Προς το περιεχόμενο

Το Netflix επιθυμεί να εμποδίσει τη χρήση proxy από τους πελάτες του


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό θα ήταν να διαβάζουμε όλο το άρθρο πριν απαντήσουμε στο θέμα.

Kαλο θα ηταν να εχουμε ιδεα πριν μιλησουμε .

Σε αλλες χωρες ειναι και πιο ακριβο το netflix ,εκτος του οτι εχει διαφορετικο περιεχομενο ,υπαρχει λογος που μπαινουν χιλιαδες με προξυ.

Εγω βλεπω απο το αμερικανικο εδω και πολυ καιρο ,αν με κοψουν απλα θα γυρισω στη γνωστη μεθοδο.

Να πληρωνω πιο πολλα ,για πιο λιγα στο ελληνικο ,δεν παιζει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει καποια λογικη να ειναι καποιος νομιμος συνδρομιτης καπου και να χρησιμοποιει παραλληλα παρανομες μεθοδους ?

 

Δηλαδή αυτός που έχει ote tv και nova, δεν κατεβάζει torrent θες να μου πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αυτός που έχει ote tv και nova, δεν κατεβάζει torrent θες να μου πεις;

Στην ιδια υπηρεσια εννοω

Πως ειναι δυνατον να πληρωνεις και να κλεβεις τον ιδιο παροχο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ιδια υπηρεσια εννοω

Πως ειναι δυνατον να πληρωνεις και να κλεβεις τον ιδιο παροχο ?

 

Δεν κλέβεις τον ίδιο τον πάροχο, αφού πληρώνεις για συνδρομή. Τα studio παραγωγής του Hollywood - σειρών και τις άλλες παρόμοιες υπηρεσίες που προσφέρουν το περιεχόμενο στη χώρα σου, κλέβεις έμμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 10ευρω της ανανέωσης που θα πήγαινε netflix πήγε ήδη αλλού.. Και όταν "ωριμάσει" που λέτε κάποιοι τα ξαναλέμε. Δεν έχω πρόβλημα να είμαι νόμιμος χρήστης, το προσπάθησα.. Έχω πρόβλημα όμως όταν με ξεχωρίζουν και μου βάζουν πλαίσια στο τι θα δω σε σχέση με τον διπλανό μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά μαζεύονται σε κάτι τεράστια oval τραπέζια με τα ultrabooks και τα charts από το excel πίνοντας esspressάκια και αναρωτιούνται γιατί η πειρατεία δεν πέφτει.

Επικ λολζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 10ευρω της ανανέωσης που θα πήγαινε netflix πήγε ήδη αλλού.. Και όταν "ωριμάσει" που λέτε κάποιοι τα ξαναλέμε. Δεν έχω πρόβλημα να είμαι νόμιμος χρήστης, το προσπάθησα.. Έχω πρόβλημα όμως όταν με ξεχωρίζουν και μου βάζουν πλαίσια στο τι θα δω σε σχέση με τον διπλανό μου..

 

Lol εντάξει συγχαρητήρια για τη προσπάθεια σου. :Ρ Σε λίγο κάποιοι θα ζητούν και αποζημίωση για τον απογοητευτικό τσάμπα μήνα και για άνιση αντιμετώπιση...   :lol:

Ο διπλανός σου κατά τ' άλλα ποιος είναι; Ο Αγγλος και ο Αμερικάνος; Εχετε καταλάβει μερικοί τι σημαίνουν δικαιώματα προβολής ταινιών και σειρών;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήτες, δε σέβονται τίποτα πια . Πληρώνει κάποιος 10 € δε τους φτάνει?

Ειμαστε απιστευτοι σα λαος

Σου λεει καποιος σου προσφερω αυτο το θες ?

το παιρνεις και μετα πας να τον κλεψεις και θυμωνεις οταν σε ανακαλυπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σιγά σιγά πεθαίνει η πειρατία... εν παλιότερα είχα ευκολη λυση το utorrent τωρα πληρώνω Spotify, εχω steam και ήμουν ετοιμος για netflix...

 

Δεν ειναι οτι πεθαινει η πειρατια, ειναι οτι μεγαλωσες , βγαζεις τα δικα σου χρηματα και συνειδητοποιεις οτι η πειρατια δεν ειναι καποια μαγκια και το κυριοτερο οτι το τζαμπα ΔΕΝ συγκρινεται με την ανεση/ευκολια/ποιοτητα του πληρωτου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τον τελευταίο μήνα βλέπω και γω το αμερικάνικο νετφλιξ με το zenmate. Σήμερα το άνοιξα για να βάλω να δω κάτι και για να τεστάρω το chromecast και εβαλα το house of cards και μου έβγαλε μήνυμα: You seem to be using an unblocker or proxy. Please turn off any of these services and try again. For more help, visit netflix.com/proxy.

 

Έβγαλε σε κανένα απο σας αυτό το μήνυμα? Έκλεισα μετά το chromecast και ηαναδοκιμασα αλλά έκανε loading για πολλή ώρα και το κλεισα. Παίζει να είναι το chromecast ή δεν παίζει ρόλο?

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, ξέρω γω, κάποιο άλλο πρόγραμμα που να μην το μπλοκάρουν για να μπορώ να βλέπω το αμερικάνικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχει καποια λογικη να ειναι καποιος νομιμος συνδρομιτης καπου και να χρησιμοποιει παραλληλα παρανομες μεθοδους ?

 

Ποιά είναι η «παράνομη» μέθοδος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ότι πας να δεις με πλάγιο τρόπο κάτι που δεν επιτρέπεται στην Ελλάδα

 

Αρχικά θα υποθέσω ότι μιλάμε με σαφήνεια. Οπότε θα θεωρήσω ότι όταν λες «παράνομο» εννοείς αυτό που ετυμολογικά ορίζεται από το λήμμα. Οπότε, όχι, σε καμία περίπτωση δεν είναι «παράνομο» να παρακολουθείς το Netflix της Αμερικής στην Ελλάδα, εκτός κι αν θες να μου υποδείξεις σε ποιό νόμο αναγράφεται κάτι σχετικό. Το εάν δεν το επιτρέπει η εταιρεία δεν το καθιστά «παράνομο».

 

Αυτό που μάλλον εννοείς είναι ότι είναι μία μέθοδος που αντιτίθεται στους όρους χρήσης της εταιρείας (αν και για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι σχετικό στους όρους χρήσης όταν είχα κάνει τη συνδρομή μου, ωστόσο μπορεί να κάνω και λάθος). Το ότι η εταιρεία θέτει το ΧΥΖ όρο δεν σημαίνει αυτομάτως ότι είναι παραδεκτός. Μπορεί εγώ να θέλω να πληρώσω για το προϊόν που προσφέρει, αλλά να θεωρώ καταχρηστικό τον όρο. Αν η εταιρεία θεωρεί ότι έχει το δίκαιο με το μέρος της, μπορεί να κινηθεί δικαστικά εναντίον του οποιουδήποτε θεωρεί ότι τη βλάπτει και να αποδείξει ότι όντως βλάπτεται. Αυτό όμως είναι κάτι που δεν θα γίνει ποτέ γιατί όπως προείπα είναι τουλάχιστον καταχρηστικό το να επιμερίζεις την client base σου βάση γεωγραφικών κριτηρίων και μάλλον είναι και ρατσιστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...