Προς το περιεχόμενο

Ζωή χωρίς γάλα


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις διανοητικό πρόβλημα φίλε ή πρόβλημα συμπεριφοράς ;

Σου λέω ότι δε γνώριζα,όχι ότι λές μαλακίες ,απλά πράγματα.

 

Απλη ερωτηση σου κανω κι εσυ βριζεις.

Μαλλον ο νορμαλ διαλογος δεν ειναι το φόρτε σου :mellow:

Αυτος ειναι ο κινδυνος οταν απαντας σε καποιον αγνωστο, δε ξερεις τι αντιδραση θα βγαλει στην ανταπαντηση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 404
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι βρε φιλε δεν ειρωνευομαι, λες οτι δεν ειχες ξανακουσει για αποστειρωμενο γαλα και ρωτας αν εχει διαφορά με το παστεριωμενο.

Αρα τα χαρτινα και τα σιδερενια τα ειχες το ιδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηταν χρησιμο παντως να γινει μια καταξη των διαφορων ειδων γαλακτος, ως προς την χρησιμοτητα/ωφελιμοτητα για τον ανθρωπινο οργανισμο.

 

Μεχρι τοτε ομως, εγω να ρωτησω: δηλαδη το γαλα σε μεταλλικη κονσερβα, ειναι το χειροτερο γαλα;

Το γαλα-σκονη ποσο 'χαλια' θεωρειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε οι περισσοτεροι ελληνες θα πανε απο σεντονοστραγγαλισμα,

 

Να προσέχω δηλαδή μην σκοτώσω κανέναν άνθρωπο....

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα τα χαρτινα και τα σιδερενια τα ειχες το ιδιο?

Όχι δεν τα είχα για ίδια,απλώς δεν είχα ποτέ κάτσει να διαβάσω την ετικέτα από το εβαπορέ,τώρα λόγω της συζήτησης την διάβασα και το είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες το γαλα καρυδας που κυκλοφορει στη χαρτινη συσκευσια? Διαβασες τα συστατικα? Πιο πολυ ειναι οι ουσιες που εχει, παρα γαλα.

 

Φιλε μαλλον εχουμε τηλεπαθεια! κι εγω προσφατα πηρα απο το Σκλαβενιτη για πρωτη φορα Κατικι σε μια συσκευασια γιαυρτιου. Δε συνηθιζω λιωμενο τυρι  αλλα το πηρα γιατι εγραφε λιγα λιπαρα και ελαχιστο αλατι. Γυρω στα 1,6€

Η γευση παντως μου φανηκε καπως ξινη.

 

 

Αλλο το παστεριωμενο, αλλο το αποστειρωμενο. Σοβαρα νομιζες οτι και τα δυο ειναι το ιδιο?

 

 

Τοτε οι περισσοτεροι ελληνες θα πανε απο σεντονοστραγγαλισμα, γιατι ειναι ρέκορντμεν στη καταναλωση τυριου :)

Ξινό δεν θα το έλεγα!! Καλό ηταν

Παιρνω ενα χωρις ζαχαρη και χωρις γλουτένη οου εχει και βθταμινη b12 και d !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ναι καλά το ιντερνετ που μας κάνει να ενημερώνει για την παγκόσμια συνομωσία των γαλακτοκομικών πολυεθνικών εταιρειών.

 

Εχετε παρατηρήσει ότι όλα τα λογότυπα των εταιρειών αυτών εμπεριέχουν τρίγωνο ή κύκλο, δηλαδή τα απόκρυφα σύμβολα της μασωνίας; Τυχαίο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου οι περισσότεροι τα ίδια λένε .υπάρχει και ολόκληρο βίντεο για όποιον θέλει να δει (στοιχειά έρευνες κτλ).

Τώρα γιατί  κάποιοι τα έχουν βαλει με το (βιομηχανικό )γάλα θα ήθελα να ακούσω έναν κάλο λόγο.

εγώ πιστεύω το 20% από αυτά που ακούω,και έχω κόψει το γάλα εδώ και 5 χρόνια.

δεν μπορείς να τα κόψεις όλα ,άλλα εάν κάτι δεν σου λείπει όταν το κόβεις...είναι ακόμη καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη φύση το γάλα καταναλώνεται από μητέρα, είτε άνθρωπο είτε αγελάδα, μέχρι τον απογαλακτισμό. Επίσης στη φύση το παιδί καταναλώνει μόνο το γάλα του είδους του—αλλά αμφότεροι αυτοί οι φυσικοί κανόνες παραβιάζονται από τους ανθρώπους. Αντικειμενικά η ανθρώπινη κατανάλωση γάλακτος άλλου είδους μετά τον απογαλακτισμό του ανθρώπου είναι αφύσικη.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης στη φύση το παιδί καταναλώνει μόνο το γάλα του είδους του

"New mother Cleopatra feeds Clyopa. The dog has mothered the tiger cubs since their mother abandoned them"

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2169439/Its-dogs-life-Abandoned-baby-tigers-mothered-welcoming-pooch.html

Checkmate.

 

Επισης θυμηθηκα μια αντιστοιχη τιτανια παρελθουσα δηλωση:

 

Έχετε δει κανένα ζώο στην φύση να κηνηγαει ένα άλλο για να του αρμέξει το γαλα? Μόνο ο άνθρωπος το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...