Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για προπαραγγελία το Xiaomi Redmi 3 με τιμή €150


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγραψες! Το κλασικό σύμπτωμα στο Android, κοιτάνε όλοι τα σπεκ και υποβαθμίζουν την εμπειρία χρήσης 

 

Η εμπειρια χρήσης σε μεγάλο βαθμό εξαρτάται απο τα specs και sorry δλδ... Δεν φτάνει μια καλη ROM. Αλλο να παιδευεσαι να φορτώσει το Soc410 και αλλο να έχεις στα χέρια σου ενα με τον X10. Αλλο να έχεις ενα της προκοπης digitizer και αλλο να έχεις ενα της κακιας της ώρας, κλπ κλπ...

 

Ο Snap616 ειναι συμπαθητικος, αλλα θα προτιμούσα εναν Mediatek 6752. Κατα τα αλλα μια χαρά ειναι το κινητό. Τα 4000mah μπαταρία δεν τα πολυπιστεύω οτι θα ανταποκριθούν στο μεγέθος τους στην πράξη. 

 

Και speaking of εμπειρια χρήσης, το να χρειάζεται να κανεις μαγικα και γιατροσοφια για να λαμβάνεις μηνυματα απο hangouts, viber, whatsapp κλπ κλπ... δεν ειναι καθολου καλό. Και αυτό δεν αφορά μονο την Xiaomi αλλα και την Meizu και αλλους που παρεμβαινουν στο android και πηδάνε την εμπειρια χρήσης.

 

Τελος, η τιμη ειναι τσιμπημένη λιγο, αλλα αναμενομενα. Μολις κάτσει στα 120-130 δολλάρια θα ειναι οτι πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως εχεις δικιο

 

HD αναλυση στις 5 ιντσες? ιδια με του iphone? να παει το πιξελιασμα συνεφο και να εχεις δωσει και 120ε?ντροπη

Φίλε μου μπες σε μια σελίδα με αυτή την ανάλυση και με full hd και έλα πάλι να τα πούμε και πρόσεξε δεν λέω ότι είναι χάλια ή κακό το κινητό, κάθε άλλο αλλά σύγκριση με κινητά των 500 και ευρώ είναι τουλάχιστον άκυρη, αυτό λέω

Βy the way το iphone 5 του 2012 στις 4 ίντσες έχει (~326 ppi pixel density) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μπες σε μια σελίδα με αυτή την ανάλυση και με full hd και έλα πάλι να τα πούμε και πρόσεξε δεν λέω ότι είναι χάλια ή κακό το κινητό, κάθε άλλο αλλά σύγκριση με κινητά των 500 και ευρώ είναι τουλάχιστον άκυρη, αυτό λέω

Βy the way το iphone 5 του 2012 στις 4 ίντσες έχει (~326 ppi pixel density) ;)

 

ναι και το iphone 6s του 2016 εχει επισης 720 αναλυση στις 4,7 (οκ οχι ακριβως 720 αλλα ειναι στην ιδια αναλυση απο ppi)...320 ppi με 300, δεν εχουν καμμια διαφορα

 

μη μπερδευεις το αν μπορεις να καταλαβεις διαφορα στην 720 και 1080 διπλα διπλα...κινητο 1080 στις 5'' εχω αυτη τη στιγμη σαν κυριο...αλλα θα το προτιμουσα με 720 για να ειχα οφελος, και στην αυτονομια, αλλα και στους πορους του συστηματος και της gpu...τα οφελη δηλαδη του 720 σε αυτη την αναλυση ειναι πολυ περισσοτερα απο το οτι ενα κειμενο σε μια σελιδα που δεν εχει mobile εκδοση πριν κανεις ζουμ, θα φαινεται χειροτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αρχισαν ηδη τα πρωτα Android vs iphone πικαρισματα.

 

Ψηνομαι να το παρω για Review εστω και στα 155$...αλλωστε θα φυγει ευκολα.

 

Σε 5αρα οθονη και ειδικα με την νεα τιμη μετα απο κανα μηνα (120~130$) θα ειναι no brainer επιλογη και οι δευτεροτριτοι κατασκευαστες θα πεσουν σε καταθλιψη.

 

Αυτο και το Ulephone Power το επιασαν το υποννοουμενο και τουμπανιαζουν τις μπαταριες.

 

Το κακο με τις 2500mAh 8πυρηνες συσκευες που δεν κρατανε ουτε ωρα ειχε παραγινει...

αυτή τη στιγμή το Xiaomi redmi 2 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229217.html έχει 199.ε.

Δεν νομίζω να πέσει η τιμή του. Μάλλον θα αυξηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγνώμη που αγοράζουμε ακριβά κινητά..

Παιδιά κι εγώ το έκανα το λάθος αλλά για 2 χρόνια θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο, με 3gb RAM & 32gb μνήμη το LGg3 είμαι κουτί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Παιδιά κι εγώ το έκανα το λάθος αλλά για 2 χρόνια θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο, με 3gb RAM & 32gb μνήμη το LGg3 είμαι κουτί.

 

Και πολυ καλα εκανες. ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ !!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ το έκανα το λάθος αλλά για 2 χρόνια θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο, με 3gb RAM & 32gb μνήμη το LGg3 είμαι κουτί.

Ο καθενας παιρνει οτι τον βολευει/αρεσει. Ο καθενας θα προσπαθησει να αιτιολογησει τι πιστευει θαβοντας τον αλλο. Κερδιζει ο καθενας με την επιλογη του και απλα δεν δινεις σημασια στον αλλο στο τι λεει.

 

Η μια πλευρα δεν καταλαβαινει οτι για να φτασει τοσο φθηνο το κινητο στα χερια του παιζουν διαφορα και δεν ειναι απλα η εταιρεια γαματη και οι αλλες χαζες (εκτος απο apple :P). Kαι η αλλη δεν καταλαβαινει οτι πολλα σημεια ειναι ανωτερα ποιοτικα παρολο που η τιμη ειναι χαμηλη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή τη στιγμή το Xiaomi redmi 2 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229217.html έχει 199.ε.

Δεν νομίζω να πέσει η τιμή του. Μάλλον θα αυξηθεί.

δεν νομίζω να είχε ποτέ τόσο, εγώ το πήρα 94

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μπες σε μια σελίδα με αυτή την ανάλυση και με full hd και έλα πάλι να τα πούμε και πρόσεξε δεν λέω ότι είναι χάλια ή κακό το κινητό, κάθε άλλο αλλά σύγκριση με κινητά των 500 και ευρώ είναι τουλάχιστον άκυρη, αυτό λέω

Βy the way το iphone 5 του 2012 στις 4 ίντσες έχει (~326 ppi pixel density) ;)

AΝ θες πάση θυσία full hd, που σε τόσο μικρή οθόνη μάλλον δεν προτιμάται, βγάζει και η lenovo στα ίδια χρήματα, smartphone με αντίστοιχα χαρακτηριστικά με το xiaomi, με χειρότερη αυτονομία όμως.

Πλέον υπάρχουν καλές επιλογές και κάτω από τα 200Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στη xiaomi βγάζει τα γυαλιά σε όλους τους δήθεν premium κατασκευαστες που πουλάνε με 500% κέρδη.

Ετσι δωστε καλα και φθηνα κινητα με μπαταριαρες στο κοινο :)

Και ασε τους αλλους να σκανε 800 ευρω γ να παιρνουν "μαρκες" και να εχουμε καλυτερα Χαρακτηριστικά ;)

Αυτοί είναι θύματα του marketing αδελφέ. Αστους κάποια στιγμή θα πάρουν χαμπάρι ποιοι πουλάνε φύκια και ποιοι νοιάζονται πραγματικά για τον πελάτη τους. Το λέω για τις εταιρίες που πουλάνε στα 700 συν κινητά δεν είναι μια αλλά αρκετές.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι δωστε καλα και φθηνα κινητα με μπαταριαρες στο κοινο :)

Και ασε τους αλλους να σκανε 800 ευρω γ να παιρνουν "μαρκες" και να εχουμε καλυτερα Χαρακτηριστικά ;)

Οτι ειναι πολυ καλυτερα value for money κανεις δεν αμφιβαλλει και οτι οι κινεζοι ετσι οπως πανε πιθανον να επικρατησουν στα επομενα χρονια. Αλλα οχι οτι εχουν και καλυτερα χαρακτηριστικα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...