Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα οσοι την κριτικαρουν δεν μιλουν για την παραγωγηη η κυρια κριτικη απο οτι εχω καταλαβει ειναι στο σεναριο και τον δρομο που περνει πια το sw universe

Σενάριο, διάλογοι, χιούμορ, δευτερεύοντες χαρακτήρες... τα 2/3 της ταινίας ήταν θλιβερά, παρωδία. Το τελευταίο 1/3 της ταινίας ήταν σαφώς καλύτερο, πιο ενδιαφέρον. Αλλά, η γελοιοποίηση των πιο επικών στιγμών της ταινίας, με χάλασε πολύ. Κρατάω ως καλή ανάμνηση και υπόσχεση την τελευταία σκηνή με το πιτσιρίκι και το point πίσω από αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ερώτηση, αληθεύει ότι τα jedi fights είναι πιο stylish και cool looking σε σχέση με το TFA που ήταν πολύ grounded (μούφα)?

 

Ναι όσο να 'ναι, αλλά είναι φάση "είχαμε αύξηση 100%, πήγε από το 2% στο 4%" (random numbers), οπότε δεν το λες κι achievement μετά τα fights που έχουμε δει στα episodes 1/2/3...

 

Από την απορία υποθέτω ότι δεν το έχεις δει ακόμα έτσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όσο να 'ναι, αλλά είναι φάση "είχαμε αύξηση 100%, πήγε από το 2% στο 4%" (random numbers), οπότε δεν το λες κι achievement μετά τα fights που έχουμε δει στα episodes 1/2/3...

 

Από την απορία υποθέτω ότι δεν το έχεις δει ακόμα έτσι?

 

Όχι αποφεύγω τόσο μεγάλες ταινίες τις πρώτες μέρες. ;) Thanx bud, i guess it's something :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι αποφεύγω τόσο μεγάλες ταινίες τις πρώτες μέρες.

Χωρίς καν να έχετε δει την ταινία έτσι?! :D Κλασσικά πράγματα. Καλά φυσικά πιο το νόημα όταν έχεις διαβάσει όλη την πλοκή στο net...i wonder, μέχρι τότε get a room you two.

Λιγο 2 μέτρα και 2 σταθμά τότε? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kirileman από περιέργεια πιο είναι το αγαπημένο σου episode bud? Το Empire να υποθέσω?

Ναι, αλλά οι εποχές έχουν αλλάξει και εγώ έχω αλλάξει από τότε. Μπορώ να σου πω ότι μου άρεσε πολύ και το 2ο μισό του Ep 3, ακόμα και ένα τμήμα του Ep 2 μου άρεσε, ειδικά η μουσική, που εδώ απλώς λάμπει δια της απουσίας της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, το έχουμε δει όλοι. Δε λέει τίποτα να το κάνεις quote. Δεν αλλάζει ότι αυτά που λέγονται στο Last Jedi τα βρίσκω πιο βαθιά φιλοσοφικά και δημιουργούν αποστάσεις από την αίσθηση που δημιουργείται συχνά (και κάποιοι διατηρούν), ότι η σχέση του Jedi με το Force είναι κάποιο είδος super hero power. Και το έδειξαν καταπληκτικά.

 

Τώρα εσύ είδες το ανάποδο. Κανένα πρόβλημα. Γι' αυτό μου αρέσουν οι ταινίες, επειδή αφήνουν χώρο σε ερμηνεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το έχουμε δει όλοι. Δε λέει τίποτα να το κάνεις quote. Δεν αλλάζει ότι αυτά που λέγονται στο Last Jedi τα βρίσκω πιο βαθιά φιλοσοφικά και δημιουργούν αποστάσεις από την αίσθηση που δημιουργείται συχνά (και κάποιοι διατηρούν), ότι η σχέση του Jedi με το Force είναι κάποιο είδος super hero power. Και το έδειξαν καταπληκτικά.

 

Τώρα εσύ είδες το ανάποδο. Κανένα πρόβλημα. Γι' αυτό μου αρέσουν οι ταινίες, επειδή αφήνουν χώρο σε ερμηνεία.

+1.

Αυτο με το super hero δεν το καταλαβαίνω. Super hero powers εδωσε ο Λούκας με τα midlochlorians. Ο luke το κανει εντελώς φιλοσοφικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταινια δεν ειναι αθλια, ξεκολα η σταματα να γραφεις

 

η ταινια ειναι αθλια, δεν την εχω δει αλλα ειναι αθλια, θα αρχισω και εγω τα reports σαν τον snake πολυ κουραστικοι ειστε καποιοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταινια δεν ειναι αθλια, ξεκολα η σταματα να γραφεις

 

η ταινια ειναι αθλια, δεν την εχω δει αλλα ειναι αθλια, θα αρχισω και εγω τα reports σαν τον snake πολυ κουραστικοι ειστε καποιοι

αφου ειναι αθλια ρε συ. Διαβασε όλα τα leaked infos που ειχαν κ στήριζαν οτι η ταινία θα ναι άθλια τα εξηγούν εκει. Μην βλέπεις που τελικά δεν ισχύει τπτ από αυτά και η Disney τρολλαρε τους παντες. Η ταινία είναι κακη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρινεις με αυτα που εχεις ακουσει οτι η ταινια δει ειναι καλη? ΄΄΄πως το ξερεις αν δεν την δεις μπα μπλα΄΄

λες οτι δεν ειναι καλη?΄΄ε τοτε να μην την εβλεπες η να  μη μας τα πρηζεις΄΄

 

και μπαινουμε σε ενα φαυλο κυκλο οπου βγαινουν shitty movies παει ο κοσμος να δει τι παιζει και φαινεται η ταινια να εχει επιτυχια ενω μπορει να ηταν ενα τιποτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και όλα αυτά γιατί

 

 

πήγε ο Luke σαν τον χάρο πάνω απ' το κεφάλι του μικρού μπεν, τρόμαξε ο μικρός μπεν και τους καθάρισε όλους...

 

Είναι γνωστός εναλλακτικός τίτλος όλων των Star Wars, How one family fucks up the entire Galaxy. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...