Προς το περιεχόμενο

Ζωή χωρίς γάλα


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ημουν σημερα στον 'ΑΒ'.

Κοιταξα λιγο το κατσικισιο γαλα, απο τον 'Ολυμπο'. Δεν ηξερα οτι πουλουσαν κατσικισιο γαλα, δεν το ειχα προσεξει, συμφορουμιτης μου το ειπε εδω.

 

Πως γινεται ρε παιδια, γαλα ψυγειου, το συγκεκριμενο κατσικισιο,  να ληγει μετα απο 5 μηνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 404
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Είναι παστεριωμένο μακράς διαρκείας. Τόσο κρατάει σφραγιστό ενώ μετά το άνοιγμα το διατηρείς για 5 περίπου ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα  "χωρίς γάλα" μου θυμίζουν αυτές τις διατροφές χωρίς γλουτένη. Πολλοί την ακολουθούν αλλά κανείς δεν ξέρει γιατί.

 

περιμένω εναγωνίως και το "ζωή χωρίς λάδι" εκεί έχει να γίνει ο τρίτος παγκόσμιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτά τα  "χωρίς γάλα" μου θυμίζουν αυτές τις διατροφές χωρίς γλουτένη. Πολλοί την ακολουθούν αλλά κανείς δεν ξέρει γιατί.

 

περιμένω εναγωνίως και το "ζωή χωρίς λάδι" εκεί έχει να γίνει ο τρίτος παγκόσμιος

στην ελλαδα το γενικα προβλημα δεν ειναι τοσο η ποιοτητα οσο η ποσοτητα. Η λογικη του ελληνα ειναι το λαδι κανει καλο αρα το πολυ λαδι κανει πολυ καλο ας βαλουμε μισο λιτρο σε καθε σαλατα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μόνο σε μένα το γάλα πλέον μου φένεται ένα άγευστο λευκό πράγμα? Πιτσιρίκι δε ξέρω πόσα λίτρα έπινα, πλέον μόνο με δημητριακά... Σιχαίνομαι γιαούρτι και φέτα, το μόνο γαλακτοκομικό που τρώω είναι κασέρι.

Edit: Για κάποιο λόγο τυρόπιτα μπορώ να φάω όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μόνο σε μένα το γάλα πλέον μου φένεται ένα άγευστο λευκό πράγμα? Πιτσιρίκι δε ξέρω πόσα λίτρα έπινα, πλέον μόνο με δημητριακά... Σιχαίνομαι γιαούρτι και φέτα, το μόνο γαλακτοκομικό που τρώω είναι κασέρι.

Για το γάλα συμφωνώ, για το γιαούρτι και τη φέτα όχι όμως! Ειδικά με κάποια φαγητά τα θέλω οπωσδήποτε! Γενικά θέλω όλα τα γαλακτοκομικά εκτός από το γάλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μόνο σε μένα το γάλα πλέον μου φένεται ένα άγευστο λευκό πράγμα? 

 

 

Έχεις δίκιο, είναι σαν νερό πλέον. Ειδικά παγωμένο, πασχίζω να καταλάβω τι είναι.

 

Όμως, δοκίμασα ένα ακριβούτσικο γάλα από μικρό παραγωγό και θυμήθηκα πως είναι πραγματικά το γάλα στη γεύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει τρομερή εντύπωση πάντως πόσους φανατικούς του γάλατος έχουμε :P

Να μου λέγατε για καφέ? Ναι, αλλά γάλα?

Στον καφέ δεν υπάρχει διχογνωμία ρε συ, 100% υπέρ θα βγει! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το γαϊδουρίσιο γάλα μια στο τόσο πίνω και μπορώ να πω δεν κακό στην γεύση. Για όσους δεν το μπορούν το γάλα γενικά λόγω γεύσης πάντως, με μια κουταλιά hemo είναι λουκούμι

 

Που το βρισκεις? Ειναι φρεσκο(διαρκεια λιγων ημερων)? Εχει σε light?

 

Το χεμο αν δεν εισαι πιτσιρικι καλο ειναι να αποφευγεται.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση πάντως πόσους φανατικούς του γάλατος έχουμε :P

 

 

Καλυτερα να πινουν γαλα, παρα κοκακολα και ουισκι:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...