Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να γράφεις τέτοιο post δεν έχει νόημα, δεν τον κάνεις "summοn" έτσι μιας και θα τα έβλεπε και μόνος του, το report είναι το θέμα...

εχεις δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην quotαρεις κι εσύ spoiler, γιατί αν βάλει tag εκείνος, στο δικό σου post θα φαίνεται το quote χωρίς spoiler tag...

 

έχεις δίκιο, κεκτημένη

 

έφυγε report

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

A δηλαδή όλα πηγάζουν από ένα δεντρό είναι καλύτερο;

 

 

Άποψή μου (καθώς όλα που γράφονται εδώ και όχι μόνο προσωπικές απόψεις είναι); Ναι.

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει (και δεν θέλω να μάθω μέχρι να δω την ταινία), αλλά μου ακούγεται πιο συμβολικό, μυστηριώδες και υπερφυσικό από το Force-equivalent του... ιϊκού φορτίου.

 

Και όσον αφορά το Expanded Universe που αναφέρθηκε παραπάνω... ε, είχε όντως μαργαριτάρια αλλά είχε και "μαργαριτάρια"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς κάποιοι είχαν ασχοληθεί με το expanded universe του Star Wars, "προ-Disney" εποχής. 

 

Οπότε φαντάζομαι ότι το κριτήριο είναι η απόσταση από αυτό. Όσο πιο μεγάλη τόσο λιγότερο Star Wars θεωρείται. 

 

"Δυστυχώς" το υλικό που υπήρχε σε αυτό ήταν αρκετά καλό κι η απλοϊκή κατεύθυνση που δείχνει να παίρνει μέχρι στιγμής η Disney απλά κλάσης κατώτερη...

 

Αυτό μάλιστα. Σεβαστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και όσον αφορά το Expanded Universe που αναφέρθηκε παραπάνω... ε, είχε όντως μαργαριτάρια αλλά είχε και "μαργαριτάρια"...

 

Προφανώς, δεν νομίζω να λέει κάποιος ότι ήταν τέλειο, αλλά το νέο τι "διαμάντι" μπορούμε να πούμε ότι έχει βγάλει? Προσωπικά δεν ελπίζω για κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είπαμε...

αν ΔΕΝ πήγαινε σαν ολόγραμμα... θα μπορούσε να αντέξει το πρώτο μπαράζ πυροβόλων, να τραβήξει τη μάχη τόσο όσο χρειάζονταν οι άλλοι να φύγουν και να δημιουργήσει τη "παραμυθένια" φιγούρα που χρειάζονταν οι ιστορίες που θα λέγονται πλέον από στόμα σε στόμα για να αναγεννηθεί η Αντίσταση;

 

το πραγματικό άκυρο ήταν που η ψηλή που είχε αποφασίσει ούτως η αλλιώς να μείνει να πεθάνει γιατί δεν έκανε την κίνηση αυτοκτονίας νωρίτερα... 

 

και μένα μου κακοφάνηκε το σενάριο στο συγκεκριμένο σημείο αλλά έχει μια κάποια βάση πάντως...

 

 

 

δεν καταλαβαινω τι θες να πεις.

 

 

τι σημαινει αν δεν πηγαινε ως ολογραμμα;

ειναι στην ευχερεια του σεναριογραφου να γραψει οπως θελει τον μαρτυρικο θανατο ενος ηρωα.

αλλα εδω οταν σου λενε οτι ενας δευτερευοντας χαρακτηρας θυσιαστηκε με πιο επικο τροπο απο οτι ο ηρωας, ε υπαρχει θεμα.

 

 

I think we found our Mei  :-D

who-is-kelly-marie-tran_0.jpg?w=612&h=38

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης επειδή κάποιοι ασχολούνται με το expanded universe δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν γουστάρουν τις νέες ταινίες, εγώ προσωπικά που έχω δει τα πάντα ταινίες, anime, games idgaf end of the day για story και που το πάνε, θέλω flashy Jedi duels, για αυτό πάω cinema, χέστηκα για τα υπόλοιπα tbh και από ότι φαίνεται το ίδιο συμβαίνει και για τους περισσοτερους ανθρώπους που πάνε να δούνε SW και για αυτό συνεχίζουν να κάνουν τέτοιου είδους SW, οποτε deal with or bail out, το να κάθεσαι να bitching non stop στα forums δεν βοηθάει σε τίποτα πέρα από το να εμπλουτίζεις ignore lists ;) Επίσης το να κρίνεις κάτι χωρίς να το έχεις δει απλά με ξεπερνά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.metacritic.com/movie/star-wars-episode-viii---the-last-jedi/critic-reviews

 

Ξεκινησαν παλι οι υψηλες βαθμολογιες.

 

Το πιο αστειο ειναι οτι τα περισσοτερα που του εδωσαν το 10ρι που λεμε ειναι απο τους ιδιους που εβαλαν 10ρι και στο προηγουμενο TFA

http://www.metacritic.com/movie/star-wars-episode-vii---the-force-awakens/critic-reviews

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude μην την ψάχνεις πέφτει πια τρελό spam τις πρώτες μέρες, δες στο imdb τι γίνετε...

 

http://www.imdb.com/title/tt2527336/ratings?ref_=tt_ov_rt

 

Πρέπει κάτι να κάνουν γιατί το βλέπω να γίνετε εδώ και αρκετό καιρό τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης επειδή κάποιοι ασχολούνται με το expanded universe δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν γουστάρουν τις νέες ταινίες, εγώ προσωπικά που έχω δει τα πάντα ταινίες, anime, games idgaf end of the day για story και που το πάνε, θέλω flashy Jedi duels, για αυτό πάω cinema, χέστηκα για τα υπόλοιπα tbh και από ότι φαίνεται το ίδιο συμβαίνει και για τους περισσοτερους ανθρώπους που πάνε να δούνε SW και για αυτό συνεχίζουν να κάνουν τέτοιου είδους SW, οποτε deal with or bail out, το να κάθεσαι να bitching non stop στα forums δεν βοηθάει σε τίποτα πέρα από το να εμπλουτίζεις ignore lists ;) Επίσης το να κρίνεις κάτι χωρίς να το έχεις δει απλά με ξεπερνά.

+απειρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε όποιον άρεσε το TFA λογικά θα αρέσει και το Last Jedi.

 

Προσωπικά πάντως δεν μου άρεσε αν και οπτικά η ταινία ήταν eye candy...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα σημερα,μετριοτατη,σαφως χειροτερη απο το 7,ειναι μεγαλυτερο απο οτι πρεπει και θα επρεπε να ειχαν κοπει καποια πραμματα,η ιστορια του Poe ειναι μετρια,το side quest  του Finn ειναι μια βλακεια και μιση και σε γενικες η κεντρικη ιστορια δεν ειναι τοσο καλη.Οι τρεις νεοι χαρακτηρες ειναι μετριοτατοι και 1-2 θα μπορουσαν ανετα να ειχαν κοπει οπως και αρκετα λεπτα απο την ταινια.To κομματι Luke-Rey-Kylo ειναι το πιο ενδιαφερον αν και καποιες επιλογες σχετικα με τον χαρακτηρα του Luke δεν μου αρεσαν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...