Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελευταίες φήμες λένε ότι το παρακάτω είναι το σενάριο του 8ου επεισοδίου, είναι δεν είναι αυθεντικό εξακολουθεί να αποτελεί τροφή για σκέψη ( το βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρον )

 

https://m.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/4egl1i/episode_viii_script_leak_please_debunkconfirm/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταίες φήμες λένε ότι το παρακάτω είναι το σενάριο του 8ου επεισοδίου, είναι δεν είναι αυθεντικό εξακολουθεί να αποτελεί τροφή για σκέψη ( το βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρον )

 

https://m.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/4egl1i/episode_viii_script_leak_please_debunkconfirm/

 

παιζουν δυο περιπτωσεις.

- ειναι αληθινο και ο JarJar το διερρευσε για να παρει input απο το fanbase, τι τους αρεσει και τι οχι απο αυτες τις ιδεες. κατι παρομοιο συνεβη και με την floating hand in space φημη, η οποια τελικα επιβεβαιωθηκε.

-ειναι ψευτικο.

 

πιστευω ισχυει το πρωτο. τετοιες ηλιθιες ιδεες οπως το "you're my father", μονο ο JarJar θα μπορουσε να σκεφτει.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζουν δυο περιπτωσεις.

- ειναι αληθινο και ο JarJar το διερρευσε για να παρει input απο το fanbase, τι τους αρεσει και τι οχι απο αυτες τις ιδεες. κατι παρομοιο συνεβη και με την floating hand in space φημη, η οποια τελικα επιβεβαιωθηκε.

-ειναι ψευτικο.

 

πιστευω ισχυει το πρωτο. τετοιες ηλιθιες ιδεες οπως το "you're my father", μονο ο JarJar θα μπορουσε να σκεφτει.

Εκτός του you are my father, καποια πραγματα για τη δύναμη φαίνονται καλά σαν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα λινκ με περισσοτερο ινφο για το σεναριο:

 

http://pastebin.com/EDyzfWat


Εκτός του you are my father, καποια πραγματα για τη δύναμη φαίνονται καλά σαν ιδέα.

 

για ESB/Matrix redux, φαινεται. multiple incarnated Force-Avatars για να παραμεινει το συμπαν σε ισορροπια; really?

επισης χωνουν μεσα και σκηνες απο PT. το σκυλι συνεχιζει να κλεβει απο τον μαστερ.


ω θεε μου, ω θεε μου. μολις συνειδητοποιησα τι πανε να κανουν με το ολο human vessels/force ghosts concept. 

πανε να φερουν πισω τον Vader στο SW9. και ειναι ενας απο τους τροπους τους οποιους ειχα συζητησει με κατι φιλους πριν καν βγει το SW7. πως τα απληστα σκυλια της Disney θα φερουν πισω το πιο πολυτιμο asset της Lucasfilms, για την νεα γενια fans.

οι ιδεες μας ηταν ειτε ο Luke θα πηγαινε στην Dark Side, ειτε το σωμα του θα κυριευοταν απο το force ghost του Vader, η θα τον ειχαν αναστησει με ενα κλωνοποιημενο Anakin.

 

οποτε τωρα προετοιμαζουν το εδαφος για την μεγαλη του επιστροφη. πλεον ειμαι σιγουρος γιαυτο. ο Vader δεν ειναι ενας Jedi που υπεπεσε στο Dark Side. οχι, ειναι ενα super-powered evil force ghost που κυριευσε τον Ανακιν. το μονο που χρειαζεται ειναι ενα σωμα αρκετα δυνατο με την Force, ικανο να τον δεχθει.

επομενως το ερωτημα ειναι ποιος θα ειναι ο human vessel για το force ghost του Vader: o Luke, ο κλωνοποιημενος Anakin, η Rey, ο Kylo η καποιος αλλος; jesus christ almighty.

 

περιμενω τον Manuel να δω πως θα υπερασπιστει και το καινουργιο σκουπιδι, τι αστεια επιχειρηματα θα εφευρισκει για να δικαιλογησει τα αδικαιολογητα. αν μη τι αλλο, τουλαχιστον θα ειναι διασκεδαστικη η ματαιη προσπαθεια του.

 

υγ. αν ο JarJar διερρευσε την πλοκη για να δει πως θα αντιδρασουν οι φανς με αυτες τις ιδεες, ισως τιποτα απο τα παραπανω να μην συμβει αν δεν τους αρεσει το force ghost/human vessel concept. οπως και αν εχει ομως, τον Vader θα τον φερουν πισω, αυτο εινια δεδομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα μωρε...οπως και να χει η ρει θα ειναι  η ρει, θα παλεψει και αυτη με τη dark side, αλλα αυτη μαλλον θα κερδισει, διαφορετικη ιστορια οποια και να ειναι η συνδεση με το βειντερ/ανακιν...

 

δηλαδη δεν νομιζω οτι θα δουμε τη μαυρα μασκα παλι, μονο καμια απομιμηση απο τον καιλο, αλλα αυτο ειναι αλλο πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Vader θα επιστρεψει αυτο ειναι το μονο σιγουρο, ακομη και ο ιδιος ο Bob Iger ειχε αφησει να εννοηθει αυτο οταν αγορασανε την LF.

και αν το κανουν, θα το κανουν για την επομενη τριλογια τωρα που ειναι ζωντανος ο JEJ.

οχι, η Rey δεν θα πεσει στην dark side, δεν θα πειραξουν την Mary Sue τους, το ερωτημα ειναι πως θα φερουν τον Vader πισω, και αν το παραπανω leaked plot description ισχυει, τοτε θα χρησιμοποιησουν τον τροπο με το force ghosts/human vessels.

 

υγ. μιλαμε για τις μελλοντικες ταινιες, ειναι γνωστο οτι ο Vader θα ειναι στις spinoff OT-era ταινιες, αλλα αυτο ειναι αλλη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αλλα λογια βιασμος του SW franchise....

πραγματικα απλως αλλαξτε το star wars αντι του indy και τον JarJar αντι του Spielberg στο παρακατω βιντεο και ουσιαστικα μιλαμε για το τι κανουν στο franchise.

https://www.youtube.com/watch?v=P8imLWbEWx8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κάτι; Δεν μπορώ να διαβάσω ότι έχει γραφτεί παραπάνω, γιατί φαντάζομαι ότι το σενάριο έχει διαρρεύσει ή θα διαρρεύσει και έχετε γράψει spoilers. Δεν είμαι σίγουρος, όπως είπα δε θέλω να πάρω το ρίσκο, αλλά αν υπάρχει οτιδήποτε που έστω και σαν θεωρία κυκλοφορεί στο διαδίκτυο, μήπως πρέπει να το γράφουμε σε spoiler tag;

 

Άλλωστε και το σενάριο για το 7 είχε κυκλοφορήσει πολύ πριν την ταινία. Εγώ δεν μπορώ να ξέρω ποιος μαντεύει σενάρια και ποιος έχει διαβάσει το κανονικό και απλά μας το αποκαλύπτει. Ξέρω ότι οι Χολιγουντάδες παριστάνουν ότι τα κρατάνε επτασφράγιστα μυστικά που κανένας δεν ξέρει τίποτα, αλλά στην πραγματικότητα όλοι ξέρουμε ότι όποιος θέλει, μαθαίνει. Προσοχή λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...