Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε ναι αν τρεχεις με ζακετα λογικο, για αυτο υπαρχουν τα τεχνικα μπλουζακια

Τι μπλουζάκια είναι αυτά? Είπα να ξεκινήσω με κοντομανικο αλλά δεν απίστευτο κρύο. Ωραία αίσθηση το ζεστό τσάι μετά το τρέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Τι μπλουζάκια είναι αυτά? Είπα να ξεκινήσω με κοντομανικο αλλά δεν απίστευτο κρύο. Ωραία αίσθηση το ζεστό τσάι μετά το τρέξιμο.

Μολις βρηκα αυτη τη σελιδα τσεκαρε τη

http://www.runnersworld.com/what-to-wear

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξιμο σήμερα Αρετσού με θερμοκρασία κοντά στο 0..

 

Κάτω: Σορτσάκι και από πάνω φόρμα(φοράω 2 γιατί έχω και πρόβλημα με τον λαγονοψοϊτη και έτσι κρατιέται και ζεστός)

Πάνω: Κοντομάνικο-ζακέτα-αντιανεμικό

Σκουφί

(θα φορούσα και γάντια αν είχα μάλλινα λεπτά)

 

Πρώτη φορά που φοράω 3 πράγματα επάνω - συνήθως μόνο κοντομάνικο και αντιανεμικό είναι αρκετά..

 

Με καλό ντύσιμο θα απολαύσετε το τρέξιμο ακόμα και στο κρύο..Ο μεγαλύτερος εχθρός είναι ο αέρας και η δυνατή βροχή..

Επίσης κανόνας, εαν είστε άρρωστος και έχετε σημάδια από το κεφάλι και κάτω(πόνος στήθους, καρδίας,κοιλιά,κτλ) ΜΗΝ πάτε για τρέξιμο..Εαν τα συμπτώματα περιορίζονται στο κεφάλι(πονοκέφαλος, πυρετός εως 38,βουλωμένη μύτη, βήχας) μπορείτε να βγείτε εαν είστε καλά ντυμένοι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνω σε λίγο για ένα 5άρι..

Με ένα ισοθερμικό και μια dryfit μακρυμάνικη από πάνω. Αν επιζήσω θα στείλω. Η θερμοκρασία εδώ πλησιάζει τους 0.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα που εισαι; ζεις; :P

 

εγω στο κρυο nikepro κατασαρκα που λενε κι απο πανω πεταω κανα δυο μπλουζες, οχι χοντρες ιδιαιτερα βεβαια κι

αν κανει και ψοφο, οπως παραμονη πρωτοχρονιας π.χ. που πηγα δεν βγαζω το μπουφανι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν και Θέλω να βγω το χιόνι κάνει δύσκολο ακόμη και το περπάτημα. Το κρύο το χω με τα ρούχα που έχω

 

Μα γιατί το λες αυτό; Μια χαρά τρέχεις και στο χιόνι.

 

Μετά το 1:15

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα που εισαι; ζεις; :P

 

εγω στο κρυο nikepro κατασαρκα που λενε κι απο πανω πεταω κανα δυο μπλουζες, οχι χοντρες ιδιαιτερα βεβαια κι

αν κανει και ψοφο, οπως παραμονη πρωτοχρονιας π.χ. που πηγα δεν βγαζω το μπουφανι

Ζώ χαχα! Ένα 5ράκι σε 25´. Σε μια φάση άρχισε να χιονίζει κιόλας και ήταν καύλα!

Βέβαια έγινε λάθος επιλογή στα ρούχα, καθώς έβαλα από πάνω ένα λεπτό αδιάβροχο μπουφάν με αποτέλεσμα να κλείσει όλο τον ιδρώτα μέσα. Ε και έγινα παπί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα που λένε ότι στο κρύο τρέχεις με αντιανεμικό. Αυτό δεν σε κάνει επίσης να ιδρώνεις; Μαλακία μου φαίνεται. Και τα ισοθερμικά επίσης, γιατί να φορέσεις κάτι που θα σε υπερθερμάνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ πως τρεχεις/τι προτεινεις; οκ, αν ζεσταινεσαι τοσο πολυ το δενεις στην μεση, εγω ετσι κανω

ουτως ή αλλως δεν θα ιδρωσεις; δεν γλιτωνουμε τον ιδρωτα, αν δεν θες ιδρωτα πηγαινε περπατημα :P

 

τωρα με την βροχη εγω εχω αλλη απορια, το πολυεστερικο σκουφι μου να ειναι αδιαβροχο αραγε; για να δουμε ... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα στο κρυο και στον αερα ειναι να εχεις αρκετα αλλα λεπτα στρωματα επανω σου .. Καλυτερα 2 μπλουζες και μπουφαν αλλα λεπτα ολα παρα 1 χοντρη μπλουζα κ ενα μπουφαν .. Οσο πιο πολλα στρωματα - και λεπτα - τοσο περιοριζεται η εισοδος του ψυχους μεσα μας ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξιμο σήμερα Αρετσού με θερμοκρασία κοντά στο 0..

 

Κάτω: Σορτσάκι και από πάνω φόρμα(φοράω 2 γιατί έχω και πρόβλημα με τον λαγονοψοϊτη και έτσι κρατιέται και ζεστός)

Πάνω: Κοντομάνικο-ζακέτα-αντιανεμικό

Σκουφί

(θα φορούσα και γάντια αν είχα μάλλινα λεπτά)

 

Πρώτη φορά που φοράω 3 πράγματα επάνω - συνήθως μόνο κοντομάνικο και αντιανεμικό είναι αρκετά..

 

Με καλό ντύσιμο θα απολαύσετε το τρέξιμο ακόμα και στο κρύο..Ο μεγαλύτερος εχθρός είναι ο αέρας και η δυνατή βροχή..

Επίσης κανόνας, εαν είστε άρρωστος και έχετε σημάδια από το κεφάλι και κάτω(πόνος στήθους, καρδίας,κοιλιά,κτλ) ΜΗΝ πάτε για τρέξιμο..Εαν τα συμπτώματα περιορίζονται στο κεφάλι(πονοκέφαλος, πυρετός εως 38,βουλωμένη μύτη, βήχας) μπορείτε να βγείτε εαν είστε καλά ντυμένοι..

Αδερφέ 2 χρόνια και 3 μήνες με ταλαιπωρεί ο ρημαδοψωίτης,μου τραβάει και τη μέση έχω αγανακτήσει.

Διατάσεις στην αρχή, ξεκίνησα και ενδυνάμωση (4κέφαλοι,2κέφαλοι,κοιλιακοί,ραχιαίοι,γέφυρες,σανίδες),μιά τραβάει στο λαγώνιο μιά στο προσαγωγό όλο αλλάζει περιοχή και στη θέση οδήγησης με ενοχλεί.

Τρέχω αλλά όχι αγωνιστικά,προσέχω να μη πάω πιό γρήγορα από 6:00 min στο km.

Πάγο μετά τη προπόνηση και ρεύματα Tens.

 

Για μπλουζάκια που λέτε και αδιάβροχα-αντιανεμικά φέρνει καλά και φθηνά ρούχα το Lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω με μπλουζάκι και λεπτό μπουφάν (μπορεί και λεπτό φλης) και στην πορεία το δένω στη μέση. Ο λόγος είναι ότι έχω διαδρομή από και προς το μέρος που τρέχω, δε μπορώ να είμαι με το λεπτό μπλουζάκι από το σπίτι.

Το αντιανεμικό απλά μου δίνει την εντύπωση ότι δεν αφήνει το σώμα να αναπνέει και γι αυτό δε ξέρω ποσο κατάλληλο είναι για τρέξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...