 2nd GEN! Απλά smartphoneάρα! Πλέον, περήφανος κάτοχος Motorola Moto G 3rd GEN.

 

Προσωπικά μου αρέσει η σχεδίαση της Motorola (Lenovo). Τα θεωρώ πολύ όμορφα, στιβαρά στο χέρι και ποιοτικά κατασκευασμένα smartphones. 

 

Όσο για την αλλαγή ονόματος; Δεν νομίζω πως σημαίνει απαραίτητα και αλλαγή στρατηγικής. Ίδωμεν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κίνηση είναι σαν η Lada να εξαγοράσει την Mercedes και αρχίσει σιγά σιγά να εξαλείφει το όνομα Mercedes και να το κάνει όλα Lada.

 

Θα έχει την ίδια αποδοχή; 

Εννοώ...

 

Και η Sony απορρόφησε την Ericsson (όλοι ξέρουμε την πορεία της Sony)
Και η MS απορρόφησε την Nokia (έρχεται σύντομα η ήττα - κατά την προσωπική μου άποψη)
Δεν γίνεται να έχεις στην διάθεσή σου το όνομα Motorola που το ξέρουν οι περισσότεροι σε αυτόν τον πλανήτη και να θες να το κάνεις Lenovo...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Project Tango λέγεται αυτό που μόλις περιέγραψες ;)

Απορώ πως μου ήρθε και έγραψα Spartan . Πως μου ήρθε το όνομα του πρότζεκτ της MS είναι ένα μυστήριο LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Πάντος με δεύτερης γενιάς το moto g είμα τρελά ευχαριστημένος.. Πουλησα Το 4s και γλύτωσα

Ένα 4S έχω και γω τώρα και έχω πάθει σοκ.Καλά πέραν του lag που σχετικά λογικό εχω μείνει με το πουλί στο χέρι όσον αφορά το store.Για να μην το πετάξω θα το γυρίσω σε ios 6.1.3 τουλάχιστον να λειτουργεί σαν τηλέφωνο σωστά.όσο για την μπαταρία ήταν άλλο ένα γερό χαστούκι στην μετά βίας μία μέρα χρήση.Το μοτο μου κρατούσε 3 μέρες με μέτρια χρήση ιντερνετ.Το μόνο που με χάλασε ήταν το lollipop,μετάνιωα που το αναβάθμσα και όταν βρω πάλι (έχω βάλει αγγελία ζήτησης) θα το κάνω jailbreak να το πάω σε kitkat που το κινητό απλά πετούσε.Με διαφορά το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...