Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, lactate είπε

Πόσο συχνά τρέχουμε την εβδομάδα; Βασικά να χάσω βάρος θέλω, κάνω βάρος και το σπρώχνω και με τρέξιμο (πήγαινα crossfit αλλά τώρα ξέρετε με τον ιο). Τρέχω 45 λεπτά (7,5 χλμ απόσταση). Είναι καλή η διάρκεια; Έτρεξα χτες και προχτές, να τρέξω και σήμερα ή είναι υπερβολή; 

3-4 εβδομάδες ίσως είναι καλύτερα για αρχή θεωρώ.

Εσύ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

3-4 εβδομάδες ίσως είναι καλύτερα για αρχή θεωρώ.

Εσύ ξέρεις το σώμα σου καλύτερα όμως.

"αρχή" δε το λες γιατί τρέχω χρόνια, το είχα σταματήσει για 8-9 μήνες τους οποίους έκανα προπονήσεις 4-5 φορές την εβδομάδα crossfit. Απλά σκέφτομαι ότι αυτές τις μέρες δεν κουνιέμαι καθόλου οπότείσως αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δε νομίζω ότι μπορεί να σου πει κάποιος τότε. Αν είσαι σε φόρμα φαντάζομαι και το καθημερινό δεν αποτελεί πρόβλημα. Το σώμα σου θα σου το πει αυτό καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις στην αγορά ρολογιού. Τα είδα όλα και τελικά κατέληξα και πήρα το garmin fenix 6x pro. Ανέβηκα αρκετά στο μπάτζετ αλλά πιστεύω πως άξιζε η αγορά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις στην αγορά ρολογιού. Τα είδα όλα και τελικά κατέληξα και πήρα το garmin fenix 6x pro. Ανέβηκα αρκετά στο μπάτζετ αλλά πιστεύω πως άξιζε η αγορά. 

Αξίζει και με το παραπάνω. Δεν θα το μετανοιώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι τσαντακι μεσης να προτιμήσω?
Κατι που να δεχετε παγουρι η να παρω κατι που δεχετε το παγουρι που διπλωνει και μαζεύει?

Εχω την εντυπωση πως το πρωτο δεν θα ειναι τοσο βολικο....
Ακουω γνωμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
58 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Τι τσαντακι μεσης να προτιμήσω?
Κατι που να δεχετε παγουρι η να παρω κατι που δεχετε το παγουρι που διπλωνει και μαζεύει?

Εχω την εντυπωση πως το πρωτο δεν θα ειναι τοσο βολικο....
Ακουω γνωμες.

παρε κατι τετοιο. Τα αλλα με τα μεγαλα μπουκαλια ειναι λιγοτερο σταθερα

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spect~ είπε

παρε κατι τετοιο. Τα αλλα με τα μεγαλα μπουκαλια ειναι λιγοτερο σταθερα

spacer.png

Εχεις να μου προτείνεις καποια?
Εγω εβλεπα αυτη αλλα εχει τσιμπημένη τιμη
https://www.skroutz.gr/s/11062060/Salomon-Agile-500-394064.html
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Εχεις να μου προτείνεις καποια?
Εγω εβλεπα αυτη αλλα εχει τσιμπημένη τιμη
https://www.skroutz.gr/s/11062060/Salomon-Agile-500-394064.html
 

Αναφορά σε κείμενο

 

Οχι δεν εχω να προτεινω καποιο συγκεκριμενο γιατι δεν εχω χρησιμοποιήσει εδω και 5 χρονια αλλα γενικα θεωρω οτι ειναι καλυτερο να εχει μικρα μπουκαλακια και πολλα απο ενα μεγαλο. Δηλαδη ενα με 4 μπουκαλακια και αναλογα την αποσταση παιρνεις οσα χρεαιζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Spect~ είπε

Οχι δεν εχω να προτεινω καποιο συγκεκριμενο γιατι δεν εχω χρησιμοποιήσει εδω και 5 χρονια αλλα γενικα θεωρω οτι ειναι καλυτερο να εχει μικρα μπουκαλακια και πολλα απο ενα μεγαλο. Δηλαδη ενα με 4 μπουκαλακια και αναλογα την αποσταση παιρνεις οσα χρεαιζεσαι

Δεν χρησιμοποιεις καθολου ζωνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, εάν ξέρει κάποιος...προχθες σε ματσάκι μπάσκετ πήρα δύο αγκωνιές στο στήθος (και στο ίδιο σημείο αριστερά). Ο πόνος μειώθηκε και σήμερα με λίγη γυμναστική σπίτι επανήλθε καλά. Η βολταρέν κάνει δουλειά, ξέρετε όμως βάζω κρύο ζεστό επίθεμα για να το βοηθήσω; Επειδή έχουν περάσει δυο μέρες έλεγα να βαλω ζεστό, να πάρω όμως και καμιά άλλη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
49 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Δεν χρησιμοποιεις καθολου ζωνη?

Όχι γιατί δεν τρέχω τόσο συχνά και μεγάλες αποστάσεις. Και γενικά ζώνη είχα μόνο όταν πήγαινα βουνό. Στο δρόμο ακόμη και στα 15 που έκανα συχνά δεν έπινα καθόλου νερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Rpanagos είπε

Τι τσαντακι μεσης να προτιμήσω?
Κατι που να δεχετε παγουρι η να παρω κατι που δεχετε το παγουρι που διπλωνει και μαζεύει?

Εχω την εντυπωση πως το πρωτο δεν θα ειναι τοσο βολικο....
Ακουω γνωμες.

https://www.decathlon.com.gr/gr_en/flask-holder-belt-running-250-ml-race-number-en-s323870.html?___SID=U

https://www.decathlon.com.gr/gr_en/bottle-holder-running-belt-150ml-race-number-en-s323835.html?___SID=U

ιδια τιμη, το ενα ειναι με πλαστικα μπουκαλακια, το αλλο με παγουρακι σιλικονης που μαζευει. Οτι σε βολευει. Εγω προτιμω με τα πλαστικα μπουκαλακια. Ειχα παρει ενα απο τα intersport στα 15ε αλλα σκιστηκε γρηγορα το λαστιχο που συγκρατει τα μπουκαλακια στην θηλη τους για αυτο και δεν το συστηνω. Αντιθετα του δεκαθλον ειναι πολυ πιο ποιοτικα.

Επεξ/σία από Jorvik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Jorvik είπε

https://www.decathlon.com.gr/gr_en/flask-holder-belt-running-250-ml-race-number-en-s323870.html?___SID=U

https://www.decathlon.com.gr/gr_en/bottle-holder-running-belt-150ml-race-number-en-s323835.html?___SID=U

ιδια τιμη, το ενα ειναι με πλαστικα μπουκαλακια, το αλλο με παγουρακι σιλικονης που μαζευει. Οτι σε βολευει. Εγω προτιμω με τα πλαστικα μπουκαλακια. Ειχα παρει ενα απο τα intersport στα 15ε αλλα σκιστηκε γρηγορα το λαστιχο που συγκρατει τα μπουκαλακια στην θηλη τους για αυτο και δεν το συστηνω. Αντιθετα του δεκαθλον ειναι πολυ πιο ποιοτικα.

Ωραιο το δευτερο με τα 2 μπουκαλακια!
Κατσε να δω τι αλλο εχει το site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...