Προς το περιεχόμενο

Νεο συστημα για "μελλον".


giannisgokus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

του εχω προτεινει ηδη ενα καλυτερο, 80+ BRONZE, με 5 χρονια εγγυηση και μολις 2€ παραπανω, αλλααα.................!!!! 

 

Σε ακουσα ομως στα υπολοιπα :-). Δεν το ειχε ετοιμοπαραδοτο αυτο και ετσι πηγα στο αλλο, δεν "ειν" κακο!

 

 

Ας πάει σε 1ΤΒ δίσκο όμως με +10 ευρώ, κρίμα είναι :)

 

Το budget ειχε περασει "ταβανι" ηδη,ειχε βγει ταρατσα. Η ξαδερφη μου δε κατεβαζει ταινιες και αλλα τετοια. Και αν ηταν να ανεβω και αλλα 10-20 € θα προτομουσα να πηγαιναν στον cpu(6500).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σε ακουσα ομως στα υπολοιπα :-). Δεν το ειχε ετοιμοπαραδοτο αυτο και ετσι πηγα στο αλλο, δεν "ειν" κακο!

 

 

 

Το budget ειχε περασει "ταβανι" ηδη,ειχε βγει ταρατσα. Η ξαδερφη μου δε κατεβαζει ταινιες και αλλα τετοια. Και αν ηταν να ανεβω και αλλα 10-20 € θα προτομουσα να πηγαιναν στον cpu(6500).

τοτε ισως να εβλεπες και το  https://www.e-gate.gr/thermaltake-tr2-450w-80plus-bronze-ps-tr2-0450npcbeu-b.html 

 

δεν ξερω, αλλα μου καθεται καλυτερα, με 80+ Bronze, ανω του 85% efficiency, και πολυ καλυτερη τιμη....!!!!  

 

στο λεω για να κατεβασεις και το μπατζετ απο..... την ταρατσα....!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giannisgokus

 

καλορίζικο , το σίγουρο είναι ότι θα σου πηγαίνει σφαίρα για την δουλειά που το θες και ότι αξίζει και το τελευταίο ευρώ που ξόδεψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

artshadows

 

άστοχος , γιατί να το τρέξει?

Το μηχάνημα το παίρνει για να κάνει την δουλειά του αξιόπιστα και γρήγορα όχι για να πάρει μια τοστιέρα με υδρόψυξη που λειτουργεί καλά στο πριμε95 και σέρνεται στην πραγματική χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προτεινα να παρει κατι αλλο απλα διαβασα το προβλημα που υπαρχει και το επισημανα!!!διοτι εγω οταν παιρνω κατι καινουργιο και το σεταρω του τρεχω bench-stability  για να τσεκαρω  οτι ολα ειναι πενα !κριμα δεν ειναι καποιος να παρει ενα καινουργιο τερατακι να τρεξει prime95 για τσεκ  να κολλησει ...με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο ;

fanboy detected?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προτεινα να παρει κατι αλλο απλα διαβασα το προβλημα που υπαρχει και το επισημανα!!!διοτι εγω οταν παιρνω κατι καινουργιο και το σεταρω του τρεχω bench-stability  για να τσεκαρω  οτι ολα ειναι πενα !κριμα δεν ειναι καποιος να παρει ενα καινουργιο τερατακι να τρεξει prime95 για τσεκ  να κολλησει ...με οτι μπορει να συνεπαγεται αυτο ;

fanboy detected?

Ξέρεις ότι για να κολλήσει στο prime95 με 15 εκατομμύρια FFT πρέπει να το αφήσει μέρες?

 

Υes, fanboy detected.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το  ηξερα απο ερευνα που εκανα μεσω google οταν  το εμαθα στο ινσομνια διαβασα  οτι μπορει και να εμφανισει και τυχαιες στιγμες οποτε μαλλον να ξαναρωτησω δεν πρεπει να λεμε σε οσους παιρνουν skylake να τσεκαρουν με αλλα προγραμματα εκτος του prime ;

εγω να ξερεις ειμαι  funboy του  Sheogorath   :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το εδώ.

http://arstechnica.com/gadgets/2016/01/intel-skylake-bug-causes-pcs-to-freeze-during-complex-workloads/

 

Prime95, which has historically been used to benchmark and stress-test computers, uses Fast Fourier Transforms to multiply extremely large numbers. A particular exponent size, 14,942,209, has been found to cause the system crashes.

 

Αν εμφανιζόταν νωρίτερα θα είχε βουίξει όλος ο κόσμος απο το καλοκαίρι ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...