Προς το περιεχόμενο

Αγορα απο vickmall!


k33L

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην κοιτας τιμες σε ευρω στα καταστηματα, η μετατροπη ειναι λιγο....... Στο vickmall εσυ πληρωνεις σε δολλαρια κ η μετατροπη γινεται ειτε απο το paypal ειτε απο την εκαστοτε καρτα. Για να καταλαβεις παρηγγειλα πριν δυο μερες το mi4c στα 249.99$ κ σε ευρω το vickmall το εδειχνε 237€.στην μετατροπη του paypal 238€ κατα την χρεωση αλλα αφου αλλαξα την ρυθμιση στο paypal ωστε την μετατροπη να την κανει η τραπεζα πληρωσα 231€.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πως ακριβως το αλλαζω αυτο απο το paypal φιλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<p>Αν παραγγείλεις από από vicmall και το προσθέσεις με κανονική αγορά και όχι με paypal θα σου περάσει τελωνίο?</p>

<p>Και τι πρέπει να διαλέξω sg post ή Ln post? ποια η διαφορά??</p>

 

Τελωνειο θα περασει αν το στειλουν με κουριερ, σε μικρα δεματα τους λες, αν κ το ξερουν πια, κ δηλωνουν χαμηλοτερη τιμη για να μην περασει.

Εγω διαλεξα sg post γιατι λεγανε οτι ειναι λιγο πιο γρηγοροι, αλλη διαφορα δε νομιζω να υπαρχει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με sg post εβαλα απο σημερα μία παραγγελια ενταξει η πρωτοχρονια για Κίνα αργει ακομα δεν μας πιανει :) θα εχουν φυγει οι παραγγελιες. Τι θεμα να εχουμε ρε συ υπομονη....μόνο τιποτε αλλο. Λογικα σε 2-3 μερες θα μας ερθει και το tracking μεχρι Παρασκευη

 

παει και αυτο :) Εφτασε. :) Παραγγελια Δευ 11/1 αποστολη απο το vickmall 12/1 παραλαβη 29/1 πολυ ευχαριστημενος πελατης τοσο απο το χρονο παραδοσης (2.5 βδομαδες) οσο και ΣΥΝΟΛΙΚΑ απο τα αρκετα εμαιλ που εστειλα αναφορικα με την παραγγελια μου. Οι τιμες του βεβαια ειναι πιο ακριβες αλλα τουλαχιστον οτι κανουν το κανουν σωστα & με ακριβεια σε οτι λενε. Προλαβαμε κ την κινεζικη πρωτοχρονια αφου λογικα μεχρι 22/1-26/1 ολες οι παραγγελιες θα φυγουν απο Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά και από εδώ τελικά ( Λήμνο).

Παρέλαβα σήμερα. Η παραγγελία έγινε 14/12 ( Εντάξει μην τα παραλέμε μας βολεύει και τον βολεύουμε έτσι πάνε αυτά ) άλλωστε στην δικιά μου περίπτωση πχ. πήρε και αέρα ένα 25€ έτσι επειδή είναι ok. ( που δεν είναι μικρό ποσό για τα δεδομένα της κίνας! )  

Αλλά πριν βρεθεί κανείς και πει γιατί δεν από εκεί και τέτοια σχετικά : ήθελα λύση όσο περισσότερο αξιόπιστη γίνεται , οπότε εκεί παίζει λίγο μπάλα μόνος τους ακόμα και ο χρόνο παράδοσης ήταν οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να ακυρώσεις μια παραγγελία ,αν αυτή δεν εχει σταλεί ακόμα?
Τα λεφτά ποτέ ξαναμπαίνουν στο PayPal?

 

Την πατησα. Εστειλα mail ακυρωσης της παραγγελιας και μετα απο 20 λεπτα στειλανε απαντηση οτι μου το στειλανε και tracking number.

Λετε να το κανανε επιτηδες που ειδανε οτι ακύρωσα? εγω χτες παραγγειλα το βραδυ και σημερα το στειλανε κιολας?

Μπορω ακομα να ακυρωσω?Πως?

Επεξ/σία από cmad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ακυρώσεις μια παραγγελία ,αν αυτή δεν εχει σταλεί ακόμα?

Τα λεφτά ποτέ ξαναμπαίνουν στο PayPal?

 

Την πατησα. Εστειλα mail ακυρωσης της παραγγελιας και μετα απο 20 λεπτα στειλανε απαντηση οτι μου το στειλανε και tracking number.

Λετε να το κανανε επιτηδες που ειδανε οτι ακύρωσα? εγω χτες παραγγειλα το βραδυ και σημερα το στειλανε κιολας?

Μπορω ακομα να ακυρωσω?Πως?

Συνηθως σε 1 εργασιμη την επομενη μερα το στελνουν δεν το κανουν εσκεμμενα. Αφιυ εφυγε πολυ δυσκολο ισως μονο αν παρεις κατι αλλο κ επιστρεψεις το προιον αθικτο αλλα και παλι αμφιβαλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ακυρώσεις μια παραγγελία ,αν αυτή δεν εχει σταλεί ακόμα?

Τα λεφτά ποτέ ξαναμπαίνουν στο PayPal?

 

Την πατησα. Εστειλα mail ακυρωσης της παραγγελιας και μετα απο 20 λεπτα στειλανε απαντηση οτι μου το στειλανε και tracking number.

Λετε να το κανανε επιτηδες που ειδανε οτι ακύρωσα? εγω χτες παραγγειλα το βραδυ και σημερα το στειλανε κιολας?

Μπορω ακομα να ακυρωσω?Πως?

 

 

Σε αυτό το κομμάτι όλοι οι Κινέζοι είναι ίδιοι και είναι ένας από τους λόγους που του αποφεύγω συνήθως ( καλά θα κάνουμε να το έχουμε στο νου μας αυτό γιατί είχαμε μάθει αλλιώς με κάτι amazon και support για όλα ) και εμένα κάτι παρόμοιο έκαναν αρχικά μου έδωσαν ένα κουπόνι για να ρίξουν την τιμή στο κινητό λίγο και την επόμενη μέρα ήταν και 7€ κάτω από την τιμή με το κουπόνι :) , μίλησα με το support και δεν έβγαλα άκρη αλλά σίγουρα δεν ήθελαν να αφαιρέσουν το ποσό απ την τιμή , εν τέλει να σου πω τουλάχιστον θα παραλλάβεις και δεν θα μπλέξεις! ( κάτι είναι και αυτό B) ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν
Χώρα Προορισμού: Ελλάδα
2016-01-25 11:47 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING
Χώρα Προέλευσης: Σιγκαπούρη
2016-02-01 12:33 Arrival at Destination Post (Country: GR)
2016-01-25 11:47 Despatched to overseas (Country code: GR)
2016-01-23 11:47 Received from Customer
======================================

Έφτασε αεροδρομίο μετα απο 5 μερες...ψιλο απογοητευση η SG? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ρε φίλε ο τελευταίος που σχολίασες, ποια ημερομηνία το παρέλαβες το κινητό ?? Σε ρωτάω γιατί κι εμένα έτσι γράφει και έχω τρελαθεί..

 

Destination Country - Cache Time: 2016-04-21 16:45

2016-04-05 15:20

SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2016-04-21 18:07

2016-04-11 17:36

Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-05 15:20

Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-04-03 15:20

Received from Customer

 

 

Αυτό το received from customer να με ανησυχεί ή όχι ?????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε φίλε ο τελευταίος που σχολίασες, ποια ημερομηνία το παρέλαβες το κινητό ?? Σε ρωτάω γιατί κι εμένα έτσι γράφει και έχω τρελαθεί..

 

Destination Country - Cache Time: 2016-04-21 16:45

2016-04-05 15:20

25]SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2016-04-21 18:07

2016-04-11 17:36

25]Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-05 15:20

25]Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-04-03 15:20

25]Received from Customer

 

25]Αυτό το received from customer να με ανησυχεί ή όχι ?????

Όχι. Το κινητό μόλις έφτασε Ελλάδα. Οι παραγγελίες από vickmall για κάποιο λόγο εχουν κολλήσει τις τελευταίεςημέρες. Και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα δίπλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δοκίμασες ?

ναι παω στο my orders και μου λεει δεν εχω παραγγελίες. χθες το αγορασα και σημερα μου εστειλαν το Tracking Number. δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι οταν το αγορασα δεν ειχα κανει προφιλ στο vickmall εκανα μετα την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...