Προς το περιεχόμενο

Συμφερει η payoneer?


Supernova21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια. Παιρνω καποιες πληρωμες μεσω paypal σε δολαρια και τις κανω withdraw στον τραπεζικο μου λογαριασμο μεσω αυτης. Το currency converter ομως που εχει η paypal δινει σαφως χαμηλοτερη αντιστοιχια απο την πραγματικη ισοτιμια δολλαριου-ευρω. Χανω γυρω στο 20-30-40 ευρω σε καθε πληρωμη λογο της μετατροπης απο δολαρια σε ευρω της παυπαλ. Με συμφερει να φτιαξω λογαριασμο payoneer? Πως λειτουργει και ειναι αξιοπιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν  σαν επιλογή να κάνει την μετατροπή η τράπεζα και όχι to paypal;

δεν εχω βρει πουθενα να λεει κατι τετοιο... Με το που παταω withdraw τα μετατρεπει αυτοματα σε ευρω για τον λογαριασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα forum!
Μολις παρέλαβα και ενεργοποίησα την καρτα payoneer!
Έχει κάνεις τραβήξει χρήματα απο κάποιο ελληνικό ΑΤΜ ?
Στο site της payoneer αναφέρει πως, σε κάποια ΑΤΜ άμα δεν έχεις υπόλοιπο μπορεί να σου κρατήσει την κάρτα!
Γνωρίζει κάποια/ος για αυτό, εμπειρικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα παιδια, έχω μια απορία. Εχω χρεωστική κάρτα της Payoneer απο την Airbnb και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω top up μέσω της Payoneer την Revolut που έχω. Μιας και η Payoneer έχει κάποια χρέωση ανα ανάληψη ανεξάρτητα του ποσού ενώ η Revolut μέχρι 650 ευρώ τον μήνα αναληψη είναι χωρίς χρέωση. Αν το έχει κάνει κανείς ας με πει. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν έχω ποσό στην Payoneer ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα παιδια, έχω μια απορία. Εχω χρεωστική κάρτα της Payoneer απο την Airbnb και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω top up μέσω της Payoneer την Revolut που έχω. Μιας και η Payoneer έχει κάποια χρέωση ανα ανάληψη ανεξάρτητα του ποσού ενώ η Revolut μέχρι 650 ευρώ τον μήνα αναληψη είναι χωρίς χρέωση. Αν το έχει κάνει κανείς ας με πει. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί δεν έχω ποσό στην Payoneer ακόμα.

όχι δεν τη δέχεται ρώτησα προσφάτως...εγώ αυτό π έκανα είναι να συνδέσω το Airbnb στον λογαριασμό στερλίνας που μας έδωσε η Revolut.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο support ήταν κατηγορηματικοί.Δεν γίνεται μου είπαν.Που και να γινόταν είναι αυτό που λες η προμήθεια πάει σύννεφο.

Άσε τι λένε αυτοί  γίνεται αλλά έχει fee 3% το οποίο στο τραβάν από την Payoneer κατευθείαν. Βάζεις πχ λες ότι κάνεις 100$ top-up θα τραβήξει 103$ ώστε να σου μπουν ακριβώς 100$ στην revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Άνοιξα έναν λογαριασμό στην payoneer. Αρχικά θα σας πω γιατι. Πουλάω διπλούς δίσκους μέσω discogs και όλα τα χρήματα πάνε στο paypal. Απο το paypal τα τραβάω σε τραπεζικό λογαριασμό, θέλω όμως να το σταματήσω αυτό για να μην φαίνονται πουθενά τα χρήματα αυτά. Σκέφτηκα λοιπόν να ανοίξω έναν λογαριασμό στην payoneer ώστε να τραβάω τα χρήματα απο paypal στην κάρτα της payoneer. Τώρα θέλω βοήθεια. Την κάρτα πως την βγάζω ;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις στην payoneer και κάνεις αίτηση. Αυτοί θα σου δώσουν τραπεζικό λογαριασμό και κάρτα που θα έρθει σπίτι σου σε λίγες βδομάδες.

 

 

Πρόσεξε:

1. Η διαδικασία σύνδεσης του payoneer τραπεζικού λογαριασμού με το paypal είναι πολύ δύσκολη.

Ετοιμάσου με υπομονή και πολλά τηλέφωνα προς paypal αλλά και πάλι μπορεί να μην τα καταφέρεις.

 

2. κάθε φορά που θα μεταφέρεις χρήματα από το paypal στον payoneer λογαριασμό σου έχει προμήθεια 1%.

 

3. κάθε χρόνο έχει έξοδα συντήρησης 30$

 

4. κάθε φορά που θα κάνεις αγορές με την κάρτα θα έχεις χασούρα από την συναλαγματική ισοτιμία.

 

 

Μήπως είναι καλύτερα να σκεφτείς μια λύση τύπου leupay ή N26?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...