Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μέχρι τώρα οχι. Αν εξαιρεσεις το 21 που έγιναν και άλλοι μαραθώνιοι λόγο covid μαζι , κανένας δεν μπορούσε να τα βάλει με της Αθήνας λόγο κλασικής. Ολοι θέλουν να τρέξουν στην κλασική οπότε οι άλλοι μαζεύονται 5 μαραθώνιοι σε ένα μήνα (Μαρτιο) .

Τώρα που ο ΣΕΓΑΣ θεωρεί οτι είναι μεγάλος μαραθώνιος και έκοψε τα φτηνά πακέτα, μπορεί να σκεφτει κάνεις να διοργανώσει αγώνα απέναντι του.
Ακόμα δε ξέρουμε τα πακέτα που θα δώσει στους συλλόγους δρομέων. Δεν νομίζω να είναι όπως παλιά στα 10 ευρώ. Κανα  25ρι πιστεύω.

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, smpt είπε

μέχρι τώρα οχι. Αν εξαιρεσεις το 21 που έγιναν και άλλοι μαραθώνιοι λόγο covid μαζι , κανένας δεν μπορούσε να τα βάλει με της Αθήνας λόγο κλασικής. Ολοι θέλουν να τρέξουν στην κλασική οπότε οι άλλοι μαζεύονται 5 μαραθώνιοι σε ένα μήνα (Μαρτιο) .

Τώρα που ο ΣΕΓΑΣ θεωρεί οτι είναι μεγάλος μαραθώνιος και έκοψε τα φτηνά πακέτα, μπορεί να σκεφτει κάνεις να διοργανώσει αγώνα απέναντι του.
Ακόμα δε ξέρουμε τα πακέτα που θα δώσει στους συλλόγους δρομέων. Δεν νομίζω να είναι όπως παλιά στα 10 ευρώ. Κανα  25ρι πιστεύω.

Όπου παλιά, δεν είναι τόσο παλιά όσο ακούγεται, εγώ το 2017 και το 2018 έτρεξα με συμμετοχές των 10€, μέσω συλλόγων δρομέων (χωρίς να είμαι μέλος τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Locke_John είπε

Εννοείται πως το γνωρίζω αυτό το λινκ, ευχαριστώ πολύ πάντως.

Υγ. Ερώτηση, νομίζω σχετικά εύκολη:

Υπάρχουν φέτος, εντός Ελλάδος άλλοι αγώνες μαραθώνιοι, εκτός της κλασικής διαδρομής της Αθήνας το Νοέμβριο; 

Λόγω υψηλού πλέον κόστους του, λέω να τον σνομπάρω πλέον, έχοντας τερματίσει ήδη 2 φορές.

Έχουν, ήδη, γίνει οι 5 ανοιξιάτικοι [Απρίλιο - Μάιο] (Θεσσαλονίκη, Ναύπλιο, Μεσσήνη, Ρόδος, Χανιά) και μένει ο 6ος, της Αθήνας.

Αυτούς έχουμε στην Ελλάδα και σε αυτές τις ημερομηνίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 ώρες πριν, Locke_John είπε

Εννοείται πως το γνωρίζω αυτό το λινκ, ευχαριστώ πολύ πάντως.

Υγ. Ερώτηση, νομίζω σχετικά εύκολη:

Υπάρχουν φέτος, εντός Ελλάδος άλλοι αγώνες μαραθώνιοι, εκτός της κλασικής διαδρομής της Αθήνας το Νοέμβριο; 

Λόγω υψηλού πλέον κόστους του, λέω να τον σνομπάρω πλέον, έχοντας τερματίσει ήδη 2 φορές.

Αφου δεν θες να πληρωνεις και δεν εισαι για βαθρο γιατι κυνηγας τους αγωνες και δεν βγαινεις απλα να τρεξεις μονος σου;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει κάτι διαφορετικό στους αγώνες.
Θες η παρέα, θες ο συναγωνισμός, υπάρχει κάτι.

Υπάρχουν και αγώνες με μικρο αντίτιμο ακόμα και δωρεάν.
πχ http://www.runningnews.gr/item.php?id=51732

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spysif είπε

Έχουν, ήδη, γίνει οι 5 ανοιξιάτικοι [Απρίλιο - Μάιο] (Θεσσαλονίκη, Ναύπλιο, Μεσσήνη, Ρόδος, Χανιά) και μένει ο 6ος, της Αθήνας.

Αυτούς έχουμε στην Ελλάδα και σε αυτές τις ημερομηνίες.

και πάνω που λέγαμε οτι δεν έχει άλλο μαραθώνιο το φθινόπωρο

http://www.runningnews.gr/item.php?id=52175

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, smpt είπε

και πάνω που λέγαμε οτι δεν έχει άλλο μαραθώνιο το φθινόπωρο

http://www.runningnews.gr/item.php?id=52175

Καλώς και την Λάρισα! 4 μήνες προετοιμασία για να τρέξεις σε μαραθωνίο που διεξάγεται για πρώτη φορα; Προσωπικά το βρίσκω αρκετά "ριψοκίνδυνο".. Επίσης έχω την αίσθηση πως καθυστέρησαν να το ανακοινώσουν. Δεδομένου πως ο ΑΜΑ είναι Νοέμβριο , λίγοι είναι αυτοί που θα βάλουν το μαραθώνιο στο καλεντάρι τους.. Για 10 ή ημί, είναι μια χαρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ελεύθερα, για τον covid.
Αν εννοείς γιατρούς, σχεδόν παντού δεν θέλει χαρτιά. Αν πληρώνεις για να μπεις, μπορεί να θελουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, smpt είπε

ελεύθερα, για τον covid.
Αν εννοείς γιατρούς, σχεδόν παντού δεν θέλει χαρτιά. Αν πληρώνεις για να μπεις, μπορεί να θελουν 

να πληρωσεις για να μπεις σε γηπεδο?

δεν συμπληρωνεις καπου τα στοιχεια σου για να μπεις ή να δεχονται αλλο ωραριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ΟΑΚΑ για παράδειγμα έχει/είχε 15 ευρώ το μήνα.
Σε όλα όσα έχω πάει τον τελευταίο μήνα (Αγ. Παρασκευή, χολαργος), δεν ζητάνε τα στοιχεία σου. Κάπου αλλού μπορεί να τα ζητάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smpt είπε

στο ΟΑΚΑ για παράδειγμα έχει/είχε 15 ευρώ το μήνα.
Σε όλα όσα έχω πάει τον τελευταίο μήνα (Αγ. Παρασκευή, χολαργος), δεν ζητάνε τα στοιχεία σου. Κάπου αλλού μπορεί να τα ζητάνε

και επιτρέπεται να πληρώνεις ή να δίνεις προσωπικά στοιχεία σε χώρο που ανήκει δημοσίως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, jimis98 είπε

για να παει καποιος σε γηπεδο να να αθληθει,τι χαρτια θελει ή πας ελευθερα τωρα?

Εξαρτάται που μένεις, αν υπάρχει ωράριο για συλλόγους κτλ και τηρείται. Γενικότερα δεν θέλει τίποτα ούτε χαρτιά ούτε ωράριο πας όποτε θέλεις απλά μπορεί να τρέχεις σε συγκεκριμένη διαδρομή.

Τώρα υπάρχουν και περιπτώσεις όπως στην πόλη μου που πας όποτε θέλεις όπως θέλεις. Άμα θες παρκάρεις και το τρακτέρ στο γρασίδι και όταν τελειώσεις το καβαλάς και φεύγεις. Τέτοια παιδεία έχουμε εμείς οι βόρειοι. Άσε που θα μας φάνε και τα φίδια σε λίγο καιρό από τα χόρτα που έχει στον περιβάλλοντα χώρο.

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας , θα ήθελα να ρωτήσω εάν τώρα με τις χοντρές ζεστές υπάρχει κάποιο αντίστοιχο ρούχο όπως πχ τα ισοθερμικα που φοράμε το χειμώνα να διατηρεί δροσερό το σώμα ώστε να συνεχίζει την άσκηση. 

Thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...