Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο vickmall!


k33L

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας σκεφτομαι να παρω το redmi note 3 apo vickmall!
Η καρτα μου θα περασει η πρεπει να κανω το "κολπο" με την paypal?
Και να το στειλουν με SG post η NL post?
Πιο θα μου ερθει πιο γρηγορα? Και περιπου ποσο θα κανει πανω απο 10 μερες? (ελπιζω οχι πανω απο 20 παντως γτ δν θα την παλεψω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκίμασε με την κάρτα, και αμα φας άκυρο πας και σε κολπάκια.

 

SG Post απο μένα, έχει αποδειχθεί πιο γρήγορη στις δικές μου αποστολές.

 

Θα κάνει 20 μέρες, μπορεί και παραπάνω. Αν είσαι τυχερός θα κάνει κάτι λιγότερο απο 20, οτιδήποτε άλλο όμως θα είναι θαύμα.

 

Αν το βιάζεσαι πολύ δες αν το έχει στην Ευρωπαική αποθήκη, που θα είναι λίγο ακριβότερο, αλλα θα έρθει τσάκα τσάκα(αν θυμάμαι καλά, η EU αποθήκη τους είναι στην Ελλάδα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας σκεφτομαι να παρω το redmi note 3 apo vickmall!

Η καρτα μου θα περασει η πρεπει να κανω το "κολπο" με την paypal?

Και να το στειλουν με SG post η NL post?

Πιο θα μου ερθει πιο γρηγορα? Και περιπου ποσο θα κανει πανω απο 10 μερες? (ελπιζω οχι πανω απο 20 παντως γτ δν θα την παλεψω)

 

 

Αν αγχώνεσαι από τώρα για το πόσες μέρες θα κάνει να έρθει, μην παραγγείλεις από Κίνα.

Πρέπει να γνωρίζεις ότι γύρω στο μήνα ίσως και λιγότερο θα παραλάβεις.

Και τα 2 ταχυδρομεία που αναφέρεις είναι αξιόπιστα αλλά ο χρόνος εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν πάντως αγορές καλό είναι να γίνουν μέχρι τέλος του μήνα, γιατί μετά οι κινέζοι έχουν πρωτοχρονιά και για καμιά 10αριά μέρες θα είναι κλειστοί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δν το ήξερα!

Υπάρχει περίπτωση δλδ να καθηστερισει λόγο τις πρωτοχρονιά τους και να κάνει πάνω από μήνα αμα γίνει η παραγγελία μες την βδομάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ακριβως στα γραψε ο pappous κ με SG post καλυτερα. Μεσος ορος παραδοσης ειναι οντως 20 μερες μπορει να κανει και παραπανω μπορει ελαφρως νωριτερα αν εισαι τυχερος.

 

Η πρωτοχρονια εκει αρχίζει 1 Φεβ?? (θυμομουν οτι ητανε με καθυστερηση απο τη δικια μας απλα δεν θυμαμαι το ποτε)  οποτε οτι προλαβουμε με παραγγελιες μεχρι 20-25 Ιαν περιπου....

 

Μην αγχωνεσαι για το ποτε θα ερθει απο τωρα οντως αλλιως αν ειναι επειγον η αγορα απο Κίνα δεν προτείνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα έκανα παραγγελία το Redi note 3 στα 205,99$ που έχει και πέρασε κανονικά το Paypal με την Πειραιώς που έχω. Για δες το.

 

Τώρα απ'όσο είδα με SG post δεν πρέπει να έχουμε θέμα.  

( Αν ξέρει κάποιος άλλος κάτι περισσότερο ας πει) και εγώ πρώτη φορά κάνω παραγγελία από εκεί.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με sg post εβαλα απο σημερα μία παραγγελια ενταξει η πρωτοχρονια για Κίνα αργει ακομα δεν μας πιανει :) θα εχουν φυγει οι παραγγελιες. Τι θεμα να εχουμε ρε συ υπομονη....μόνο τιποτε αλλο. Λογικα σε 2-3 μερες θα μας ερθει και το tracking μεχρι Παρασκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο για επόμενη παραγγελία αν χρειαστεί , από vickmall το έκλεισα σε usd ( βλέπω έχει και επιλογή σε ευρώ όμως τι είναι καλύτερο τελικά? ) Η χρέωση που έχω είναι €196.75 EUR στο paypal , στο site που το γύρισα να δω πόσο το βγάζει λέει 195.50  ( διαφορά 1,25€ ) , αυτό πως προκύπτει ξέρει κάποιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχει minideal preorder το χρυσο που μαλλον θα το τσιμπισω απο εκει για να το εχω 20 του μηνα!
Ελπιζω να μου περασει κατευθειαν γτ 230 θα βαλω και αν πρεπει να τα μεταφερω σε Paypal δν θα μου φτασουν νμζω με την καβατζα που περνει και θα αναγκαστω απο vickmall και να περιμενω και αλλο!
Ενταξει 30 δολαρια ειναι (20 κατι ευρο) αλλα κλτρα να μν εχω και το αγχος με τελωνεια και βλακειες και πιο γρηγορα στο χερι μου και το Minideal το εμπιστευομαι πιο πολυ ακουω εδω και ΠΟΛΥ καιρο για αυτο ενω vickmall τωρα τελευταια μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Να ρωτήσω και κάτι άλλο άσχετο για επόμενη παραγγελία αν χρειαστεί , από vickmall το έκλεισα σε usd ( βλέπω έχει και επιλογή σε ευρώ όμως τι είναι καλύτερο τελικά? ) Η χρέωση που έχω είναι €196.75 EUR στο paypal , στο site που το γύρισα να δω πόσο το βγάζει λέει 195.50 ( διαφορά 1,25€ ) , αυτό πως προκύπτει ξέρει κάποιος? </p>

 

Μην κοιτας τιμες σε ευρω στα καταστηματα, η μετατροπη ειναι λιγο....... Στο vickmall εσυ πληρωνεις σε δολλαρια κ η μετατροπη γινεται ειτε απο το paypal ειτε απο την εκαστοτε καρτα. Για να καταλαβεις παρηγγειλα πριν δυο μερες το mi4c στα 249.99$ κ σε ευρω το vickmall το εδειχνε 237€.στην μετατροπη του paypal 238€ κατα την χρεωση αλλα αφου αλλαξα την ρυθμιση στο paypal ωστε την μετατροπη να την κανει η τραπεζα πληρωσα 231€.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοιτας τιμες σε ευρω στα καταστηματα, η μετατροπη ειναι λιγο....... Στο vickmall εσυ πληρωνεις σε δολλαρια κ η μετατροπη γινεται ειτε απο το paypal ειτε απο την εκαστοτε καρτα. Για να καταλαβεις παρηγγειλα πριν δυο μερες το mi4c στα 249.99$ κ σε ευρω το vickmall το εδειχνε 237€.στην μετατροπη του paypal 238€ κατα την χρεωση αλλα αφου αλλαξα την ρυθμιση στο paypal ωστε την μετατροπη να την κανει η τραπεζα πληρωσα 231€.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

ok , θα το αλλάξω και εγώ τότε.  ( μάλλον εμένα είναι προεπιλογή λογικά )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...