Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαφώς αν δε σου αρέσει κάτι δεν το υποστηρίζεις με τα χρήματά σου.

 

Αν και δεν καταλαβαίνω τη λογική "θείος" αν δε σου αρέσει. Αν δε σου αρέσει δεν το βλέπεις καθόλου.

 

Δηλαδή not good enough to pay for but good enough to pirate?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά με τον Anakin δεν σε έπρηζαν σε προηγούμενη ταινία πχ με το να αναρωτιέται ποιος είναι ο πατέρας του και να τον περιμένει, όπως έκανε η Rey με τους γονείς στο TFA...

Δεν μπορείς να τους ψέγεις για αυτό το plot twist. Έχει λογική, δεν χρειάζεται να το αναλύσω. Δεν είναι εκεί το πρόβλημα του TLJ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ... Λίγο πολύ το παρακάτω θα έλεγα ότι περιγράφει το πως ένιωσα αφού είδα το The Last Jedi. Ωραία ταινία, ενδιαφέρων τρόπος να συνεχίσει το έπος του Star Wars, αλλά γλυκόπικρος, ειδικά σκεπτόμενος τη νοσταλγία που πάει χέρι χέρι με το OT και τους βασικούς ήρωες όπως ήταν τότε και όπως είναι τώρα.

 

https://io9.gizmodo.com/the-last-jedi-killed-my-childhood-and-thats-exactly-wh-1821429836

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί συγχέετε δυο πολύ διαφορετικα πράγματα τα οποία, αν και θα μπορούσαν, δεν είναι αναγκαίο να συνδέονται:

 

1) μπορεί όντως να περάσατε καλά με την ταινία, και να ήταν όντως διασκεδαστική. Αυτό το πήραν οι περισσότεροι μάλιστα. Πολλές ταινίες είναι διασκεδαστικές.

 

2) το παραπάνω από μόνο του δεν κάνει μια ταινία καλή. Ειδικά μια ταινία που είναι συνέχεια προηγούμενης ιστορίας και θα έχει και η ίδια της συνέχεια. Εκεί την βλεπεις και την κρίνεις σαν κρίκο μιας ευρύτερης αλυσίδας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα και γω χθες. Μέχρι να το δω διάβαζα τις γνώμες κάποιων εδώ μέσα και τους θεωρούσα υπερβολικούς στο ότι ήταν στην καλύτερη , μέτρια ταινία. Όντως και για μένα αποτελεί πλέον μια μέτρια ταινία, Πολύ ωραία εφέ αλλά η όλη υπόθεση πολύ μέτρια. Το TFA μου άρεσε πολύ περισσότερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω τη λογική "θείος" αν δε σου αρέσει. Αν δε σου αρέσει δεν το βλέπεις καθόλου.

 

Πώς ξέρεις ότι δεν σου αρέσει κάτι αν δε το δεις καθόλου; 

Μετά από  το "the Force awakens" που πλήρωσα, πριν τους ξαναδώσω τα λεφτά μου πρέπει απαραίτητα να συμβουλευτώ το θείο. Και απ' οτι βλέπω δε θα τους τα ξαναδώσω. Τα Star Wars  από ταινίες που συζητιούνται για δεκαετίες έχουν ξεπέσει σε απλά blockbusters που θα ξεχαστούν τελείως σε μισό χρόνο. Την κουβέντα την κάνουμε μόνο επειδή η αίγλη των τριών πρώτων είναι τεράστια και επειδή η Disney έχει δώσει ρεσιτάλ διαφήμισης άνευ προηγούμενου. Σε άλλη περίπτωση οι σελίδες της κουβέντας  θα ήταν οι μισές και λιγότερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετή για να δικαιολογεί την όλη σκηνή, βεβαια μετά την όλη φάση με τα backgrounds Rey/Snoke κτλπ, πολλά ζητάμε. Πάλι καλά που δεν βγήκε κάνα meme "DEAL WITH IT" στην οθόνη...

Γελάω σαν χαζό στην δουλειά, μας κατέστρεψες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν φαν του Star Wars πήγα και εγώ να δω την ταινία.

Χάλια. :(

Με τα δίκια του ο Mark Hamill ήταν δυσαρεστημένος εδώ και καιρό.

Δεν θα γράψω πολλά. Συμφωνώ με τα περισσότερα που είπε ο Angry Joe στα βίντεό του.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω τη λογική "θείος" αν δε σου αρέσει. Αν δε σου αρέσει δεν το βλέπεις καθόλου.

 

Δηλαδή not good enough to pay for but good enough to pirate?

Μα φυσικά! Θες να μου πεις πως δεν βλέπεις ταινίες μόνο και μόνο για να σκοτώσεις την ώρα σου κάποιες φορες;

Αν είναι να πληρώνω 17ε για καφέ B movie sci-fi που βλέπω την κάτσαμε... και βλέπω αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά! Θες να μου πεις πως δεν βλέπεις ταινίες μόνο και μόνο για να σκοτώσεις την ώρα σου κάποιες φορες;

Αν είναι να πληρώνω 17ε για καφέ B movie sci-fi που βλέπω την κάτσαμε... και βλέπω αρκετά.

 

Για να σκοτώσω την ώρα μου πολύ σπάνια, βλέπω πράγματα που υποθέτω (όχι πως δεν πέφτω έξω κάποιες φορές) πως θα μου φανούν έστω μέτριες.

Πώς ξέρεις ότι δεν σου αρέσει κάτι αν δε το δεις καθόλου; 

Μετά από  το "the Force awakens" που πλήρωσα, πριν τους ξαναδώσω τα λεφτά μου πρέπει απαραίτητα να συμβουλευτώ το θείο. Και απ' οτι βλέπω δε θα τους τα ξαναδώσω. Τα Star Wars  από ταινίες που συζητιούνται για δεκαετίες έχουν ξεπέσει σε απλά blockbusters που θα ξεχαστούν τελείως σε μισό χρόνο. Την κουβέντα την κάνουμε μόνο επειδή η αίγλη των τριών πρώτων είναι τεράστια και επειδή η Disney έχει δώσει ρεσιτάλ διαφήμισης άνευ προηγούμενου. Σε άλλη περίπτωση οι σελίδες της κουβέντας  θα ήταν οι μισές και λιγότερες

 

Και αφού συμβουλευτείς το θείο και πιθανώς σου αρέσει μετά θα πας και σινεμά να το δεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

"In the extended universe, Luke marries a 9/10 redhead, has kids, restarts and reforms the Jedi Order successfully, fights alongside his friends in cool battles, and becomes the most powerful Jedi Grandmaster who ever lived.

 
In the Last Jedi, Luke thinks about murdering his young nephew, fails to build anything, abandons his friends, doesnt marry and dies a virgin in bitter isolation.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

When EA's hated videogame does at least this thing better:

 

 

 

Αυτό το έχουν πει πολλοί τις τελευταίες μέρες..... 

Αλλά δεν βλέπω γιατί spoiler tag. Δεν έχει σχέση με την ταινία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...