Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό πρόβλημα με Paypal


vaggospro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και 5 μέρες η paypal με έχει κάνει τον λογαριασμό "limited" με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω καμία αγορά. Δεν μου έχουν διευκρινίσει για ποιο λόγο η/και πώς να το διορθώσω. Τους στέλνω κάθε μέρα μηνύματα και μου απαντάνε με Bot Msgs. Εχθές μου έστειλε ένας υπάλληλός τους προσωπικό μήνυμα στον Paypal λογαριασμό μου λέγοντας πως επειδή ο λογαριασμός μου είχε δημιουργηθεί από ανήλικο ( δηλαδή απο εμένα πριν γίνω 18 ( 5 χρόνια πριν )  ) πρέπει να τον διαγράψω. Πάω να τον διαγράψω και να κάνω καινούριο, και δεν με αφήνει λόγω limited account. Τους έχω στείλει 10 μηνύματα και ακόμα με απαντάνε με αυτοματοποιημένες απαντήσεις. Τι μπορώ να κάνω? Ούτε καν την κάρτα μου δεν μπορώ να βγάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίστοιχο θέμα επικοινωνίας με PayPal, προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους ακόμη και μέσω Facebook. Η απάντηση τους (φυσικά μέρες αργότερα):

 

Giorgos , we’re sorry to hear you had a bad experience. We’d be happy to help if you can contact us directly. You can either via Twitter by #AskPayPal or contact us here: https://www.paypal.com/contact

 

Αλλιώς, τηλέφωνο. Με αυτό λογικά θα βγάλεις άμεσα άκρη.

 

Το αστείο είναι ότι στο FB τους είπα πώς μέρες πριν τους είχα ρωτήσει πολλές φορές μέσω του Message Center στη σελίδα τους, αλλά...

 

Ναι, έχουν φοβερό θέμα με το Support τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντίστοιχο θέμα επικοινωνίας με PayPal, προσπάθησα να επικοινωνήσω μαζί τους ακόμη και μέσω Facebook. Η απάντηση τους:

 

 

Αλλιώς, τηλέφωνο.

 

Το αστείο είναι ότι στο FB τους είπα πώς μέρες πριν τους είχα ρωτήσει πολλές φορές μέσω του Message Center στη σελίδα τους, αλλά...

 

Ναι, έχουν φοβερό θέμα με το Support τους.

Τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω και να χρεωθώ για λάθος δικό τους. Μόλις πρίν λίγο έλαβα ακόμη ένα μήνυμα ( bot πάλι ) το οποίο μου δίνει οδηγίες πως να κλείσω το account μου. Το οποίο δεν γίνεται αφού με έχουν κανει limited. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο χάλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, όταν τους στέλνεις στο Message Center τους, πάντα στέλνουν αρχικά ένα "bot message". Κάπου μέσα στο e-mail πρέπει να λέει πώς "αν δεν απαντήσετε πίσω σε αυτό το e-mail (ή κάτι τέτοιο), δεν θα επικοινωνήσουμε μαζί σας". Για τσέκαρε το. Ίσως, βέβαια, θυμάμαι λάθος.

 

Αλλιώς, αν έχεις Twitter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παθει το ιδιο φιλε μου ( ειχα ανοιξει και εγω ανηλικος ).Δεν υπαρχει περιπτωση να στο ανοιξουν.Αν εχεις λεφτα μεσα πρεπει να του παρεις τηλεφωνο να σε αφησουν να τα κανεις withdraw σε λογαριασμο.Θα ανοιξεις αλλο λογαριασμο με αλλο mail και ιδια στοιχεια.Για να παρεις τηλεφωνο απο skype δωρεαν παρε αυτο 1-888-221-1161 . Θα  περιμενες λιγη ωρα σε αναμονες επειδη θα σε μεταφερουν σε διαφορετικα τμηματα αλλα θα κανεις τη δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παθει το ιδιο φιλε μου ( ειχα ανοιξει και εγω ανηλικος ).Δεν υπαρχει περιπτωση να στο ανοιξουν.Αν εχεις λεφτα μεσα πρεπει να του παρεις τηλεφωνο να σε αφησουν να τα κανεις withdraw σε λογαριασμο.Θα ανοιξεις αλλο λογαριασμο με αλλο mail και ιδια στοιχεια.Για να παρεις τηλεφωνο απο skype δωρεαν παρε αυτο 1-888-221-1161 . Θα  περιμενες λιγη ωρα σε αναμονες επειδη θα σε μεταφερουν σε διαφορετικα τμηματα αλλα θα κανεις τη δουλεια σου.

Τους έχω στείλει μήνυμα να μου κλείσουν το account επειδή θέλω το συγκεκριμένο email. Για ποιο λόγο να μην το κλείσουν αφού νεκρό θα είναι δεν καταλαβαίνω τη λογική τους ( αν έχουν ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες μηνυμα?Mail?Αν θες να ξεμπρεδεψεις γρηγορα φιταξε με αλλο mail γιατι μπορει να μη σε αφησουν να ανοιξεις με το ιδιο και μπορει να παρει καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσπαθώ να κάνω νεο account και δεν με αφήνει να βάλω την κάρτα επειδή είναι σε άλλο λογαριασμό. Γενικά παίζει να έχουν πρόβλημα εκεί στην paypal.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε ενέργεια που γίνετε στον λογαριασμο σου απο το ππ δημιουργείται και ενα case, σε αυτο το case σου λεει τι πρέπει να κάνεις. Τωρα αν το μπλοκάρισμα ειναι οριστικό και δεν εχεις και χρήματα δυστυχώς δεν μπορείς να κανεις τίποτα παρα μονο να ανοίξεις αλλο λογαριασμό με αλλο εμαιλ και άλλη κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε ενέργεια που γίνετε στον λογαριασμο σου απο το ππ δημιουργείται και ενα case, σε αυτο το case σου λεει τι πρέπει να κάνεις. Τωρα αν το μπλοκάρισμα ειναι οριστικό και δεν εχεις και χρήματα δυστυχώς δεν μπορείς να κανεις τίποτα παρα μονο να ανοίξεις αλλο λογαριασμό με αλλο εμαιλ και άλλη κάρτα

Δεν είναι λογικό αυτό. Γιατί να μην μπορώ να βγάλω την κάρτα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αφαιρεθεί η κάρτα μου ζητάν credit card statement. Που μπορώ να το βρώ αυτό?

Λογικα εννουν τον τετραψηφιο που θα δεις δεις κινησεις σου. Αυτο θα το δεις ειτε online εφοσον εχεις εγγραει σε web banking ειτε πας σε ενα τραππεζικο κατστημα για να σου ενημερωσουν το βιβλιαριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"credit card statement" Ειναι τι χαρτί που ερχετε απο την τράπεζα με τις κινήσεις της καρτας(τις αγορες σου). ο λογαριασμός σου δηλαδή, αν δεν ερχετε έντυπο θα μπεις στο ebanking σου και θα τυπώσεις ενα εκκαθαριστικό κινήσεων του τελευταίου μηνα

 

αυτο και θα στειλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...