Προς το περιεχόμενο

MLS εγγύηση 2χρόνια σε τίποτα. Εξυπηρέτηση μηδέν.


enjoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πλέον έχουν καταντήσει κουραστική στην mls
καθημερινά στο forum τόσα θέματα για αυτές τις μπακατέλες και ο κόσμος τα αγοράζει σαν τρελός
πέρασα μια βόλτα από mediamarkt στις 200 συσκευές πλέον τα 180 είναι MLS πόσα πια !!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 μήνες μετά...

Πριν περίπου 3 μήνες αγόρασα το MLS MAGIC 11.6 

μετά από λίγο καιρό ανακάλυψα ότι η μία θύρα USB είχε στρεβλώσει το 2 πηνίο  απο τα 4

που διαθέτει. 

Το πήγα σαφώς λίγο καθυστερημένα διότι δεν είχα χρησιμοποιήσει μέχρι τότε εκείνη την φορά την συγκεκριμένη θύρα. 

Η απάντηση της ΜΛΣ είναι για επισκευή θέλει 45ευρο λόγο κακής χρήσης και ότι γιατί δεν το πήγα νωρίτερα.. (μην ξεχνάμε ότι έχει εγγύηση 1 έτος και ότι δεν είμαι υπεύθυνος να εξετάζω την συσκευή για τυχόν αστοχίες υλικού) 

 

Η κακή χρήση ήταν στο να τοποθετήσω μία συσκευή αποθήκευσης USB στην θύρα,

αμέσως κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά διότι δεν έμπαινε όλο το stick μέσα με αποτέλεσμα να το αφαιρέσω και να δω ότι ήταν στρεβλωμένο το πηνίο 

 

Ουδέποτε δεν πήρα μία απάντηση στο πως θα μπορούσα να το στραβώσω με ένα USB το οποίο χρησιμοποιείτε και στο λαπτοπ χωρίς βέβαια να δημιουργήσει κάποια φθορά..

 

Τα καλά και τα ωραία  της ελληνικής εταιρείας ΜΛΣ..

 

Η εγγύηση είναι ένα ωραίο ψέμα 

 

Ο τεχνικός είναι από το ΑΠΘ οικονομικών (την ίδια απορία έχω και εγώ.... ΠΩΣ είναι τεχνικός??? δεν το λέω τυχαία το μελέτησα και έχω κάνει την σχετική έρευνα)

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγοντας δεν απορείς.. Τι εννοείς?

Λες να πήρα κατσαβίδι και να το σκάλιζα να δω την αντοχή του?

και εφόσον δεν απορείς τότε θα μπορείς να μου το  λύσεις τεκμηριωμένα .

Πως γίνεται να στραβώσει το 1 από τα 4 λαμάκια  και ειδικά όταν είναι και μεσαίο με την χρήση USB

 

Πραγματικά Dante πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα περιεργο μου φαινεται,αλλα ειναι προφανες οτι δε θα στο καλυπταν.Οποιαδηποτε εταιρεια δε θα στο καλυπτε οχι μονο η mls.

Μπορει να το ακουμπησες καπου και να χωθηκε κατι εκει,για πολλα μπορει να μη βρισκουμε εξηγησεις αλλα καπως γινονται.

Εγω μητρικη πηρα ,μια που τη πηρα και μια που εβαλα πανω επεξεργαστη και καπως στραβωσαν πιν.Ποτε δε καταλαβα πως εγινε,αλλα τι να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dante  κανένας τεχνικός δεν μου έχει απαντήσει το πως μπορεί να γίνει τέτοια στρέβλωση στο λαμάκι.

Στο δικό σου θέμα παίζουν αρκετα πηνία στην CPU μην το θέτεις σαν παράδειγμα..(δεν υπάρχει περιορισμός όπως σε μια θύρα USB,  και ξέρεις τι εννοώ)

όλοι μας έχουμε κάποια συσκευή USB (άπειρες) και την χρησιμοποιηούμαι καθημερινά και ίσως σε πολλές συσκευές.

δεν γίνετε πίστεψε με να στραβωσει με τέτοιο τρόπο το λαμάκι μόνο αν υπάρχει αστοχία υλικού ή αν κάποιος το πειράξει με δόλο.

Δεν νομίζω όμως να δώσει 400 ευρο για μια συσκευή και να έχει τέτοιο δόλο εκτός αν χρήζει άλλον παραμέτρων όπως να θέλει γιατρό.

 

Δυστυχώς οι απαντήσεις που έχω λάβει έως τώρα απο την ΜΛΣ είναι η αρχική μου διάγνωση ως προς το προϊόν τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω πως θα αποδειξεις στον αλλο οτι την ζημια αυτη δεν την προκαλεσες εσυ? Αν ηταν ετσι το tablet απο τοτε που το ειχες παρει το καταλαβαινω αλλα σε βαθος χρονου δυσκολο εως απιθανο να βγαλεις ακρη,και σε αυτο δεν ειναι η MLS ή μονο για Ελλαδα. Και στο εξωτερικο να ησουν ή αλλης εταιρειας τεχνικος τα ιδια θα σου ελεγε.

 

Αν πχ ειχε σταματησει να λειτουργει η usb θυρα να το καταλαβω. Αλλα για σπασμενη δυστηχως δυσκολα τα πραγματα.

 

Ισως φταιει σε αυτο η κακη ποιοτητα κατασκευης της συσκευης τι να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά Fulgore δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα.

Όπως πολύ σωστά η κακή ποιότητα κατασκευής..

Όλα στην Κίνα γίνονται αλλά και πάλι  παίζουν ποιότητες και ποιότητες.

 

Το μόνο που έχω να κάνω είναι να μην κάνω το λάθος να αγοράσω ΜΛΣ κ εγώ και οι γύρω μου.

 

Η μόνη διαφορά είναι όταν ο Χ κάποιος έχει εξειδίκευση στο τομέα του έχει απαντήσεις σιροπιαστές και όχι υποθέσεις.

 

Σαφώς καμία εταιρεία της πλάκας δεν θα μας πει ότι υπάρχει αστοχία υλικού αλλά να μην συγκρίνουμε σοβαρές εταιρείες με απατεώνες.

 

Απλά ΛΥΠΑΜΑΙ γιατί δεν πάμε έτσι μπροστά... φταίω γιατί αποφάσισα να στηρίξω Ελλάδα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φταίω γιατί αποφάσισα να στηρίξω Ελλάδα 

 

σε τι στήριξες Ελλάδα;

Αγοράζοντας τάμπλετ από την Κίνα,με υλικά από την Αφρική ,που ήρθε με πετρέλαιο από Αραβία,και τα κέρδη της εταιρίας πάνε σε τράπεζα στην Ελβετία;

Το πρόβλημα είναι που πιστεύεις πως στήριξες Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dante  κανένας τεχνικός δεν μου έχει απαντήσει το πως μπορεί να γίνει τέτοια στρέβλωση στο λαμάκι.

Να σου απαντησει το πως εγινε,γιατι?που να ξερει ο ανθρωπος πως εγινε?

Και δε τον ενδιαφερει στη τελικη.

Ειναι μια ζημια που δε γινεται μονη της,αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Και να τους το πηγαινες καμια βδομαδα αφου το πηρες και να πεις οτι το προσεξες,παει στο καλο.

Αλλα 3 μηνες μετα,δεν υπηρχε περιπτωση να το δεχθουν.Και καμια εταιρεια δε θα το δεχοταν παρα μονο απο καλη θεληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ΛΥΠΑΜΑΙ γιατί δεν πάμε έτσι μπροστά... φταίω γιατί αποφάσισα να στηρίξω Ελλάδα 

Οπως σωστα αναφερθηκε τα mls ειναι τοσο Ελληνικα οσο ειναι τα turbo X ή τα Zer.

 

Δηλαδη δεν παραγονται σε καποιο εργοστασιο στην Ελλαδα αλλα ειναι κινεζιες που ερχονται απ εξω και απλα η εταιρεια τους κολλαει πανω το ονομα της.

 

Δεν παιρνω το μερος της Mls με τα παραπανω απλα αναφερω δυστηχως πως ειναι τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στηρίζω Ελλάδα μάλλον θα εννοεί ο φίλος για τους εργαζόμενους σε αυτή την εταιρία.Και εγώ το ίδιο είχα σκεφτεί όταν αποφάσισα να πάρω τούβλο-χ.Τα καταστήματα που δουλεύουν Έλληνες εργαζόμενοι.

Την υποδοχή usb κανείς δεν την καλύπτει,γιατί την χρησιμοποιούμε για φόρτιση.Εμένα ένα tablet zte που έχανε την κάρτα sim μου το αντικαταστήσανε 2 φορές.Την υποδοχή usb που την χάλασε ο μικρός μου βάζοντας στραβά το καλώδιο όμως,μου την χρεώσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την υποδοχή usb που την χάλασε ο μικρός μου βάζοντας στραβά το καλώδιο όμως,μου την χρεώσανε.

Διαβασε τι καλυπτει η εγγυηση γενικα στα προιοντα τεχνολογιας απο ολες τις εταιρειες και θα καταλαβεις. Βλαβη που προκαλει ο πελατης δεν καλυπτεται προφανως απο την εγγυηση.

 

Δηλαδη αν εγω απο τα νευρα μου πεταξω το τηλεφωνο κατω και σπασει το ακουστικο,πρεπει μετα να εχω την απαιτηση η εταιρεια να μου φτιαξει δωρεαν το κινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...